gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hangt je Oranjeversiering wel hoog genoeg?

d1345571c13cd9896536622c654c8caf

Nu de Oranjekoorts langzaam maar zeker aanzet, worden ook steeds meer straten versierd. Dat is voor het aanzicht natuurlijk erg leuk, al waarschuwt de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht dat de versiering niet te laag mag hangen.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Laaghangende versiering kan volgens de gemeente gevaarlijk zijn. Als slingers boven de straat lager hangen dan 4 meter, dan kunnen vervoerders en hulpdiensten mogelijk in de knel komen.

"In voorgaande jaren is het wel eens voorgekomen dat versiering te laag hing waardoor er bijvoorbeeld door wagens tegenaan gereden werd. Dit kan ongewenste situaties opleveren", aldus een woordvoerder van de gemeente. Boven de stoep moeten de slingers op tenminste 2,5 meter hoogte hangen.

De woordvoerder geeft aan dat er geen keiharde consequenties zijn, en dat er 'bij constatering door handhavers met bewoners in gesprek wordt gegaan.' Desondanks wil de gemeente mensen op het hart drukken rekening te houden met de minimale hoogte van de straatversiering.

Oranjestraat
De Oranjekoorts wordt echter niet overal in de regio gevoeld. Al zou de naam anders doen vermoeden; in de Oranjestraat in Hardinxveld-Giessendam hangt nog geen versiering.

Lees ook

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.

controledordecht

Tien aanhoudingen bij controle op rijden onder invloed

De politie in Dordrecht heeft afgelopen weekend tien automobilisten opgepakt, die worden verdacht van het rijden onder invloed van alcohol en/of verdovende middelen. Dit kwam aan het licht bij een controle in de nachtelijke uren.