gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

John projecteert racistische leuzen op Erasmusbrug: half jaar cel geëist

b9b6d3de2c71d01ef825ef521dafdccb

Als het jaar 2022 overslaat in 2023 worden Rotterdammers in het centrum van de stad geconfronteerd met discriminerende projecties op de Erasmusbrug. De twee verdachten, waarvan er één uit Zwijndrecht komt, hoorden op woensdag dat het Openbaar Ministerie wil dat ze voor deze daad zes maanden onvoorwaardelijk de cel ingaan.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De jaarwisseling van 2022-2023 in Rotterdam werd door RTL uitgezonden, met op de achtergrond het welbekende silhouet van 'de zwaan'. Op de Erasmusbrug waren enkele minuten lang leuzen als "White lives matter" en "Vrolijk Blank 2023" te lezen, die met een projector op de brug werden afgebeeld.

Er werd een politieonderzoek gestart en vrij snel kwamen door middel van telefoon- en zendmastgegevens twee verdachten in beeld, de 26-jarige John A. uit Zwijndrecht en een 36-jarige Daniel S. uit Landgraaf. Beiden zouden vooraanstaande leden zijn van actiegroep White Lives.

Eerdere veroordelingen
Beide mannen worden door het Openbaar Ministerie ook verantwoordelijk gehouden voor projecties op het stadhuis van Eindhoven tijdens carnaval. Daar was onder andere "Houd Lampegat Blank" te lezen. John A. uit Zwijndrecht zou ook in Alkmaar nog projecties op het stadhuis hebben getoond.

Het OM ziet in de geprojecteerde uitingen onder meer groepsbelediging, aanzet tot discriminatie en het openbaren van discriminerende uitingen. Zo was ook de zin “we must secure the existence of our people and a future for white children” te lezen op de brug, een directe quote van de veroordeelde rechts-extremist David Lane uit de Verenigde staten.

Het Openbaar Ministerie laat weten vanwege de grote impact op de samenleving en eerdere veroordelingen van de mannen voor een onvoorwaardelijke celstraf te hebben gekozen.

De rechter doet op 15 januari uitspraak in de zaak.

Lees ook

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

hoogblokland

azc

Nu definitief: op deze twee plekken komen opvanglocaties voor asielzoekers

De gemeente Molenlanden gaat asielzoekers opvangen aan de Melkweg in Bleskensgraaf en aan de Beemdweg in Hoogblokland. Het gaat om een definitief besluit, meldt de gemeente. Het COA gaat de plannen per opvanglocatie nu verder uitwerken.

yv202674yv202674A1D01324

FC Dordrecht slikt zes tegengoals in drukbezocht oefenduel met Feyenoord

Het was een commerciële superdag voor FC Dordrecht, maar sportief had de ploeg zaterdagmiddag weinig in te brengen tegen Feyenoord: 0-6. Vier van de zes treffers in het oefenduel vielen voor rust.

yv2026718NKS03762

Overtuigende oefenzege FC Dordrecht: 5-0 tegen ploeg uit Qatar

FC Dordrecht liet zaterdag een prima indruk achter in het vijfde oefenduel van deze voorbereiding. In Papendrecht boekte de club een eenvoudige 5-0 zege op Lusail SC, dat komend seizoen uitkomt op het hoogste niveau van Qatar.

merwedebrugrws2

Camera's handhaving vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

Rijkswaterstaat plaatst dit weekend camera's voor de handhaving van het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27). Eerst zou dit pas over twee weken gebeuren. De camera's worden pas na het weekend in gebruik genomen. Vanaf dan kunnen vrachtwagenchauffeurs die toch over de brug rijden, een boete verwachten.

sophiapolder

Van natuurgebied naar concertlocatie: Sophiapolder beleeft bijzondere muziekavond

Een concert op een historische pont, midden in de natuur bij de Sophiapolder in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat kunnen bezoekers deze vrijdag en zaterdag voor het eerst beleven tijdens het allereerste Concert op Natuureiland Sophiapolder. Wat maakt deze bijzondere concertavond anders dan een regulier optreden?