gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geschreeuw en geweld bij woningoverval: 'Je hoorde dat er paniek was'

3bec339ab8e70f01c9f17c9518d5f7bf

Een doodstille straat in Hardinxveld-Giessendam werd dinsdag het decor van een gewelddadige woningoverval. Nep-postbezorgers mishandelen en bedreigen een vrouw en gaan er met een nog onbekende buit vandoor. "Dit maak je niet elke dag mee", zeggen verbaasde buurtbewoners.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Een bewoner van de Leeuwerik, de straat waar de overval gebeurde, ziet rond kwart voor elf twee jongens bij de voordeur staan. Hij vermoedt dat het gaat om twintigers. "Ze stonden er met een pakketje, net nadat de postbode door de straat was gekomen. Eén van de twee hield zijn gezicht constant bedekt", merkt hij op.

Achtervolging
Even later horen andere bewoners geschreeuw uit de woning. "Ik hoorde die vrouw gillen, je hoorde dat er paniek was", zegt een man die aan het klussen is. "Toen zag ik een jongen naar buiten rennen en ben ik achter hem aan gegaan."

De als PostNL-bezorger verkleedde man is hem te snel af en sprint naar een parkeerplaatsje aan de Tureluur, enkele tientallen meters van de overvallen woning vandaan. Daar stapt hij in een witte bestelbus die snel wegrijdt. Een bewoner van de Tureluur weet 'vrijwel zeker' dat het om een witte Mercedes-bus gaat die er al rond halftien stond, ruim een uur en een kwartier voor de overval.

Buurt vermoedt gerichte actie
De buurt vermoedt dat het slachtoffer gericht is uitgekozen. De 41-jarige bewoonster zou gescheiden zijn en kinderen hebben. "Ze heeft weleens gezelschap", zegt iemand uit de straat. Een andere Hardinxvelder ziet regelmatig 'veel auto's met buitenlandse kentekens' voor of vlakbij het huis parkeren.

Na de overval deed de politie uitgebreid buurtonderzoek. Ook kwam de Forensische Opsporing ter plekke voor onderzoek in en om de woning. Het inhoudsloze pakketje, waarmee de 'bezorgers' aanbelden, lag nog urenlang voor de voordeur.

De politie kon dinsdagmiddag geen antwoord geven op vragen over de buit en aanleiding van de overval. Er is nog niemand aangehouden.

Lees meer over:

|

Lees ook

ambulance

Kind met spoedtransport naar ziekenhuis na ongeluk met vrachtwagen

Een moeder en kind zijn dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een vrachtwagen in Ridderkerk. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht, laat een woordvoerder van de politie weten.

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Eerder afgelaste Zoomer Wantijrun kent nieuwe datum: nu in de ochtend

De Zoomer Wantijrun gaat dit jaar alsnog door. Eigenlijk zou het Dordtse hardloopevenement op 24 juni plaatsvinden, maar vanwege de hitte kon het toen niet doorgaan. De nieuwe datum is 20 september.

extra parkeerplaats SLI

Extra parkeerplekken voor treinreizigers tijdens brugsluiting

De gemeente Sliedrecht opent tijdelijk een extra parkeerterrein bij Station Sliedrecht. Dit terrein is bedoeld om reizigers tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de mogelijkheid te bieden om met het openbaar vervoer te reizen.

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.