Dordrecht, Netherlands

Geen trekpleisters, maar hedendaagse gebouwen: Ridderkerk nu te zien in LEGO-vorm

Tiny Bekkers is trots op de LEGO-tentoonstelling Streekomroep 56
Van de brandweerkazerne tot het gemeentehuis. In de Oudheidkamer van Ridderkerk is het dorp te zien op een wel heel bijzondere manier, namelijk in LEGO-vorm. Er is hard gebouwd om herkenbare plekken neer te zetten, maar toch zijn ze net even anders dan anders. “Geen Singelkerk of Huys ten Donck.”
Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 14 maart 2026 14:04 | Aangepast op 14 maart 2026 14:04
Vrijwilligers hebben hard gewerkt aan het nabouwen van gebouwen in Ridderkerk. Alles bestaande uit LEGO-stenen. Een van die bouwers is Henk van Leeuwen, die de lokale brandweerkazerne na heeft gemaakt. Niet iets wat zomaar gebouwd is. “Ik ben er wel een week of drie mee bezig geweest en het heeft zo’n 1000 tot 1200 steentjes gekost.”

In plaats van de trekpleisters van Ridderkerk is er juist bewust voor gekozen om hedendaagse gebouwen na te maken, zegt vrijwilliger van de Oudheidkamer Tiny Bekkers. “We wilden gewoon eens een keer iets anders.” Zo ook de molen van Rijsoord, waar Bekkers enorm trots op is. “Die kan nog draaien ook.”

Zelf bouwen
Voor wie denkt dat het alleen het bekijken van de LEGO-bouwwerken is, heeft het mis. “Op woensdag en zaterdag kunnen de bezoekers ook zelf bouwen. Van wat er gebouwd is kiezen wij er iets uit. Die worden dan tentoongesteld in een nu nog lege vitrine, zodat ook die bewonderd kunnen worden”, zegt Bekkers.

Goed nieuws voor de liefhebbers die nog niet zijn geweest, want de tentoonstelling duurt nog tot en met vrijdag 25 april en is voor iedereen toegankelijk.

Lees meer over:

Ridderkerk|Museum|

Meest gelezen

Scheffersplein krijgt metamorfose: plein moet het hele jaar bruisende plek gaan worden

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 12 mrt 2026 08:00

Lees ook

Rechter fluit provincie terug: Ridderkerk blijft voorlopig uit samenwerkingsverband volkshuisvesting

Het besluit van de provincie Zuid-Holland om Ridderkerk te verplichten zich te houden aan provinciaa...

Man (18) opgepakt die tientallen meisjes en vrouwen belaagde

De politie heeft een 18-jarige Ridderkerker opgepakt die tientallen vrouwen zou hebben lastiggevalle...

Museumschool moet wijkcentrum worden: 'Met ruimte voor de toekomst en het verhaal van 1940'

De voormalige Museumschool in Ridderkerk moet een nieuwe bestemming krijgen. Het gebouw, waar in mei...

Arie leest voor aan volwassenen: ‘Samen genieten van een verhaal’

Voorleesuurtjes in de bieb kennen we allemaal nog wel uit onze kindertijd, maar in Ridderkerk kunne ...

Hoera, deze minigolfers zijn landskampioen!

Het vrouwenteam van minigolfers De Hole Ridders heeft dit weekend het Nederlands Kampioenschap binne...

Jouw trouwfoto in het museum bewonderen? In Hardinxveld-Giessendam kan dat

Museum de Koperen Knop verwelkomt tóch nog langere tijd trouwkliekjes voor tentoonstelling ‘Trouwen ...