gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hangt je Oranjeversiering wel hoog genoeg?

d1345571c13cd9896536622c654c8caf

Nu de Oranjekoorts langzaam maar zeker aanzet, worden ook steeds meer straten versierd. Dat is voor het aanzicht natuurlijk erg leuk, al waarschuwt de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht dat de versiering niet te laag mag hangen.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Laaghangende versiering kan volgens de gemeente gevaarlijk zijn. Als slingers boven de straat lager hangen dan 4 meter, dan kunnen vervoerders en hulpdiensten mogelijk in de knel komen.

"In voorgaande jaren is het wel eens voorgekomen dat versiering te laag hing waardoor er bijvoorbeeld door wagens tegenaan gereden werd. Dit kan ongewenste situaties opleveren", aldus een woordvoerder van de gemeente. Boven de stoep moeten de slingers op tenminste 2,5 meter hoogte hangen.

De woordvoerder geeft aan dat er geen keiharde consequenties zijn, en dat er 'bij constatering door handhavers met bewoners in gesprek wordt gegaan.' Desondanks wil de gemeente mensen op het hart drukken rekening te houden met de minimale hoogte van de straatversiering.

Oranjestraat
De Oranjekoorts wordt echter niet overal in de regio gevoeld. Al zou de naam anders doen vermoeden; in de Oranjestraat in Hardinxveld-Giessendam hangt nog geen versiering.

Lees ook

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”