gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komen er nu wel of geen windturbines nabij Papendrecht?

65cf6ce98e938c583d0809c575e2afc3

Waar komen er in onze streek nieuwe windturbines te staan? Dinsdagavond spreken de gemeenteraden van Gorinchem en Molenlanden erover. Komen ze er niet uit, dan zal de provincie zelf een plek aanwijzen.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Tot noch toe loopt het proces voor het plaatsen van de windturbines, goed voor de opwek van stroom voor jaarlijks 125.000 huishoudens, niet gesmeerd. Iedere locatie die voor ogen was is uiteindelijk afgeschoten. Dat komt voornamelijk door protest van inwoners, maar ook enkele partijen zijn steeds fel tegen de komst van de molens. Dit terwijl er door de twee gemeenten beloofd is dat ze de turbines gaan plaatsen.

Recent liet ook het college van Papendrecht weten 'diep teleurgesteld' te zijn door het besluit van de colleges van Gorinchem en Molenlanden om windturbines te plaatsen in de buurt van de gemeentegrens. De molens zouden moeten komen in de buurt van de wijken Molenvliet en Wilgendonk. Het Papendrechtse college had op verzoek van beide gemeenten zorgen geuit over die voorgenomen plek, ook wel 'locatie J' genoemd.

Laagvlieggebied Defensie
Tegelijk is Defensie aan het scouten naar een nieuw laagvlieggebied voor helicopters. Dit overlapt met de komst van de windmolens, want het gaat over hetzelfde gebied. Als er windturbines komen, dan is laag vliegen in zo'n gebied onmogelijk.

Mediapartner Rijnmond meldt dat de plannen van Defensie nog in de onderzoeksfase zitten. Zo wordt er bijvoorbeeld gekeken naar de effecten op het milieu en de omgeving. Daarna pas wordt de keuze gemaakt in welke gebieden Defensie ook echt wil gaan vliegen.

Lees ook

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?