Het had een mooi moment voor vogelvereniging Vogelvreugd moeten zijn: een evenement waar vogelliefhebbers uit heel Zuid-Holland hun gekweekte vogels aan elkaar laten zien. Elk jaar is een andere vereniging aan de beurt, maar deze editie stond op 11, 12 en 13 december op de planning in het zalencentrum de Parel in Hardinxveld-Giessendam. Volgens secretaris Wim van der Linden (57) is de vereniging er sinds februari mee bezig. Er zouden meer dan 1100 vogels worden getoond.
Maar afgelopen zaterdag krijgt de vogelvereniging, die uit 75 leden bestaat, slecht nieuws te horen: het plan gaat niet door. “Ik kreeg rond een uur of acht een bericht binnen waarin stond of ik met spoed gebeld kon worden”, aldus Wim. “De voorzitter van de districtsvoorstelling van Zuid-Holland vertelde dat de zaal binnen een straal van tien kilometer van de besmette locatie was, er geen vogels vervoerd mochten worden en dat we daarom de tentoonstelling niet mochten organiseren.”
Verdriet
"Zwaar balen", reageert Wim. “Mijn collega's, ik en de inzenders keken er echt naar uit. We kregen veel verdrietige reacties. Er waren meer dan honderd mensen die hun vogels naar ons zouden brengen. Mensen kweken een vogel, wilden dat laten zien en hadden er super veel zin in. Ook vonden ze het voor ons jammer, omdat we best wel veel tijd in de voorstelling hadden gestoken. Dat gaat nu dus niet door. ”
(On)begrip
Het vogelvirus is een besmettelijke ziekte die gevaarlijk is voor veel vogels. Denk dan aan kippen, eenden of reigers. “Maar de griep heeft niets met onze vogels te maken, want wij tonen tropische vogels. Wij vinden de maatregelen daarom te drastisch en voelen onmacht. Wij wilden deze show nooit cancelen”, aldus Wim, die ook wat begrip opbrengt. “De gezondheid van mensen is namelijk het belangrijkste.”
Het is nog niet duidelijk of Vogelvreugd volgend jaar de kans krijgt om de show voor mensen uit de hele provincie opnieuw te organiseren. Wim hoopt hoe dan ook van wel.