Dordrecht, Netherlands

Gratis cursus gemeentepolitiek van bestuurders Molenlanden

Tijdens een raadsvergadering van de gemeente Molenlanden Klokradio
Inwoners van de gemeente Molenlanden kunnen binnenkort een gratis cursus volgen om álles over gemeentepolitiek te leren. Hoe werkt een gemeenteraad? Wat zijn de taken van een raadslid? En welke rol kunnen inwoners zelf in de lokale politiek spelen? Niemand minder dan burgemeester Theo Segers trapt de cursus af, de rest van de workshops worden gegeven door raadsleden.
Roxane Kroon | 28 januari 2025 15:00 | Aangepast op 28 januari 2025 14:17
De gemeenteraadsverkiezingen worden pas in begin 2026 gehouden, maar partijen zijn al druk bezig met de campagnevoorbereidingen. Binnenkort zullen zij beginnen met het opzetten van hun kandidatenlijsten. Daarom is er landelijk vanuit alle gemeenten nu al aandacht voor het informeren van inwoners.

Bij de meeste gemeenten wordt die info geboden door deskundigen, in Molenlanden zullen de burgemeester en raadsleden dus zélf de inwoners informeren. “Wij wilden geen kant en klare cursus opzetten, maar het voor inwoners persoonlijk maken", geeft griffier Marjolein Teunissen aan. 

Drie avonden 
Tijdens de drie sessies - op 3, 10 en 18 februari - komen verschillende onderwerpen aan bod. Burgemeester Segers legt uit hoe gemeentepolitiek in elkaar steekt, hoe de gemeenteraad overlegt en welke taken de raad uitvoert.

In de tweede sessie zullen griffier Teunissen en verschillende raadsleden hier dieper op ingaan. “Wij zullen bijvoorbeeld vertellen wat een motie is en wat voor werk een raadslid doet", aldus de griffier. Verder leren cursisten wat inwoners, naast stemmen, zélf kunnen doen om invloed op het gemeentebestuur uit te oefenen.

Op de laatste avond komen politieke partijen een pitch geven over hun standpunten. Daarna kunnen inwoners een raadsvergadering bijwonen.

Lees ook

Marco Stam kritisch over opgravingen Essenhof: 'Werknemers getraumatiseerd'

“En dan zijn we verbaasd dat mensen het vertrouwen verliezen in de politiek”. Gemeenteraadslid Marco...

PVV gaat voor het eerst meedoen aan verkiezingen in Papendrecht, mikt op negen zetels

De PVV gaat voor het eerst meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Papendrecht. Lijsttrekker Nik...

Wat is jouw ideale coalitie? Dit vindt men op de Dordtse markt

Welke partijen moeten sowieso gaan meeregeren? Een belangrijke vraag die komende tijd beantwoord moe...

Rik van der Linden bezig aan laatste jaar als Dordtse wethouder

Rik van der Linden neemt uiterlijk na de gemeenteraadsverkiezingen afscheid als wethouder van Dordre...

De keuze op het Dordtse stembiljet wordt reuze

Het duurt nog wel even voor de gemeenteraadsverkiezingen zijn, maar dat de Dordtenaar volgend jaar g...

D66 na jaren aan de zijlijn klaar voor een nieuwe poging in Dordrecht

De volgende gemeenteraadsverkiezingen vinden pas in maart 2026 plaats, maar de Dordtse tak van D66 i...