gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Marjolijn start crowdfunding voor PTSS-hulphond: 'Ik zou zó graag weer willen leven, in plaats van overleven'

587f2e8826da5375a72fb1a3a2e6f0d3.jpg

Paniekaanvallen, angsten, herbelevingen, dissociaties en nachtmerries: het zijn dingen waar Marjolijn Geraads-Lorsheijd (39) uit Papendrecht door haar posttraumatische stressstoornis dagelijks mee te maken heeft. Een speciaal getrainde hulphond zou uitkomst kunnen bieden, maar die wordt niet vergoed. "Ik zou zó graag weer willen leven, in plaats van overleven."

Barbara Visscher |  | Aangepast op
Marjolijn liep door traumatische ervaringen op jonge leeftijd een posttraumatische stressstoornis (PTSS) op. "Ik heb veel last van angsten en nachtmerries", zegt Marjolijn. "Ook ben ik bang voor gevaar. Als ik ergens ben, ben ik continu aan het kijken of het daar veilig is. Dat vergt veel energie."

Strijd
Ondanks verschillende behandelingen en opnames blijft het dagelijks leven voor haar een strijd. "Ik ben nu drie jaar bezig met traumabehandelingen. Er is wel vooruitgang, maar door de complexiteit van het probleem gaat het heel langzaam." Haar psycholoog kwam daarom met het idee om een hulphond te nemen.

Hulphond biedt steun
Zo'n hulphond zou Marjolijn op verschillende manieren kunnen ondersteunen. "De hond voelt mijn stress en onrust aan voordat ik het zelf doorheb en helpt mij dan te kalmeren. Als ik afwezig raak of vastzit in mijn hoofd kan hij mij door zachte aanrakingen terugbrengen naar het hier en nu", zegt ze. Ook kan een hulphond Marjolijn uit haar nachtmerries halen en hij kan haar helpen om met minder angst naar buiten te gaan.

Kosten niet vergoed
Maar de kosten van een hulphond voor Marjolijn, zo'n 25.000 euro, worden niet vergoed door de verzekering. Die 25.000 euro zijn alleen de kosten voor het opleiden van de hond tot hulphond, dus de kosten voor bijvoorbeeld voer komen daar nog bij.

Dat de kosten niet worden vergoed komt doordat onderzoeken nog niet kunnen uitwijzen wat een assistentiehond kan bijdragen aan mensen met PTSS. Soms vergoeden gemeenten deze honden als maatwerkvoorziening vanuit de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo), maar dat is voor Marjolijn ook niet het geval.

"Dat is zuur. Zeker omdat een PTSS-hulphond wél wordt vergoed als je een politieman of een militair bent. Ik heb niet de financiële middelen om het bedrag uit eigen zak te betalen. Dat is ook de reden dat ik een crowdfunding ben gestart."

Ruim 7300 euro opgehaald
Inmiddels is er al ruim 7300 euro opgehaald. Marjolijn is blij met iedere euro die via de crowdfunding binnenkomt. "Sommige mensen doneren hoge bedragen, zoals 100 of 200 euro. Dat is superfijn, maar alles is welkom", vertelt Marjolijn. "Ook bijvoorbeeld 5 euro. Als vijfduizend mensen 5 euro doneren ben ik er al. Dan heb ik die 25.000 euro."

De kinderen van Marjolijn proberen op hun manier ook een steentje bij te dragen. Ze verkopen armbandjes en zamelen lege flessen in om geld op te halen. "Echt heel lief."

"Ik leef op dit moment echt van behandeling naar behandeling. Ik hoop dat ik door een hulphond meer vertrouwen krijg bij de dagelijkse activiteiten en dat alles minder energie kost", vertelt Marjolijn. Ik hoop zo dat ik mijn droom van een hulphond kan verwezenlijken."

Lees ook

PSX_20260429_123431.jpg

Auto in de sloot, bestuurder loopt nat pak op

Flink balen voor een inwoner van Hendrik-Ido-Ambacht. Toen de man woensdag van een erf reed, bleef zijn gas hangen en belandde hij in zijn auto in een sloot.

Moetiknaardedokter_fotoartikel

zorg

Huisartsen in onze streek gebruiken platform dat regels overtreedt: 'Geen verhoogd risico'

Al vijf jaar lang heeft Moetiknaardedokter.nl niet de juiste papieren om advies te geven, terwijl ze dat wel doen. Dat bevestigt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd aan de NOS. Daarmee omzeilt het platform strengere Europese regelgeving. Ook huisartsen uit onze streek verwijzen patiënten naar de tool op internet. “Op basis van nieuwe informatie beoordelen wij steeds of vervolgacties nodig zijn”, zegt DrechtDokters.

homoplek.png

Taakstraffen voor jongeren (20 en 19) om anti-homogeweld

Twee Alblasserdammers zijn veroordeeld voor anti-homogeweld. Volgens de rechter maakten zij zich schuldig aan het achtervolgen en mishandelen van een man, wiens auto ook nog eens werd bekrast.

fcdordrechtfansfotos.png

Mooie weken en een smet: dit zeggen fans over het seizoen van FC Dordrecht

Fans geven het seizoen van FC Dordrecht een zeven. De Streekomroep maakte een rondje rondom het Supportershome van de club en vroeg trouwe volgers om hun ongezouten mening.

brand.png

Auto en busje van Dordts café verwoest door vlammen, dader op beeld

De bedrijfsbus- én auto van café De Wilhelminaboom in Dordrecht is in de nacht van dinsdag op woensdag verwoest door brand. Van de voertuigen is weinig meer over.

20260428_144827.jpg

Omwonenden geschrokken door brand Spuiweg: ‘Ineens zagen we zwarte rook en vlammen’

Omwonenden van de Spuiweg in Dordrecht hoorden dinsdagmiddag ineens een knal. Ze keken uit het raam en zagen de vlammen uit het brandende gebouw komen, gepaard met veel zwarte rook. “Ik had direct mijn schoenen aangedaan om te evacueren, mocht het deze kant op komen”, vertelt Bart.