gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jennie en Gerda krijgen gemeentepenning: 'Niemand hoort alleen te zijn'

30ec7ecc7b6ebf805cb8ed27efe35247

Vijftien jaar lang zetten Jennie Rijneveld en Gerda van Oort zich in als gastvrouwen in de Elzenhof-flat in Sliedrecht, waar zij elke dinsdagmorgen klaarstonden voor senioren met een kop koffie en diverse activiteiten. Voor al hun inzet kregen zij de gemeentepenning van Sliedrecht.

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
In 2011 begonnen Jennie en Gerda als vrijwilligers bij de Elzenhof in Sliedrecht. Elke week stonden ze in de recreatieruimte om mensen te ontvangen en diverse activiteiten met de bewoners te ondernemen. De gemeentepenning werd donderdag 12 december uitgereikt door burgemeester Jan de Vries en in het bijzijn van familie, vrienden en vertegenwoordigers van Stichting Welzijn Sliedrecht.

Eenzaamheid
Een veelvoorkomend probleem onder senioren is eenzaamheid en ook Jennie kwam dit veel tegen tijdens haar vijftien jaar als vrijwilliger. “Bewoners leefden écht naar zo’n ochtend toe, een praatje maken deed ze goed en ze vertrouwden ons heel erg met hun problemen", vertelt Jennie.

Als vrijwilliger was het niet altijd makkelijk voor Jennie. Soms kwamen ook de moeilijke onderwerpen van het leven aan bod. Zo overleden veel ouderen waar zij elke dinsdagochtend koffie mee dronk. “Eén van de bewoners vertelde mij zelfs dat ze euthanasie kreeg en of ik de avond ervoor bij haar wilde komen om afscheid te nemen. Dat deed ik natuurlijk, ik wilde niet dat ze alleen was. Gelukkig waren haar zoons bij het moment zelf. Niemand hoort alleen te zijn als ze sterven. Als ik de afgelopen vijftien jaar moet beschrijven, zou ik het kostbaar noemen, want dat is het.”

Lees ook

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.