gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Marjolijn start crowdfunding voor PTSS-hulphond: 'Ik zou zó graag weer willen leven, in plaats van overleven'

587f2e8826da5375a72fb1a3a2e6f0d3

Paniekaanvallen, angsten, herbelevingen, dissociaties en nachtmerries: het zijn dingen waar Marjolijn Geraads-Lorsheijd (39) uit Papendrecht door haar posttraumatische stressstoornis dagelijks mee te maken heeft. Een speciaal getrainde hulphond zou uitkomst kunnen bieden, maar die wordt niet vergoed. "Ik zou zó graag weer willen leven, in plaats van overleven."

Barbara Visscher |  | Aangepast op
Marjolijn liep door traumatische ervaringen op jonge leeftijd een posttraumatische stressstoornis (PTSS) op. "Ik heb veel last van angsten en nachtmerries", zegt Marjolijn. "Ook ben ik bang voor gevaar. Als ik ergens ben, ben ik continu aan het kijken of het daar veilig is. Dat vergt veel energie."

Strijd
Ondanks verschillende behandelingen en opnames blijft het dagelijks leven voor haar een strijd. "Ik ben nu drie jaar bezig met traumabehandelingen. Er is wel vooruitgang, maar door de complexiteit van het probleem gaat het heel langzaam." Haar psycholoog kwam daarom met het idee om een hulphond te nemen.

Hulphond biedt steun
Zo'n hulphond zou Marjolijn op verschillende manieren kunnen ondersteunen. "De hond voelt mijn stress en onrust aan voordat ik het zelf doorheb en helpt mij dan te kalmeren. Als ik afwezig raak of vastzit in mijn hoofd kan hij mij door zachte aanrakingen terugbrengen naar het hier en nu", zegt ze. Ook kan een hulphond Marjolijn uit haar nachtmerries halen en hij kan haar helpen om met minder angst naar buiten te gaan.

Kosten niet vergoed
Maar de kosten van een hulphond voor Marjolijn, zo'n 25.000 euro, worden niet vergoed door de verzekering. Die 25.000 euro zijn alleen de kosten voor het opleiden van de hond tot hulphond, dus de kosten voor bijvoorbeeld voer komen daar nog bij.

Dat de kosten niet worden vergoed komt doordat onderzoeken nog niet kunnen uitwijzen wat een assistentiehond kan bijdragen aan mensen met PTSS. Soms vergoeden gemeenten deze honden als maatwerkvoorziening vanuit de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo), maar dat is voor Marjolijn ook niet het geval.

"Dat is zuur. Zeker omdat een PTSS-hulphond wél wordt vergoed als je een politieman of een militair bent. Ik heb niet de financiële middelen om het bedrag uit eigen zak te betalen. Dat is ook de reden dat ik een crowdfunding ben gestart."

Ruim 7300 euro opgehaald
Inmiddels is er al ruim 7300 euro opgehaald. Marjolijn is blij met iedere euro die via de crowdfunding binnenkomt. "Sommige mensen doneren hoge bedragen, zoals 100 of 200 euro. Dat is superfijn, maar alles is welkom", vertelt Marjolijn. "Ook bijvoorbeeld 5 euro. Als vijfduizend mensen 5 euro doneren ben ik er al. Dan heb ik die 25.000 euro."

De kinderen van Marjolijn proberen op hun manier ook een steentje bij te dragen. Ze verkopen armbandjes en zamelen lege flessen in om geld op te halen. "Echt heel lief."

"Ik leef op dit moment echt van behandeling naar behandeling. Ik hoop dat ik door een hulphond meer vertrouwen krijg bij de dagelijkse activiteiten en dat alles minder energie kost", vertelt Marjolijn. Ik hoop zo dat ik mijn droom van een hulphond kan verwezenlijken."

Lees ook

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

prorailstreekomroep

Opnieuw uitstel: treinverkeer Dordrecht-Rotterdam op z'n vroegst zondagochtend opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog langer gestremd na een stroomstoring begin deze week. De schade blijkt groter dan gedacht, waardoor het treinverkeer op zijn vroegst zondagochtend weer wordt opgestart, meldt ProRail.

fotohvc

Improviseren met vuilniswagens door lange brugsluiting: dit verandert er

De maandenlange sluiting van de Papendrechtsebrug heeft gevolgen voor afvalverwerkers in de regio. Onder meer voor HVC wordt het flink improviseren. “Ben je gewend dat we in de ochtend komen, kan het voorkomen dat in de middag je papier of gft wordt ingezameld.”

fietsendief gepakt

Politie pakt notoire fietsendief: 19 tweewielers gevonden

De politie heeft afgelopen weekend in Dordrecht een man aangehouden die verdacht wordt van meerdere fietsendiefstallen. Bij de man thuis zijn vervolgens 19 tweewielers gevonden, waarvan er zeven als gestolen geregistreerd staan.

fotomargreetvandriel

Bas (73) is boos over asielprobleem en beledigt burgemeester: 'Vieze dictator'

"Een vieze dictator", zo noemt een 73-jarige man de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel op Facebook. In zijn reactie staan meerdere strafbare teksten, waar hij achteraf enorm van baalt. De pensionado biedt Van Driel persoonlijk excuses aan, maar aan een taakstraf ontkomt hij niet.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: Bach als het stralend middelpunt van het universum

Deze zondag is op TV Dordrecht de première van een bijzonder concert van het recente Bachfestival. Het gaat om een moderne uitvoering door Hannes Minnaar en Het Nederlands Bach Consort van de beroemde orgelmis van Johann Sebastian Bach.