gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jubilerend PKC viert dubbelfeest met winst op HKC in streekderby

fd2ea75ffd2d8282e698b96051bd6fe8

Korfbalclub PKC vierde dit weekend een dubbelfeestje. De Papendrechters trapten een bijzonder jubileumjaar af én rekenden in de streekderby af met 'buurman' HKC uit Hardinxveld: 18-17.

Redactie RTV Dordrecht | Corrado Francke | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Op zondag 2 februari was het exact 90 jaar geleden dat PKC werd opgericht en dat werd een dag eerder flink gevierd. Aan de Andoornlaan werd stilgestaan bij de historie van de roemruchte korfbalclub en werden enkele clublegendes geëerd in een parade, gevolgd door de huidige spelers van beide ploegen.

Sinds de oprichting van de hoogste Nederlandse korfbalcompetitie in 2005, de Korfbal League, is PKC nog nooit gedegradeerd. Dat geldt ook voor twee andere clubs, maar zij kunnen niet de prestaties overleggen die PKC heeft neergezet. In die periode sinds seizoen 2005/2006 werden de Papendrechters vijf keer landskampioen. Daarmee is men ook de recordkampioen in de League.

Derby
Je zou het bijna vergeten, maar er was ook nog een derby te spelen. De bezoekers lieten zien het feestje van de thuisploeg te willen verpesten en begonnen furieus aan de wedstrijd. HKC kwam eerst op een 1-5, later op een 6-11 voorsprong. De nummer negen van de competitie leek daarmee een voorschot te nemen op een mooie overwinning, maar PKC liet zich niet uit het veld slaan.

Richting en vlak de rust repareerden de Papendrechters de achterstand. Via Lise van Maldeghem, die de 14-13 maakte, kwamen de Papendrechters voor het eerst sinds de eerste speelminuut weer op voorsprong. HKC gaf zich niet gewonnen, maar kwam niet verder dan 18-17.

De Hardinxveldse club blijft door de nederlaag hangen op de voorlaatste plek. PKC staat na elf duels gedeeld vierde, samen met Blauw-Wit uit Amsterdam. Een plek bij de beste vier is nodig om aan het einde van het reguliere seizoen toegang te krijgen tot de play-offs.

Bekijk via ons YouTube-kanaal een samenvatting van PKC-HKC:

Lees meer over:

Lees ook

DSC_7608 (1)

Alle oefenduels FC Dordrecht bekend: drie beloftenploegen, vier keer in eigen stadion

Twee regioderby’s, drie beloftenploegen en twee tegenstanders uit ‘de woestijn’: het volledige oefenprogramma van FC Dordrecht is bekend. Waar de Krommedijkclub de afgelopen seizoen nog weleens een uitstapje maakte naar Zeeland, Noord-Brabant of Gelderland, blijft de ploeg deze voorbereiding dichtbij huis.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

Auto water

Duikers redden hondje uit te water geraakte auto

Het was dinsdagochtend even goed schrikken voor een man op leeftijd uit Oud-Alblas. De man parkeerde zijn auto aan de Noordhoek in Papendrecht en ging er eventjes op uit. Toen hij terug kwam bij zijn auto stond hij perplex: de auto, met daarin zijn hondje, was ineens verdwenen.