gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komen er nu wel of geen windturbines nabij Papendrecht?

65cf6ce98e938c583d0809c575e2afc3.jpg

Waar komen er in onze streek nieuwe windturbines te staan? Dinsdagavond spreken de gemeenteraden van Gorinchem en Molenlanden erover. Komen ze er niet uit, dan zal de provincie zelf een plek aanwijzen.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Tot noch toe loopt het proces voor het plaatsen van de windturbines, goed voor de opwek van stroom voor jaarlijks 125.000 huishoudens, niet gesmeerd. Iedere locatie die voor ogen was is uiteindelijk afgeschoten. Dat komt voornamelijk door protest van inwoners, maar ook enkele partijen zijn steeds fel tegen de komst van de molens. Dit terwijl er door de twee gemeenten beloofd is dat ze de turbines gaan plaatsen.

Recent liet ook het college van Papendrecht weten 'diep teleurgesteld' te zijn door het besluit van de colleges van Gorinchem en Molenlanden om windturbines te plaatsen in de buurt van de gemeentegrens. De molens zouden moeten komen in de buurt van de wijken Molenvliet en Wilgendonk. Het Papendrechtse college had op verzoek van beide gemeenten zorgen geuit over die voorgenomen plek, ook wel 'locatie J' genoemd.

Laagvlieggebied Defensie
Tegelijk is Defensie aan het scouten naar een nieuw laagvlieggebied voor helicopters. Dit overlapt met de komst van de windmolens, want het gaat over hetzelfde gebied. Als er windturbines komen, dan is laag vliegen in zo'n gebied onmogelijk.

Mediapartner Rijnmond meldt dat de plannen van Defensie nog in de onderzoeksfase zitten. Zo wordt er bijvoorbeeld gekeken naar de effecten op het milieu en de omgeving. Daarna pas wordt de keuze gemaakt in welke gebieden Defensie ook echt wil gaan vliegen.

Lees ook

artikelfoto oversteken stadspolders.png

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.

kilttunnel foto.png

Let op: Kiltunnel komende avonden en nachten dicht richting Dordrecht

Verkeer vanuit de Hoeksche Waard kan de komende avonden niet via de Kiltunnel Dordrecht bereiken. De provincie vernieuwt het asfalt op de N217, waardoor de weg tussen 20.00 uur en 06.00 uur dicht is.

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36.jpg

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

PSX_20260529_191757.jpg

Bewoners afgebrande woonboerderij dankbaar voor hulp: 'Geraakt door de enorme betrokkenheid'

De bewoners van de woonboerderij die vrijdag in Bleskensgraaf in vlammen is opgegaan, hebben hun dank uitgesproken voor alle hulp sindsdien. Ze kregen een dag later al vervangende woon- en werkruimte. “Deze gebeurtenis laat zien hoe kwetsbaar alles kan zijn, maar ook hoeveel kracht er schuilt in saamhorigheid, medemenselijkheid en geloof.”

VAN DRUNEN-MOTOCROSS-GP-07-GER-2026.jpg

Na harde val raakt WK-titel steeds verder uit zicht voor pechvogel Van Drunen

Er moet een wonder gebeuren als Lotte van Drunen nog wereldkampioen motorcross wil worden dit jaar. De 18-jarige Sliedrechtse kwam zondag in Duitsland hard ten val en heeft na twee van de vijf raceweekenden een achterstand van 44 punten op de huidige WK-leider.

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026.jpg

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.