Dordrecht, Netherlands

Halfjaar asielzoekers in Hotel Ara: 'Het vraagt wat, maar we zijn niet ontevreden'

Het voormalige Hotel Ara in Zwijndrecht Corrado Francke
In het voormalige Hotel Ara worden sinds een halfjaar 230 asielzoekers opgevangen. Inmiddels is er groen licht voor de geplande uitbreiding naar 300 bewoners, maar zijn er ook aanvullende afspraken gemaakt. "Over het algemeen vinden we dat het rustig en beheersbaar is, er zijn alleen wel een paar aandachtspunten", verduidelijkt wethouder Robert Kreukniet.
Corrado Francke | 28 oktober 2024 16:09 | Aangepast op 28 oktober 2024 16:09
De gemeente Zwijndrecht heeft namelijk verschillende afspraken gemaakt met het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) over het 'hoe nu verder'. Zo moet het COA zo min mogelijk extra volwassenen onder de 24 jaar toelaten en blijft het maximaal aantal AMV'ers, jongeren die zonder hun ouders naar Nederland zijn gevlucht - zoals afgesproken 60.

Veel jongeren
"We zien dat de samenstelling van de groep best veel jeugdigen bevatten en dat geeft gewoon dynamiek", merkt Kreukniet. "Er is weleens een keer een vechtpartij of gedoe, ook in de omgeving, maar dat heb je altijd. Wel willen wij het beheersbaar houden, dat hebben wij in onze afspraken vastgelegd."

Ook opvallend: het COA gaat bestaande en nieuwe bewoners beter informeren over hoe om te gaan met het alarmnummer. Volgens de Zwijndrechtse wethouder 'werd er wel heel snel 112 gebeld', waardoor betere voorlichting nodig is.

Weinig klachten
Maar hoe denkt de buurt over het afgelopen halfjaar? Een snelle rondgang langs omwonenden en passanten levert weinig klachten op. "Je moet die mensen een kans geven om zich te integreren. Je krijgt allemaal die 'indianenverhalen' en dan ga ik me scharen achter een bepaalde politieke groepering waar ik het niet mee eens ben", lacht een voorbijganger.

Ook Leanne van Nes, mede-eigenaar van een groente- en fruitzaak even verderop, merkt weinig van de asielzoekers. "Wij hebben geen overlast en zijn daar heel blij mee. Je hoort veel rare verhalen, dat horen wij ook en dan word je toch een beetje bang en angstig gemaakt. Gelukkig is daar niks van uitgekomen."

Uitbreiding in twee stappen
De asielzoekers blijven maximaal drie jaar in Hotel Ara. De uitbreiding van 230 naar 300 bewoners gebeurt in twee stappen: vorige week kwamen er 35 bij, eind november komen de overige 35 asielzoekers.

Meest gelezen

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

In de gemeente Molenlanden is er veel ophef over de mogelijke komst van een nieuwe opvanglocatie voo...

Amarise (10) heeft zeldzame spierziekte, rolstoelbus zou helpen: ‘We tillen ons een hernia’

Het Dordtse gezin Fledderman is een crowdfundig gestart, in de hoop een rolstoelbus bij elkaar te sp...

Reeks autobranden houdt aan: Range Rover in vlammen op

Een auto is in de nacht van zondag in maandag verwoest door brand in Dordrecht. Dat gebeurde even vo...

Minder intercity's tussen Dordrecht en Rotterdam

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam Centraal moesten maandagochtend rekening houden met vertragi...

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...