gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hospice De Cirkel zoekt nieuwe vrijwilligers

6f4cbba44ac6607fb65c996320b2b592.jpg

Hospice De Cirkel heeft een vestiging voor inwoners van de Alblasserwaard in Papendrecht en een vestiging voor de bewoners van de Zwijndrechtse Waard in Hendrik-Ido-Ambacht. Vrijwilligers spelen een belangrijke rol in het reilen en zeilen het hospice.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Als het in het ziekenhuis of thuis niet meer kan, zijn deze ‘bijna-thuis-huizen’ een waardevolle mogelijkheid voor mensen om te midden van hun naasten hun laatste levensfase door te brengen. Huiselijkheid, geborgenheid en respect zijn de kernwaarden. De vrijwilligers zijn specifiek opgeleid om de bewoners en hun naasten nabij te zijn. Zij zorgen voor eten, drinken en vooral voor liefdevolle aandacht. De eigen thuiszorgorganisatie van de bewoners en de huisarts van de bewoners geven de nodige medische zorg.

Annemiek Deunhouwer, manager, geeft aan dat in elke vestiging van hospice De Cirkel ongeveer 70 vrijwilligers actief zijn. Deze vrijwilligers zijn van alle leeftijden en komen uit de hele Alblasserwaard en uit Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht. Op dit moment zijn in zowel de vestiging in Hendrik-Ido-Ambacht als in Papendrecht nieuwe vrijwilligers welkom, onder andere voor de tuin- en kookgroep. Ook voor een vrijwilliger met kwaliteiten op het gebied van marketing is plaats. Locatie Hendrik-Ido-Ambacht is daarnaast specifiek op zoek naar een vrijwillig coördinator. Na een kort opleidingstraject zijn de nieuwe vrijwilligers van harte welkom om aan de slag te gaan met hun prachtige en dankbare taken.

Johan Bor, vrijwilliger in Papendrecht, zegt over zijn vrijwilligerswerk: “Recent hebben we twee bewoners een gouden moment mogen laten beleven. Eén van de bewoners kon na weken niet buiten te zijn geweest genieten van het mooie weer en de buitenlucht. De andere bewoner van een gezellig praatje met elkaar. Voor ons als vrijwilliger ook een betekenisvol moment. Wat mooi dat ik dit als vrijwilliger kan doen!”

Jannie Sandee, vrijwilliger in Hendrik-Ido-Ambacht: “Ik vind het fijn om voor mensen te zorgen. Het werken in het hospice biedt me die kans. Ik weet dat we een bewoner niet beter kunnen maken, maar we kunnen er wel voor zorgen dat diegene zich beter voelt.”

Wie in de Alblasserwaard of in de Zwijndrechtse Waard woont, kan vrijblijvend bellen voor meer informatie of een afspraak om een kijkje te nemen.

Vestiging Hendrik-Ido-Ambacht: tel. 078 – 612 41 38
Vestiging Papendrecht: tel. 078 – 645 19 56

Lees ook

yv2026412NKS02384.jpg

FC Dordrecht nipt te sterk voor amper uitgekaterde kampioen

Na acht duels zonder zege mag FC Dordrecht weer eens drie punten bijschrijven. In een wedstrijd waarin voor tegenstander ADO Den Haag weinig op het spel stond, was de thuisclub met 1-0 te sterk voor de pas gekroonde Keuken Kampioen Divisie-kampioen.

korfbalfoto.png

Euforische beelden: DeetosSnel naar het hoogste korfbalniveau

DeetosSnel/QLS speelt komend zaalseizoen op het hoogste niveau van Nederland. De Dordtse korfballers waren zaterdag te sterk voor het Amsterdamse Blauw-Wit (20-18) en zetten, met hulp van honderden meegereisde fans, de Maaspoort in Den Bosch op z’n kop.

IMG-20260411-WA0008.jpg

Man gestoken met schaar, 18-jarige aangehouden

Bij een ruzie in de Dordtse wijk Sterrenburg is zaterdag gestoken. Een 18-jarige man is aangehouden, meldt de politie. Ook is er een schaar in beslag genomen.

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Die komen er bekaaid vanaf in Sliedrecht: die gemeente scoort het laagst in onze streek. Maar waar loopt je allemaal tegenaan als je nodig moet?

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.