gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het jaar van het Dordtse slavernij-excuses: 'Mijn overgrootmoeder is in slavernij geboren'

1c4569af6a2ad3811cf2cab0ad5db9a6

In 'Het Jaar Van' bezoeken we enkele streekgenoten voor wie dit jaar éxtra bijzonder was. Van politiek tot sport en van kunst tot excuses, 2024 was erg bewogen. Samen met hen die het zo bewogen maakten, blikken we terug. Vandaag: het Dordtse slavernij-excuses.

Redactie Streekomroep | Joram Niese | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Erkenning, herstel en het bouwen aan een gezamenlijke toekomst. Het zijn dé redenen voor stadsbesturen in het hele land om excuses te maken voor het aandeel dat hun voorgangers hadden in de slavernij. Oud-burgemeester Wouter Kolff deed dat dit jaar in Dordrecht.

De stad had in de 16e en 17e eeuw een enorme, zelfs aanjagende rol in de exploitatie van tot slaafgemaakten, blijkt uit recent onderzoek. Dordrecht was de derde suikerstad van Holland en is historisch gezien enorm verbonden met kolonialisme en slavernij.


De derde aflevering van ‘Het Jaar Van’ is vrijdagavond 27 december vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht en wordt ieder uur herhaald. Bekijk hem nu alvast via ons YouTube-kanaal.

Lees ook

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.