Dordrecht, Netherlands

‘Geen 340, maar 250 vluchtelingen’, gemeente maakt bezwaar

De Calypso RTV Ridderkerk
Er is straks plek voor 250 vluchtelingen en meer is niet mogelijk. Dat is in het kort de reactie van de gemeente Ridderkerk op de vernieuwde taakstelling die het kreeg vanuit het ministerie. “Ridderkerk heeft al voldaan aan de indicatieve verdeling.”
Redactie Streek 56 | 7 februari 2025 15:00 | Aangepast op 7 februari 2025 15:00
Wat is er aan de hand. Alle gemeenten in Nederland hebben te horen gekregen hoeveel vluchtelingen zij horen op te vangen volgens de zogenoemde Spreidingswet. Die wet bepaalt dat elke gemeente bijdraagt aan de opvang van vluchtelingen.

Tot nu toe vangt Ridderkerk negentig vluchtelingen op op een boot. Sinds 2022 wordt het passagiersschip de Calypso daarvoor gebruikt. Volgens de Spreidingswet zou Ridderkerk het aantal opgevangen vluchtelingen moeten verhogen naar 250. Maar eind vorig jaar bleek dat de taakstelling voor de gemeente er toch anders uitzag dan eerder was vastgesteld.

Minister Faber van Asiel en Migratie heeft in december laten weten dat Ridderkerk 340 opvangplekken moet realiseren, negentig meer dan nu. Het vermoeden bestaat dan ook dat de huidige opvang niet meetelt, terwijl als straks een nieuwe opvanglocatie wordt gerealiseerd de opvangboot zal verdwijnen en die bewoners de vaste locatie zullen betrekken.

Via een brief heeft de gemeente nu bezwaar gemaakt. Ridderkerk heeft nog geen reactie op het bezwaar ontvangen.

Lees meer over:

Vluchtelingen|

Meest gelezen

Batterijpark langs de N3 krijgt vorm: 144 batterijen staan klaar

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 13 jun 2025 07:30

Garageboxen doorzocht door douane en politie

Redactie Streek 56 | 11 jun 2025 16:41

Lees ook

Komst amv'ers in azc zorgt voor onrust, omwonenden eisen bouwstop

De bouw is vanwege de druk op de asielketen al begonnen, maar over het azc in Dordrecht is het laats...

Dordrecht vraagt buurgemeenten om hulp bij opvang vluchtelingen

Dordrecht heeft omliggende gemeenten verzocht te helpen bij de tijdelijke huisvesting van Oekraïense...

Van vluchteling tot vernieuwer: kunstenaars verbeelden veerkracht in Dordrechts Museum

De Galatea Kunstprijs voor kunstenaars met een vluchtverleden wordt dit jaar weer uitgereikt. De pri...

Weg met de douchegordijnen en dunne wanden, Oekraïense vluchtelingen krijgen menswaardige plek

Het leeft in heel het land: de opvang van vluchtelingen. De havenkerk in Alblasserdam zit midden in ...

Kunstenaars met een vluchtverleden gezocht voor Galatea Kunstprijs 2025

Het Dordrechts Museum roept kunstenaars met een verleden als vluchteling op zich aan te melden voor ...

Nieuwe lokalen en dertig extra leerlingen voor vluchtelingenschool Schoorweg

Het aantal leerlingen dat les krijgt in de noodleslocatie aan de Schoorweg wordt na de zomervakantie...