gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het jaar van het Dordtse slavernij-excuses: 'Mijn overgrootmoeder is in slavernij geboren'

1c4569af6a2ad3811cf2cab0ad5db9a6

In 'Het Jaar Van' bezoeken we enkele streekgenoten voor wie dit jaar éxtra bijzonder was. Van politiek tot sport en van kunst tot excuses, 2024 was erg bewogen. Samen met hen die het zo bewogen maakten, blikken we terug. Vandaag: het Dordtse slavernij-excuses.

Redactie Streekomroep | Joram Niese | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Erkenning, herstel en het bouwen aan een gezamenlijke toekomst. Het zijn dé redenen voor stadsbesturen in het hele land om excuses te maken voor het aandeel dat hun voorgangers hadden in de slavernij. Oud-burgemeester Wouter Kolff deed dat dit jaar in Dordrecht.

De stad had in de 16e en 17e eeuw een enorme, zelfs aanjagende rol in de exploitatie van tot slaafgemaakten, blijkt uit recent onderzoek. Dordrecht was de derde suikerstad van Holland en is historisch gezien enorm verbonden met kolonialisme en slavernij.


De derde aflevering van ‘Het Jaar Van’ is vrijdagavond 27 december vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht en wordt ieder uur herhaald. Bekijk hem nu alvast via ons YouTube-kanaal.

Lees ook

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.