gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geschreeuw en geweld bij woningoverval: 'Je hoorde dat er paniek was'

3bec339ab8e70f01c9f17c9518d5f7bf.jpg

Een doodstille straat in Hardinxveld-Giessendam werd dinsdag het decor van een gewelddadige woningoverval. Nep-postbezorgers mishandelen en bedreigen een vrouw en gaan er met een nog onbekende buit vandoor. "Dit maak je niet elke dag mee", zeggen verbaasde buurtbewoners.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Een bewoner van de Leeuwerik, de straat waar de overval gebeurde, ziet rond kwart voor elf twee jongens bij de voordeur staan. Hij vermoedt dat het gaat om twintigers. "Ze stonden er met een pakketje, net nadat de postbode door de straat was gekomen. Eén van de twee hield zijn gezicht constant bedekt", merkt hij op.

Achtervolging
Even later horen andere bewoners geschreeuw uit de woning. "Ik hoorde die vrouw gillen, je hoorde dat er paniek was", zegt een man die aan het klussen is. "Toen zag ik een jongen naar buiten rennen en ben ik achter hem aan gegaan."

De als PostNL-bezorger verkleedde man is hem te snel af en sprint naar een parkeerplaatsje aan de Tureluur, enkele tientallen meters van de overvallen woning vandaan. Daar stapt hij in een witte bestelbus die snel wegrijdt. Een bewoner van de Tureluur weet 'vrijwel zeker' dat het om een witte Mercedes-bus gaat die er al rond halftien stond, ruim een uur en een kwartier voor de overval.

Buurt vermoedt gerichte actie
De buurt vermoedt dat het slachtoffer gericht is uitgekozen. De 41-jarige bewoonster zou gescheiden zijn en kinderen hebben. "Ze heeft weleens gezelschap", zegt iemand uit de straat. Een andere Hardinxvelder ziet regelmatig 'veel auto's met buitenlandse kentekens' voor of vlakbij het huis parkeren.

Na de overval deed de politie uitgebreid buurtonderzoek. Ook kwam de Forensische Opsporing ter plekke voor onderzoek in en om de woning. Het inhoudsloze pakketje, waarmee de 'bezorgers' aanbelden, lag nog urenlang voor de voordeur.

De politie kon dinsdagmiddag geen antwoord geven op vragen over de buit en aanleiding van de overval. Er is nog niemand aangehouden.

Lees meer over:

|

Lees ook

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.

IMG_5181.jpg

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.

foto karel dicht.png

Deze weg in Zwijndrecht gaat de komende maanden op de schop: ‘Deel blijft ook dicht'

Inwoners van Zwijndrecht krijgen de komende maanden te maken met omleidingen rondom de Karel Doormanlaan. Vorige week zijn daar werkzaamheden gestart, die nog tot en met september zullen duren. Een deel van de weg zal ook na die tijd niet meer toegankelijk zijn voor autoverkeer, omdat het een fiets- en wandelgebied wordt.

vernielinghuistendonck.png

Vernielingen aan rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.