gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geschreeuw en geweld bij woningoverval: 'Je hoorde dat er paniek was'

3bec339ab8e70f01c9f17c9518d5f7bf

Een doodstille straat in Hardinxveld-Giessendam werd dinsdag het decor van een gewelddadige woningoverval. Nep-postbezorgers mishandelen en bedreigen een vrouw en gaan er met een nog onbekende buit vandoor. "Dit maak je niet elke dag mee", zeggen verbaasde buurtbewoners.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Een bewoner van de Leeuwerik, de straat waar de overval gebeurde, ziet rond kwart voor elf twee jongens bij de voordeur staan. Hij vermoedt dat het gaat om twintigers. "Ze stonden er met een pakketje, net nadat de postbode door de straat was gekomen. Eén van de twee hield zijn gezicht constant bedekt", merkt hij op.

Achtervolging
Even later horen andere bewoners geschreeuw uit de woning. "Ik hoorde die vrouw gillen, je hoorde dat er paniek was", zegt een man die aan het klussen is. "Toen zag ik een jongen naar buiten rennen en ben ik achter hem aan gegaan."

De als PostNL-bezorger verkleedde man is hem te snel af en sprint naar een parkeerplaatsje aan de Tureluur, enkele tientallen meters van de overvallen woning vandaan. Daar stapt hij in een witte bestelbus die snel wegrijdt. Een bewoner van de Tureluur weet 'vrijwel zeker' dat het om een witte Mercedes-bus gaat die er al rond halftien stond, ruim een uur en een kwartier voor de overval.

Buurt vermoedt gerichte actie
De buurt vermoedt dat het slachtoffer gericht is uitgekozen. De 41-jarige bewoonster zou gescheiden zijn en kinderen hebben. "Ze heeft weleens gezelschap", zegt iemand uit de straat. Een andere Hardinxvelder ziet regelmatig 'veel auto's met buitenlandse kentekens' voor of vlakbij het huis parkeren.

Na de overval deed de politie uitgebreid buurtonderzoek. Ook kwam de Forensische Opsporing ter plekke voor onderzoek in en om de woning. Het inhoudsloze pakketje, waarmee de 'bezorgers' aanbelden, lag nog urenlang voor de voordeur.

De politie kon dinsdagmiddag geen antwoord geven op vragen over de buit en aanleiding van de overval. Er is nog niemand aangehouden.

Lees meer over:

|

Lees ook

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.