gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jennie en Gerda krijgen gemeentepenning: 'Niemand hoort alleen te zijn'

30ec7ecc7b6ebf805cb8ed27efe35247

Vijftien jaar lang zetten Jennie Rijneveld en Gerda van Oort zich in als gastvrouwen in de Elzenhof-flat in Sliedrecht, waar zij elke dinsdagmorgen klaarstonden voor senioren met een kop koffie en diverse activiteiten. Voor al hun inzet kregen zij de gemeentepenning van Sliedrecht.

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
In 2011 begonnen Jennie en Gerda als vrijwilligers bij de Elzenhof in Sliedrecht. Elke week stonden ze in de recreatieruimte om mensen te ontvangen en diverse activiteiten met de bewoners te ondernemen. De gemeentepenning werd donderdag 12 december uitgereikt door burgemeester Jan de Vries en in het bijzijn van familie, vrienden en vertegenwoordigers van Stichting Welzijn Sliedrecht.

Eenzaamheid
Een veelvoorkomend probleem onder senioren is eenzaamheid en ook Jennie kwam dit veel tegen tijdens haar vijftien jaar als vrijwilliger. “Bewoners leefden écht naar zo’n ochtend toe, een praatje maken deed ze goed en ze vertrouwden ons heel erg met hun problemen", vertelt Jennie.

Als vrijwilliger was het niet altijd makkelijk voor Jennie. Soms kwamen ook de moeilijke onderwerpen van het leven aan bod. Zo overleden veel ouderen waar zij elke dinsdagochtend koffie mee dronk. “Eén van de bewoners vertelde mij zelfs dat ze euthanasie kreeg en of ik de avond ervoor bij haar wilde komen om afscheid te nemen. Dat deed ik natuurlijk, ik wilde niet dat ze alleen was. Gelukkig waren haar zoons bij het moment zelf. Niemand hoort alleen te zijn als ze sterven. Als ik de afgelopen vijftien jaar moet beschrijven, zou ik het kostbaar noemen, want dat is het.”

Lees ook

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.