gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

In deze gemeente waren de meeste woningbranden afgelopen jaar

92fd4a8104fecb5aabc040e472da91b7.jpg

Van alle gemeenten in onze streek is Dordrecht met 56 woningbranden in 2024 de absolute nummer één. Zet je het aantal branden af tegen het aantal inwoners, dan krijg je echter een andere uitkomst. Dat blijkt uit cijfers van het CBS.

Rijnmond | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
In de negen gemeenten in de streek werden inwoners vorig jaar in totaal 171 keer geconfronteerd met brand in huis. Dat had verschillende oorzaken en niet bij alle branden hoefde de brandweer uit te rukken, omdat bij 1 op de 14 incidenten bewoners zelf op tijd konden ingrijpen.

Afgezet tegenover het aantal inwoners, is Molenlanden lijstaanvoerder in onze streek met zo'n 14 branden per tienduizend inwoners. In totaal kregen inwoners daar 27 keer te maken met brand in huis. Hardinxveld-Giessendam volgt met 12 branden per tienduizend inwoners, daarna zien we Hendrik-Ido-Ambacht met 10 branden per tienduizend inwoners op de lijst staan. Dat is vergelijkbaar met het aantal branden per tienduizend inwoners in Rotterdam en Den Haag. Dordrecht zit daar met zo'n 9 branden per tienduizend inwoners net onder.

In heel Zuid-Holland waren in 2024 1628 woningbranden. Alle andere woningbrandcijfers uit onze streek zijn te vinden op vergelijkingssite Independer.

Ten opzichte van 2019 is het aantal woningbranden in elke provincie gestegen. De sterkste toename was in Friesland. Daar was zelfs bijna een verdriedubbeling van het aantal branden in huis. In onze provincie was de toename het minst sterk met een toename van 74 branden ten opzichte van vijf jaar geleden.

Lees meer over:

|

Lees ook

mercon loods1.png

‘Leegstand Mercon-loods vormt geen gevaar omgeving’

De leegstaande Mercon-loods in Alblasserdam vormt geen gevaar voor omliggende gebouwen en bewoners. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van de lokale PvdA-fractie. Die was bezorgd vanwege een toenemend aantal incidenten op het terrein en het uitblijven van woningbouw aldaar.

kinderopvangASMedia.jpg

Jongetje dat bij gastouder in het water viel, maakt het goed

Het jongetje dat maandagochtend in Ottoland in het water viel en gereanimeerd moest worden, maakt het goed. Dat meldt het gastouderbureau, dat verantwoordelijk is voor de opvang van het kind. Het is nog altijd niet duidelijk hoe het jongetje in het water kon belanden.

asz.jpg

CYBERCRIME

Lekken ziekenhuisdata ASz toch niet uitgesloten bij hack softwarebedrijf

Het is toch niet uitgesloten dat gegevens van ziekenhuispatiënten zijn gestolen bij de ransomware-aanval op ChipSoft, het bedrijf dat onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis zit. Dat meldt de NOS op basis van meerdere bronnen. Eerst leek het er nog op dat ziekenhuisdata waren gespaard.

hiaenrid.png

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."