gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Het jaar van het Dordtse slavernij-excuses: 'Mijn overgrootmoeder is in slavernij geboren'

1c4569af6a2ad3811cf2cab0ad5db9a6

In 'Het Jaar Van' bezoeken we enkele streekgenoten voor wie dit jaar éxtra bijzonder was. Van politiek tot sport en van kunst tot excuses, 2024 was erg bewogen. Samen met hen die het zo bewogen maakten, blikken we terug. Vandaag: het Dordtse slavernij-excuses.

Redactie Streekomroep | Joram Niese | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Erkenning, herstel en het bouwen aan een gezamenlijke toekomst. Het zijn dé redenen voor stadsbesturen in het hele land om excuses te maken voor het aandeel dat hun voorgangers hadden in de slavernij. Oud-burgemeester Wouter Kolff deed dat dit jaar in Dordrecht.

De stad had in de 16e en 17e eeuw een enorme, zelfs aanjagende rol in de exploitatie van tot slaafgemaakten, blijkt uit recent onderzoek. Dordrecht was de derde suikerstad van Holland en is historisch gezien enorm verbonden met kolonialisme en slavernij.


De derde aflevering van ‘Het Jaar Van’ is vrijdagavond 27 december vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht en wordt ieder uur herhaald. Bekijk hem nu alvast via ons YouTube-kanaal.

Lees ook

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.