gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hangt je Oranjeversiering wel hoog genoeg?

d1345571c13cd9896536622c654c8caf

Nu de Oranjekoorts langzaam maar zeker aanzet, worden ook steeds meer straten versierd. Dat is voor het aanzicht natuurlijk erg leuk, al waarschuwt de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht dat de versiering niet te laag mag hangen.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Laaghangende versiering kan volgens de gemeente gevaarlijk zijn. Als slingers boven de straat lager hangen dan 4 meter, dan kunnen vervoerders en hulpdiensten mogelijk in de knel komen.

"In voorgaande jaren is het wel eens voorgekomen dat versiering te laag hing waardoor er bijvoorbeeld door wagens tegenaan gereden werd. Dit kan ongewenste situaties opleveren", aldus een woordvoerder van de gemeente. Boven de stoep moeten de slingers op tenminste 2,5 meter hoogte hangen.

De woordvoerder geeft aan dat er geen keiharde consequenties zijn, en dat er 'bij constatering door handhavers met bewoners in gesprek wordt gegaan.' Desondanks wil de gemeente mensen op het hart drukken rekening te houden met de minimale hoogte van de straatversiering.

Oranjestraat
De Oranjekoorts wordt echter niet overal in de regio gevoeld. Al zou de naam anders doen vermoeden; in de Oranjestraat in Hardinxveld-Giessendam hangt nog geen versiering.

Lees ook

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag geen radio-uitzending Studio De Witt

De radiouitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat zaterdagochtend niet door. Dit vanwege werkzaamheden aan de radiostudio.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

broeman over brugsluiting

Transportdirecteur pleit voor meer geld voor infrastructuur: ‘We hollen achteruit’

Het plotselinge vrachtwagenverbod op de Merwedebrug, in combinatie met de afsluiting van de Papendrechtsebrug én de sinds 1 juli geldende kilometerheffing voor vrachtwagens, zorgt voor hoofdbrekens in de transportsector. Marcel Klein van transportbedrijf Boerman in Hardinxveld-Giessendam pleit voor meer investeringen in de Nederlandse infrastructuur. “We dalen af naar een niveau waar we niet willen zitten.”

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

yv202672593A05427

Goals Vugts en Venema niet voldoende voor zege FC Dordrecht op Al Khaleej

FC Dordrecht leek zaterdag nipt af te rekenen met Al Khaleej uit Saoedi-Arabië, maar in de allerlaatste minuut slikte de club alsnog een tegentreffer: 2-2. Senne Vugts en Nick Venema scoorden in het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart.