gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het jaar van het Dordtse slavernij-excuses: 'Mijn overgrootmoeder is in slavernij geboren'

1c4569af6a2ad3811cf2cab0ad5db9a6

In 'Het Jaar Van' bezoeken we enkele streekgenoten voor wie dit jaar éxtra bijzonder was. Van politiek tot sport en van kunst tot excuses, 2024 was erg bewogen. Samen met hen die het zo bewogen maakten, blikken we terug. Vandaag: het Dordtse slavernij-excuses.

Redactie Streekomroep | Joram Niese | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Erkenning, herstel en het bouwen aan een gezamenlijke toekomst. Het zijn dé redenen voor stadsbesturen in het hele land om excuses te maken voor het aandeel dat hun voorgangers hadden in de slavernij. Oud-burgemeester Wouter Kolff deed dat dit jaar in Dordrecht.

De stad had in de 16e en 17e eeuw een enorme, zelfs aanjagende rol in de exploitatie van tot slaafgemaakten, blijkt uit recent onderzoek. Dordrecht was de derde suikerstad van Holland en is historisch gezien enorm verbonden met kolonialisme en slavernij.


De derde aflevering van ‘Het Jaar Van’ is vrijdagavond 27 december vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht en wordt ieder uur herhaald. Bekijk hem nu alvast via ons YouTube-kanaal.

Lees ook

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, snelweg voorlopig dicht

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is dicht en er is een lange file ontstaan.

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi en Lucas Gardenier van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.