gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jennie en Gerda krijgen gemeentepenning: 'Niemand hoort alleen te zijn'

30ec7ecc7b6ebf805cb8ed27efe35247

Vijftien jaar lang zetten Jennie Rijneveld en Gerda van Oort zich in als gastvrouwen in de Elzenhof-flat in Sliedrecht, waar zij elke dinsdagmorgen klaarstonden voor senioren met een kop koffie en diverse activiteiten. Voor al hun inzet kregen zij de gemeentepenning van Sliedrecht.

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
In 2011 begonnen Jennie en Gerda als vrijwilligers bij de Elzenhof in Sliedrecht. Elke week stonden ze in de recreatieruimte om mensen te ontvangen en diverse activiteiten met de bewoners te ondernemen. De gemeentepenning werd donderdag 12 december uitgereikt door burgemeester Jan de Vries en in het bijzijn van familie, vrienden en vertegenwoordigers van Stichting Welzijn Sliedrecht.

Eenzaamheid
Een veelvoorkomend probleem onder senioren is eenzaamheid en ook Jennie kwam dit veel tegen tijdens haar vijftien jaar als vrijwilliger. “Bewoners leefden écht naar zo’n ochtend toe, een praatje maken deed ze goed en ze vertrouwden ons heel erg met hun problemen", vertelt Jennie.

Als vrijwilliger was het niet altijd makkelijk voor Jennie. Soms kwamen ook de moeilijke onderwerpen van het leven aan bod. Zo overleden veel ouderen waar zij elke dinsdagochtend koffie mee dronk. “Eén van de bewoners vertelde mij zelfs dat ze euthanasie kreeg en of ik de avond ervoor bij haar wilde komen om afscheid te nemen. Dat deed ik natuurlijk, ik wilde niet dat ze alleen was. Gelukkig waren haar zoons bij het moment zelf. Niemand hoort alleen te zijn als ze sterven. Als ik de afgelopen vijftien jaar moet beschrijven, zou ik het kostbaar noemen, want dat is het.”

Lees ook

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

e6dc5178-950f-4be5-ab72-dbb9a069de40

Man botst tegen lantaarnpaal op dijk en raakt zwaargewond

Een scooterrijder is zondagnacht op een lantaarnpaal geklapt in Zwijndrecht. Daarbij raakte hij zwaargewond.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.