gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hangt je Oranjeversiering wel hoog genoeg?

d1345571c13cd9896536622c654c8caf

Nu de Oranjekoorts langzaam maar zeker aanzet, worden ook steeds meer straten versierd. Dat is voor het aanzicht natuurlijk erg leuk, al waarschuwt de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht dat de versiering niet te laag mag hangen.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Laaghangende versiering kan volgens de gemeente gevaarlijk zijn. Als slingers boven de straat lager hangen dan 4 meter, dan kunnen vervoerders en hulpdiensten mogelijk in de knel komen.

"In voorgaande jaren is het wel eens voorgekomen dat versiering te laag hing waardoor er bijvoorbeeld door wagens tegenaan gereden werd. Dit kan ongewenste situaties opleveren", aldus een woordvoerder van de gemeente. Boven de stoep moeten de slingers op tenminste 2,5 meter hoogte hangen.

De woordvoerder geeft aan dat er geen keiharde consequenties zijn, en dat er 'bij constatering door handhavers met bewoners in gesprek wordt gegaan.' Desondanks wil de gemeente mensen op het hart drukken rekening te houden met de minimale hoogte van de straatversiering.

Oranjestraat
De Oranjekoorts wordt echter niet overal in de regio gevoeld. Al zou de naam anders doen vermoeden; in de Oranjestraat in Hardinxveld-Giessendam hangt nog geen versiering.

Lees ook

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

fotogscods

Dit plan zorgt voor 'heel wat onrust' bij voetbalclub, fusie lijkt in de maak

Voetbalclub GSC/ODS dreigt één van de drie velden kwijt te raken en onderzoekt daarom een fusie met FC Dordrecht amateurs. Het op Sportpark Stadspolders gelegen GSC/ODS voelt zich weggejaagd door gemeentelijke plannen en verhuist daarom mogelijk naar de Krommedijk. "Dit is voor mij plan a", aldus voorzitter Hans Suiker.

pw20260801_WAL5363

FC Dordrecht klaar voor competitiestart: 'Play-offs zeker haalbaar’

Na zeven weken voorbereiding begint FC Dordrecht vrijdagavond de competitie in eigen huis. Aan de Krommedijk ontvangt de ploeg van de nieuwbakken hoofdtrainer Paul Nuijten Jong Ajax, uitgerekend de ploeg die de Brabander het laatste deel van vorig seizoen coachte.

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".