gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

John projecteert racistische leuzen op Erasmusbrug: half jaar cel geëist

b9b6d3de2c71d01ef825ef521dafdccb

Als het jaar 2022 overslaat in 2023 worden Rotterdammers in het centrum van de stad geconfronteerd met discriminerende projecties op de Erasmusbrug. De twee verdachten, waarvan er één uit Zwijndrecht komt, hoorden op woensdag dat het Openbaar Ministerie wil dat ze voor deze daad zes maanden onvoorwaardelijk de cel ingaan.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De jaarwisseling van 2022-2023 in Rotterdam werd door RTL uitgezonden, met op de achtergrond het welbekende silhouet van 'de zwaan'. Op de Erasmusbrug waren enkele minuten lang leuzen als "White lives matter" en "Vrolijk Blank 2023" te lezen, die met een projector op de brug werden afgebeeld.

Er werd een politieonderzoek gestart en vrij snel kwamen door middel van telefoon- en zendmastgegevens twee verdachten in beeld, de 26-jarige John A. uit Zwijndrecht en een 36-jarige Daniel S. uit Landgraaf. Beiden zouden vooraanstaande leden zijn van actiegroep White Lives.

Eerdere veroordelingen
Beide mannen worden door het Openbaar Ministerie ook verantwoordelijk gehouden voor projecties op het stadhuis van Eindhoven tijdens carnaval. Daar was onder andere "Houd Lampegat Blank" te lezen. John A. uit Zwijndrecht zou ook in Alkmaar nog projecties op het stadhuis hebben getoond.

Het OM ziet in de geprojecteerde uitingen onder meer groepsbelediging, aanzet tot discriminatie en het openbaren van discriminerende uitingen. Zo was ook de zin “we must secure the existence of our people and a future for white children” te lezen op de brug, een directe quote van de veroordeelde rechts-extremist David Lane uit de Verenigde staten.

Het Openbaar Ministerie laat weten vanwege de grote impact op de samenleving en eerdere veroordelingen van de mannen voor een onvoorwaardelijke celstraf te hebben gekozen.

De rechter doet op 15 januari uitspraak in de zaak.

Lees ook

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

politie 01

Man vast na vondst gestolen pasjes in hotelkamer Dordrecht

De politie Dordrecht heeft maandag een verdachte aangehouden nadat hotelpersoneel in Dordrecht een tiental bank- en identiteitskaarten aantrof in een hotelkamer. Een deel van de pasjes bleek afkomstig te zijn van een auto-inbraak aan de Visstraat, gepleegd in de nacht van 25 op 26 juli.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

IMG_5345

Jonge fietser aangereden op rotonde in Zwijndrecht

Een fietser is maandagochtend aangereden op de rotonde naar de Brugweg in Zwijndrecht. De jongen is ter plekke gecontroleerd door ambulancepersoneel, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.