gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Landelijke OV-staking raakt ook Drechtsteden: 'Vervelend, maar wel terecht'

5d343bc8677e43972bc826f310d1fa2d.jpg

In heel Nederland heeft tussen 4.00 en 8.00 uur een groot deel van het openbaar vervoer platgelegen wegens stakingen. Ook in onze streek legden werknemers van de NS en vervoerders van Q-buzz het werk neer. Hoewel veel mensen op de hoogte waren van de stakingen was een enkeling toch verrast.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het OV-personeel staakt om een speciale regeling voor vervroegd pensioen te behouden, waarbij werknemers met een zwaar beroep drie jaar eerder met pensioen zouden kunnen. Die regeling loopt over een jaar af. De stakingen worden geleid door vakbonden FNV en CNV.

Station Dordrecht
Het lijkt erop dat de meeste reizigers op de hoogte zijn geweest van de stakingen, onze verslaggever stond rond 7.15 uur op een relatief leeg Station Dordrecht. Nog geen vijftig mensen stonden in de vroegte te wachten tot de eerste treinen weer zouden gaan rijden, de NS had één werknemer rondlopen die reizigers wees op de staking.

Twee jongens die vanuit Dordrecht op weg waren naar school in Rotterdam laten weten dat hun school rekening heeft gehouden met de stakingen: "Het is wel vervelend, maar we mogen later komen op school. Het is alleen jammer dat we hier nu iets langer op het station moeten wachten." Een reiziger die alleen Engels sprak liet weten wel verrast te zijn door de acties. Hij was op vakantie en heeft niet meegekregen dat er stakingen plaats zouden vinden.

Een ander heeft uiteindelijk vervangend vervoer kunnen regelen. Hij stond vanaf half acht tevergeefs te wachten op Station Dordrecht en liet zich ophalen door een bekende. Hij snapt de stakers maar zet wel een kanttekening: "Aan de ene kant is het natuurlijk terecht dat ze staken, maar als de hulpdiensten en anderen dit voorbeeld gaan volgen is het wel erg vervelend voor de werkende mens."

Meer stakingen
En vervelender gaat het wellicht nog wel worden, politieleden van vakbonden FNV en CNV hebben al laten weten deze week te staken. Daardoor gaat onder meer de wedstrijd Ajax-FC Utrecht niet meer door. Als de huidige stakingen tot niets leiden zou het zomaar kunnen dat er later meer algemene stakingen volgen.

Dit sentiment deelt ook Mario Okkerse, buschauffeur en FNV lid in Dordrecht. Hij laat weten dat er op een later moment "zwaardere en wellicht dagenlange stakingen" kunnen plaatsvinden als men in Den Haag niet meer doet voor een pensioenregeling voor zware beroepen.
Opstarten
Vanaf acht uur in de ochtend reden de eerste bussen van Q-buzz weer uit, ook de NS begon rond die tijd weer met de normale dienstregeling. Doordat er nu pas opgestart wordt is de kans wel groot dat er op meerdere trajecten nog sprake is van vertraging.

Op de eigen website laat de NS weten: "Vanaf 8.00 uur kan worden gestart met de benodigde voorbereidingen om de treindienst weer te starten. De verwachting is dat we in de loop van de ochtend weer volgens de geplande dienstregeling kunnen rijden." Een medewerker op het Station in Dordrecht verwacht dat treinen daar vanaf 9.30 uur weer volledig volgens dienstregeling rijden.

Het lijkt er vooralsnog op dat de stakingen geen grote impact hebben gehad op de ochtendspits, op het moment van schrijven was er alleen sprake van stilstaand verkeer op de A15 bij Sliedrecht.

Bekijk voor een reis met het OV vandaag even de reisplanner, dan weet u zeker dat u niet voor vervelende verrassingen komt te staan.

Lees ook

20260323163821.jpg

Tientallen meters riet in brand langs dijk

Flinke rookwolken langs de Rivierdijk in Hardinxveld-Giessendam maandagmiddag. Langs de dijk stond een groot stuk riet in brand.

lucky.png

Lagere straf voor 'Lucky' die ex-vriendin en voormalig schoonmoeder vermoordde

Het gerechtshof in Den Haag heeft Minh V., alias ‘Lucky’, veroordeeld tot 26 jaar en acht maanden cel. Hij is schuldig bevonden aan doodslag op zijn ex-schoonmoeder en poging moord op zijn ex-partner. Het Openbaar Ministerie had levenslang geëist.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_49_48.Still001.png

Dit zijn de gevolgen van voorkeurstemmen voor de nieuwe Dordtse raad

Voorkeurstemmen hebben in Dordrecht gevolgen voor GroenLinks-PvdA, DENK en Forum voor Democratie. Bij DENK heeft de lijstduwer meer stemmen gekregen dan de lijsttrekker, bij GroenLinks-PvdA valt de nummer vijf buiten de boot. En dat terwijl die partij zes zetels kreeg.

Gemeentehuis Papendrecht

D66 stelt vragen over timing van brief over financiële tekorten

De D66-fractie in de gemeenteraad van Papendrecht heeft vragen gesteld aan het college over de timing van een raadsinformatiebrief over nieuwe dreigende tekorten op de gemeentebegroting. De brief kwam volgens D66 "net niet op tijd voor inwoners om mee te nemen in het bepalen van de stemkeuze voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.”

fotocorrado.png

Afgeleide vrouw rijdt chauffeur dood op A15: rechtbank neemt eis OM over

Vrachtwagenchauffeur Nikita W. (27) krijgt een maximale taakstraf van 240 uur. Volgens de rechtbank is zij verantwoordelijk voor de dood van een medetrucker uit Oud-Alblas, die werd aangereden toen hij langs de A15 zijn spanbanden controleerde.

IMG_1618.jpg

Lotte van Drunen pakt in Spanje WK-punt tussen de mannen

Motorcrosser Lotte van Drunen heeft dit weekend een punt overgehouden aan een WK-wedstrijd tussen de mannen. In Spanje eindigde ze haar races op plek 21 en 20.