Dordrecht, Netherlands

Inaaya Mashal volgt Mees van Veen op als kinderburgemeester Papendrecht

Zo kreeg de nieuwe kinderburgemeester de ketting omgehangen RTV Papendrecht
Inaaya Mashal is de nieuwe en daarmee de tweede kinderburgemeester ooit van Papendrecht. Op maandagavond werd ze tijdens de gemeenteraadsvergadering geïnstalleerd door burgemeester Margreet van Driel. “Tijdens de sollicitatie ben ik gewoon mezelf gebleven en heb ik mijn eigen woorden gebruikt”.
Emmely Kokshoorn | RTV Papendrecht | Redactie Streek 56 | 4 november 2025 16:00 | Aangepast op 4 november 2025 15:23
In totaal waren er zeven sollicitanten voor de functie. De sollicitatie bestond uit het inzenden van een persoonlijke video en het doen van een pitch voor de selectiecommissie. “Kiezen was niet makkelijk, maar Inaaya heeft ons overtuigd met haar persoonlijke presentatie”, aldus Van Driel.

Plannen voor Papendrecht
De kersverse kinderburgemeester vindt het belangrijk dat kinderen een stem hebben en wil zich inzetten voor een veiliger en groener Papendrecht. “Ik wil meer speelplekken in Papendrecht maken, meer zebrapaden rondom scholen en een beter milieu”, vertelt ze. Ze is niet bang dat ze er alleen voor staat: “We doen dit met iedereen in Papendrecht.”

Jeugdbrandweer
Oud-kinderburgemeester Mees van Veen nam met de komst van Inaaya afscheid van zijn functie en droeg zijn ambtsketting over. Hij heeft een jaar lang aan de zijde van Burgemeester Van Driel gestaan. "Het voelt een beetje gek, want ik heb het afgelopen jaar ontzettend veel geleerd en veel leuke, nieuwe mensen ontmoet", speechte hij. "Ik wil iedereen bedanken."

Als Mees terugblikt op zijn jaar als kinderburgemeester, springt er één ervaring in het bijzonder uit: een bezoek aan de brandweer. Hij raakte geïnspireerd en zou zich graag bij de jeugdbrandweer aansluiten. Op die manier blijft hij zich voor Papendrecht inzetten.

Intocht van Sinterklaas
Nu is het aan Inaaya om de Papendrechtse jeugd te vertegenwoordigen. Een jaar lang zal ze met de burgemeester optrekken en gaat ze aan de slag met het uitwerken van haar plannen en het verzamelen van informatie bij de Papendrechtse jeugd.

Ze verschijnt voor het eerst publiekelijk tijdens de intocht van Sinterklaas op 15 november en zal de Goedheiligman dan samen met burgemeester Van Driel welkom heten. Bekijk ook de beelden van haar installatie via ons YouTube-kanaal.

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Studio’s voor jongeren of toch zorgwoningen: onenigheid over woningbouw in Papendrecht

Twee grondeigenaren in Papendrecht zijn het niet eens over de ontwikkeling van woningen in het Van d...

Trijnie kreeg te weinig geld voor jeugdzorg, is zij de enige?

Ouders die hulp zoeken voor hun hulpbehoevende kinderen ervaren weinig steun van gemeenten. Sterker ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...

Senol is al 40 jaar toneelmeester en krijgt onderscheiding: 'Ik moest er een paar dagen van bijkomen'

Toneelmeester Senol Ünlütürk uit Papendrecht heeft een onderscheiding ontvangen. Hij zet zich al vee...

Daan opnieuw benoemd tot kinderburgemeester van Zwijndrecht: 'We merkten dat hij er net lekker inzat'

Een bijzonder moment dinsdagavond in het gemeentehuis van Zwijndrecht: de 11-jarige Daan van den Hoe...

Papendrechtse moestuineigenaren kunnen weer eten uit eigen tuin: 'Voelt goed'

Moestuineigenaren van de Vereniging Organische Tuin Papendrecht kunnen weer genieten van groente en...