gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

John projecteert racistische leuzen op Erasmusbrug: half jaar cel geëist

b9b6d3de2c71d01ef825ef521dafdccb

Als het jaar 2022 overslaat in 2023 worden Rotterdammers in het centrum van de stad geconfronteerd met discriminerende projecties op de Erasmusbrug. De twee verdachten, waarvan er één uit Zwijndrecht komt, hoorden op woensdag dat het Openbaar Ministerie wil dat ze voor deze daad zes maanden onvoorwaardelijk de cel ingaan.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De jaarwisseling van 2022-2023 in Rotterdam werd door RTL uitgezonden, met op de achtergrond het welbekende silhouet van 'de zwaan'. Op de Erasmusbrug waren enkele minuten lang leuzen als "White lives matter" en "Vrolijk Blank 2023" te lezen, die met een projector op de brug werden afgebeeld.

Er werd een politieonderzoek gestart en vrij snel kwamen door middel van telefoon- en zendmastgegevens twee verdachten in beeld, de 26-jarige John A. uit Zwijndrecht en een 36-jarige Daniel S. uit Landgraaf. Beiden zouden vooraanstaande leden zijn van actiegroep White Lives.

Eerdere veroordelingen
Beide mannen worden door het Openbaar Ministerie ook verantwoordelijk gehouden voor projecties op het stadhuis van Eindhoven tijdens carnaval. Daar was onder andere "Houd Lampegat Blank" te lezen. John A. uit Zwijndrecht zou ook in Alkmaar nog projecties op het stadhuis hebben getoond.

Het OM ziet in de geprojecteerde uitingen onder meer groepsbelediging, aanzet tot discriminatie en het openbaren van discriminerende uitingen. Zo was ook de zin “we must secure the existence of our people and a future for white children” te lezen op de brug, een directe quote van de veroordeelde rechts-extremist David Lane uit de Verenigde staten.

Het Openbaar Ministerie laat weten vanwege de grote impact op de samenleving en eerdere veroordelingen van de mannen voor een onvoorwaardelijke celstraf te hebben gekozen.

De rechter doet op 15 januari uitspraak in de zaak.

Lees ook

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.