gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jennie en Gerda krijgen gemeentepenning: 'Niemand hoort alleen te zijn'

30ec7ecc7b6ebf805cb8ed27efe35247

Vijftien jaar lang zetten Jennie Rijneveld en Gerda van Oort zich in als gastvrouwen in de Elzenhof-flat in Sliedrecht, waar zij elke dinsdagmorgen klaarstonden voor senioren met een kop koffie en diverse activiteiten. Voor al hun inzet kregen zij de gemeentepenning van Sliedrecht.

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
In 2011 begonnen Jennie en Gerda als vrijwilligers bij de Elzenhof in Sliedrecht. Elke week stonden ze in de recreatieruimte om mensen te ontvangen en diverse activiteiten met de bewoners te ondernemen. De gemeentepenning werd donderdag 12 december uitgereikt door burgemeester Jan de Vries en in het bijzijn van familie, vrienden en vertegenwoordigers van Stichting Welzijn Sliedrecht.

Eenzaamheid
Een veelvoorkomend probleem onder senioren is eenzaamheid en ook Jennie kwam dit veel tegen tijdens haar vijftien jaar als vrijwilliger. “Bewoners leefden écht naar zo’n ochtend toe, een praatje maken deed ze goed en ze vertrouwden ons heel erg met hun problemen", vertelt Jennie.

Als vrijwilliger was het niet altijd makkelijk voor Jennie. Soms kwamen ook de moeilijke onderwerpen van het leven aan bod. Zo overleden veel ouderen waar zij elke dinsdagochtend koffie mee dronk. “Eén van de bewoners vertelde mij zelfs dat ze euthanasie kreeg en of ik de avond ervoor bij haar wilde komen om afscheid te nemen. Dat deed ik natuurlijk, ik wilde niet dat ze alleen was. Gelukkig waren haar zoons bij het moment zelf. Niemand hoort alleen te zijn als ze sterven. Als ik de afgelopen vijftien jaar moet beschrijven, zou ik het kostbaar noemen, want dat is het.”

Lees ook

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.