gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Herma en Jaap zijn Fokkers van het Jaar: 'Onverwacht, een verrassing en enorme waardering'

e68c66547f6a7bcce41d21a0f9ba1673

Een goed paard fokken: hoe doe je dat eigenlijk? Herma en Jaap Muilwijk uit Groot-Ammers weten dat wel. Het stel fokt al jaren sportpaarden en zijn zelfs uitgeroepen tot Fokkers van het Jaar van Zuid-Holland. Maar fokken is niet zomaar een hengst bij een merrie zetten.

Rijnmond |  | Aangepast op
Het begon allemaal bij Jaap, die zijn hele leven al bezig is met tuigpaarden (paarden om voor een kar te spannen). Uiteindelijk ontmoette hij Herma, die weer meer in de rijpaarden zat.

De twee trouwden en besloten hun liefde voor paarden en fokken met elkaar te combineren. Herma liet haar rijpaardmerrie dekken door Jaaps tuigpaardhengst en “en zo is het eigenlijk een beetje begonnen".

Om het eerste veulen moesten de twee wel een beetje lachen, want het was toch een gek gezicht, een tuigpaard met een rijpaard. “Maar die heeft het uiteindelijk heel goed gedaan", vertelt Herma trots.

“Zelfs zo goed dat ze tot drie keer toe officieus een predicaat voor haar prestaties heeft ontvangen. Het is gewoon heel erg leuk dat je zoiets 'raars’ bedenkt en dat het dan zo goed uitpakt.”

Fokkers van het Jaar
Goed uitpakken doet het zeker voor het stel uit Groot-Ammers. Zo goed zelfs dat ze zijn uitgeroepen tot Fokkers van het Jaar van Zuid-Holland. "Het was echt een heel onverwachte prijs. Een enorme verrassing en een enorme waardering.”
De goede paarden die het stel voort heeft gebracht is ook olympisch dressuurruiter Edward Gal niet ontgaan. Hij kocht laatst twee veulens en een paard van de twee fokkers.

“Een commissionair maakte een afspraak nadat ik een filmpje van een veulen op Facebook had gezet. De commissionair had een klant uit Oosterbeek en toen kreeg ik al argwaan.” Herma haar argwaan bleek niet voor niets: de klant bleek inderdaad dé olympisch dressuurruiter te zijn. “Dat was wel heel leuk.”

Dit is een bericht in samenwerking met mediapartner Rijnmond.

Lees ook

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

WhatsApp Image 2026-10-21 at 12.09.26

Jongeren gooien gevulde hondenpoepzakjes van brug op auto’s: ‘Absoluut onaanvaardbaar’

Jongeren hebben in Hendrik-Ido-Ambacht onlangs verschillende auto’s bekogeld. In het Sophiapark vulden zij hondenpoepzakjes met water om ze erna van de naastgelegen fietsbrug te smijten. “Ik dacht dat er een steen op mijn auto was gegooid.”

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

nk2026102893A09284

Ongeloof bij FC Dordrecht na nieuwe afgang: ‘De gifbeker moet helemaal leeg‘

Inspiratieloos, kwalitatief onvoldoende en nul stootkracht. Volledig terecht kegelden de amateurs van SC Genemuiden het armoedige FC Dordrecht woensdagavond uit de KNVB Beker. “Deze doet extra pijn”, merkt een gefrustreerde hoofdtrainer Paul Nuijten.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.