gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

John projecteert racistische leuzen op Erasmusbrug: half jaar cel geëist

b9b6d3de2c71d01ef825ef521dafdccb

Als het jaar 2022 overslaat in 2023 worden Rotterdammers in het centrum van de stad geconfronteerd met discriminerende projecties op de Erasmusbrug. De twee verdachten, waarvan er één uit Zwijndrecht komt, hoorden op woensdag dat het Openbaar Ministerie wil dat ze voor deze daad zes maanden onvoorwaardelijk de cel ingaan.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De jaarwisseling van 2022-2023 in Rotterdam werd door RTL uitgezonden, met op de achtergrond het welbekende silhouet van 'de zwaan'. Op de Erasmusbrug waren enkele minuten lang leuzen als "White lives matter" en "Vrolijk Blank 2023" te lezen, die met een projector op de brug werden afgebeeld.

Er werd een politieonderzoek gestart en vrij snel kwamen door middel van telefoon- en zendmastgegevens twee verdachten in beeld, de 26-jarige John A. uit Zwijndrecht en een 36-jarige Daniel S. uit Landgraaf. Beiden zouden vooraanstaande leden zijn van actiegroep White Lives.

Eerdere veroordelingen
Beide mannen worden door het Openbaar Ministerie ook verantwoordelijk gehouden voor projecties op het stadhuis van Eindhoven tijdens carnaval. Daar was onder andere "Houd Lampegat Blank" te lezen. John A. uit Zwijndrecht zou ook in Alkmaar nog projecties op het stadhuis hebben getoond.

Het OM ziet in de geprojecteerde uitingen onder meer groepsbelediging, aanzet tot discriminatie en het openbaren van discriminerende uitingen. Zo was ook de zin “we must secure the existence of our people and a future for white children” te lezen op de brug, een directe quote van de veroordeelde rechts-extremist David Lane uit de Verenigde staten.

Het Openbaar Ministerie laat weten vanwege de grote impact op de samenleving en eerdere veroordelingen van de mannen voor een onvoorwaardelijke celstraf te hebben gekozen.

De rechter doet op 15 januari uitspraak in de zaak.

Lees ook

pcp

Voetballer zwaargewond, maar SSW-spelers vrijgesproken van mishandeling

Twee voetballers van de Dordtse club SSW zijn dinsdag vrijgesproken van mishandeling. Volgens de rechtbank spreken de getuigen elkaar tegen en is het politieonderzoek onvolledig. Daardoor kan niet worden vastgesteld wie het slachtoffer heeft geslagen of geschopt, schrijft Omroep Brabant.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.