gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geschreeuw en geweld bij woningoverval: 'Je hoorde dat er paniek was'

3bec339ab8e70f01c9f17c9518d5f7bf

Een doodstille straat in Hardinxveld-Giessendam werd dinsdag het decor van een gewelddadige woningoverval. Nep-postbezorgers mishandelen en bedreigen een vrouw en gaan er met een nog onbekende buit vandoor. "Dit maak je niet elke dag mee", zeggen verbaasde buurtbewoners.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Een bewoner van de Leeuwerik, de straat waar de overval gebeurde, ziet rond kwart voor elf twee jongens bij de voordeur staan. Hij vermoedt dat het gaat om twintigers. "Ze stonden er met een pakketje, net nadat de postbode door de straat was gekomen. Eén van de twee hield zijn gezicht constant bedekt", merkt hij op.

Achtervolging
Even later horen andere bewoners geschreeuw uit de woning. "Ik hoorde die vrouw gillen, je hoorde dat er paniek was", zegt een man die aan het klussen is. "Toen zag ik een jongen naar buiten rennen en ben ik achter hem aan gegaan."

De als PostNL-bezorger verkleedde man is hem te snel af en sprint naar een parkeerplaatsje aan de Tureluur, enkele tientallen meters van de overvallen woning vandaan. Daar stapt hij in een witte bestelbus die snel wegrijdt. Een bewoner van de Tureluur weet 'vrijwel zeker' dat het om een witte Mercedes-bus gaat die er al rond halftien stond, ruim een uur en een kwartier voor de overval.

Buurt vermoedt gerichte actie
De buurt vermoedt dat het slachtoffer gericht is uitgekozen. De 41-jarige bewoonster zou gescheiden zijn en kinderen hebben. "Ze heeft weleens gezelschap", zegt iemand uit de straat. Een andere Hardinxvelder ziet regelmatig 'veel auto's met buitenlandse kentekens' voor of vlakbij het huis parkeren.

Na de overval deed de politie uitgebreid buurtonderzoek. Ook kwam de Forensische Opsporing ter plekke voor onderzoek in en om de woning. Het inhoudsloze pakketje, waarmee de 'bezorgers' aanbelden, lag nog urenlang voor de voordeur.

De politie kon dinsdagmiddag geen antwoord geven op vragen over de buit en aanleiding van de overval. Er is nog niemand aangehouden.

Lees meer over:

|

Lees ook

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

hitte school

hitte

Code rood vanaf middernacht vanwege de hitte, scholen blijven dicht

Na twee dagen code oranje, geldt vanaf vrijdag code rood in onze provincie. Het is voor het eerst dat dit hoogste waarschuwingsniveau voor gevaarlijk weer in Nederland wordt afgegeven vanwege hitte. Dat heeft gevolgen: zo hebben enkele scholen de lesdag geschrapt en worden hier en daar evenementen afgelast.

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.

fotohvc

Improviseren met vuilniswagens door lange brugsluiting: dit verandert er

De maandenlange sluiting van de Papendrechtsebrug heeft gevolgen voor afvalverwerkers in de regio. Onder meer voor HVC wordt het flink improviseren. “Ben je gewend dat we in de ochtend komen, kan het voorkomen dat in de middag je papier of gft wordt ingezameld.”

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.

IMG_1044

Urenlange storing Brug over de Noord, verkeer moet omrijden

De Brug over de Noord (N915) heeft zaterdagmiddag lange tijd in storing gestaan. Verkeer tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht moest omrijden. Ook hoge scheepvaart kon tijdelijk niet onder de brug door.