Dordrecht, Netherlands

Hoogbejaarde vrouw (90) trapt in babbeltruc en verliest duizend euro

Een 90-jarige vrouw uit Sliedrecht is eind mei slachtoffer geworden van iemand die zich voordeed als bankmedewerker. Het ging echter om een oplichter die de vrouw heeft bestolen.
Corrado Francke | 21 september 2024 11:00 | Aangepast op 20 september 2024 17:57
De vrouw werd eind mei gebeld met de mededeling dat er een verdachte betaling op haar bankrekening was gezien. Daarom moest haar pinpas worden meegenomen naar de bank, om daar geblokkeerd te worden. De pinpas moest zij in een envelop doen en dichtplakken.

De oplichter probeerde ook nog sieraden van de vrouw mee te nemen, die in een kluis in de logeerkamer waren opgeborgen. De man probeerde die kluis van de muur te trekken, maar dat mislukte.

Toen ze haar verhaal deed tegen haar zoon, rook hij onraad en belde de bank. Daarna was snel duidelijk dat het om oplichting ging.

De politie zoekt de verdachte, die uiteindelijk 1050 euro van de bejaarde dame haar rekening heeft gepind, en hoopt middels beelden vrij te geven op tips. Omdat de man mogelijk minderjarig is, toont de politie hem eerst onherkenbaar. Meldt hij zich niet, is zijn gezicht over twee weken in de uitzending van Bureau Rijnmond wél herkenbaar te zien.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Lang wachten op je rijexamen? Deze extra CBR-locatie heeft nog plek

Het CBR heeft een extra plek beschikbaar gemaakt van waaruit rijexamens kunnen worden afgenomen. Bij...

Rechter vernietigend over uitvoering Jeugdwet gemeente Papendrecht: ‘Onwettelijk gedrag en verhullend handelen’

De gemeente Papendrecht maakt grote fouten in het uitvoeren van de Jeugdwet, oordeelt de bestuursrec...

Jaar cel voor man (35) die zwager neerstak op verjaardag

Zdravko P. (35) krijgt een jaar cel voor het neersteken van zijn zwager. Tijdens een verjaardag in P...

Dit evenement moet jongeren bewuster maken van veilig rijgedrag

De meeste verkeersslachtoffers in de Drechtsteden zijn tussen de 15 en 30 jaar oud, blijkt uit onder...

Jongeren takelen John (61) uit het niets toe: ‘Het overkomt meer mensen dan we weten’

Wat voor John van der Net (61) een doodnormale fietstocht van de voetbalclub naar huis moest worden,...

Van muurschilderingen tot een bioscoop: wie gaat er vandoor met de Dordtse Puienprijs?

Vereniging Oud-Dordrecht reikt voor de vijfde keer de Dordtse Puienprijs uit op donderdag 30 oktobe...