gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

John projecteert racistische leuzen op Erasmusbrug: half jaar cel geëist

b9b6d3de2c71d01ef825ef521dafdccb

Als het jaar 2022 overslaat in 2023 worden Rotterdammers in het centrum van de stad geconfronteerd met discriminerende projecties op de Erasmusbrug. De twee verdachten, waarvan er één uit Zwijndrecht komt, hoorden op woensdag dat het Openbaar Ministerie wil dat ze voor deze daad zes maanden onvoorwaardelijk de cel ingaan.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De jaarwisseling van 2022-2023 in Rotterdam werd door RTL uitgezonden, met op de achtergrond het welbekende silhouet van 'de zwaan'. Op de Erasmusbrug waren enkele minuten lang leuzen als "White lives matter" en "Vrolijk Blank 2023" te lezen, die met een projector op de brug werden afgebeeld.

Er werd een politieonderzoek gestart en vrij snel kwamen door middel van telefoon- en zendmastgegevens twee verdachten in beeld, de 26-jarige John A. uit Zwijndrecht en een 36-jarige Daniel S. uit Landgraaf. Beiden zouden vooraanstaande leden zijn van actiegroep White Lives.

Eerdere veroordelingen
Beide mannen worden door het Openbaar Ministerie ook verantwoordelijk gehouden voor projecties op het stadhuis van Eindhoven tijdens carnaval. Daar was onder andere "Houd Lampegat Blank" te lezen. John A. uit Zwijndrecht zou ook in Alkmaar nog projecties op het stadhuis hebben getoond.

Het OM ziet in de geprojecteerde uitingen onder meer groepsbelediging, aanzet tot discriminatie en het openbaren van discriminerende uitingen. Zo was ook de zin “we must secure the existence of our people and a future for white children” te lezen op de brug, een directe quote van de veroordeelde rechts-extremist David Lane uit de Verenigde staten.

Het Openbaar Ministerie laat weten vanwege de grote impact op de samenleving en eerdere veroordelingen van de mannen voor een onvoorwaardelijke celstraf te hebben gekozen.

De rechter doet op 15 januari uitspraak in de zaak.

Lees ook

fotoman

Man steekt N3 over voor gevallen fiets en laat kinderen achter in auto op afrit

Een man heeft zaterdag een opzienbarende actie uitgehaald op de N3 bij Dordrecht. De bestuurder stak namelijk de weg over nadat een fiets van zijn auto was gevallen. Een langsrijdende weginspecteur greep halverwege in.

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

foto artikel leny

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”