Dordrecht, Netherlands

Lotte van Drunen slaat meteen toe bij seizoensstart WK motorcross

Van Drunen op de hoogste trede van het podium MXGP
Lotte van Drunen is de strijd om prolongatie van haar wereldtitel motorcross uitstekend begonnen. De Sliedrechtse won op het eiland Sardinië beide manches en gaat na één van de zes WK-wedstrijden fier aan kop in de tussenstand.
Corrado Francke | 7 april 2025 10:39 | Aangepast op 7 april 2025 10:39
Een WK-raceweekend bij de dames bestaat uit twee manches: één op zaterdag en één op zondag. Op de zware Italiaanse zandbaan sloeg ze beide dagen haar slag in het tweede deel van de wedstrijd. Daardoor behaalde ze het maximaal punten van 50, ruim voor landgenotes Shana van der Vlist en Lynn Valk. Zij pakten 42 punten en zijn nu de naaste achtervolgers van Van Drunen.

Maagvirus
“Een van de zwaarste weekenden die ik ooit heb gehad”, geeft de Sliedrechtse toe via Instagram. Afgelopen week kampte ze namelijk met een maagvirus waardoor ze naar eigen zeggen vier kilo lichter is geworden. “Ik heb alles gegeven en was helemaal leeg, maar ik heb gewonnen en dat is het enige wat telt.”

De volgende WK-race voor Van Drunen, die haar wereldtitel motorcross graag wil prolongeren, is op 10 en 11 mei in Spanje.

Bekijk hier de hoogtepunten van de race op zondag:

Lees ook

De Week van de Mantelzorg: ‘We willen opkomen voor mantelzorgers’

Het is de Week van de Mantelzorg en dat betekent dat in onze streek veel vrijwilligers in het zonne...

Auto's beschadigd na explosie

Bij een explosie in Dordrecht zijn maandagavond twee auto’s beschadigd geraakt. De explosie was even...

Dames kleuren de Dordtse carnavalstop, met prinses aan kop: 'Begon met een grapje'

Mannen hadden jarenlang de bovenhand, maar komende editie kleurt een prinses én een volledig vrouwel...

Met dit kookboek voor een minimaal bedrag koken: ‘Mensen onder de armoedegrens moet je helpen’

Lekker koken voor weinig geld: hoe doe je dat? Maatschappelijke organisatie Quiet Drechtsteden heef...

Herdenkingsbord en struikelsteen voor gefusilleerde timmerman

Een bijzondere gelegenheid in Hardinxveld-Giessendam afgelopen weekend. Bij scheepswerf De Merwede z...

Regenboogpad opnieuw besmeurd, deze keer met zwarte klodders

Het Papendrechtse regenboogpad is afgelopen weekend voor de zesde keer vernield. De oversteekplaats ...