Dordrecht, Netherlands

Gemeente Ridderkerk gaat bijna 100 zieke bomen kappen

De gemeente Ridderkerk kapt bomen voor de veiligheid. Het gaat dit jaar om 96 bomen die helaas niet door de controle zijn gekomen. Ze vormen volgens de gemeente een gevaar voor de woon- en leefomgeving door dood hout en overbelaste takken.
Redactie Streek 56 | Jasmijn Thomassen | 19 september 2024 16:10 | Aangepast op 19 september 2024 16:10
De gemeente doet deze controles jaarlijks en kijkt daarbij naar de staat van de bomen, dit is wettelijk verplicht. In het najaar van 2024 starten de kapwerkzaamheden van 96 bomen, dit is minder dan vorig jaar toen er 110 werden gekapt. Nieuwe bomen worden, waar mogelijk, tussen november en maart geplant in het plantseizoen. Door de kapwerkzaamheden en plantwerkzaamheden kan het nog voorkomen dat er straten worden afgezet.

Op vrijdag 20 september opent een meldpunt bij de gemeente waar mensen zich kunnen laten informeren over de kapwerkzaamheden en eventuele klachten kunnen indienen.

Lees meer over:

Ridderkerk|Bomenbeleid|Bomenkap|

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

Hier worden bijna vijftig zieke bomen gekapt

In Heer Oudelands Ambacht in Zwijndrecht, tussen de sloot aan de Munnikensteeg en de Bolero en de Ba...

Rechter fluit provincie terug: Ridderkerk blijft voorlopig uit samenwerkingsverband volkshuisvesting

Het besluit van de provincie Zuid-Holland om Ridderkerk te verplichten zich te houden aan provinciaa...

Man (18) opgepakt die tientallen meisjes en vrouwen belaagde

De politie heeft een 18-jarige Ridderkerker opgepakt die tientallen vrouwen zou hebben lastiggevalle...

Museumschool moet wijkcentrum worden: 'Met ruimte voor de toekomst en het verhaal van 1940'

De voormalige Museumschool in Ridderkerk moet een nieuwe bestemming krijgen. Het gebouw, waar in mei...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Arie leest voor aan volwassenen: ‘Samen genieten van een verhaal’

Voorleesuurtjes in de bieb kennen we allemaal nog wel uit onze kindertijd, maar in Ridderkerk kunne ...