gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Marjolijn start crowdfunding voor PTSS-hulphond: 'Ik zou zó graag weer willen leven, in plaats van overleven'

587f2e8826da5375a72fb1a3a2e6f0d3.jpg

Paniekaanvallen, angsten, herbelevingen, dissociaties en nachtmerries: het zijn dingen waar Marjolijn Geraads-Lorsheijd (39) uit Papendrecht door haar posttraumatische stressstoornis dagelijks mee te maken heeft. Een speciaal getrainde hulphond zou uitkomst kunnen bieden, maar die wordt niet vergoed. "Ik zou zó graag weer willen leven, in plaats van overleven."

Barbara Visscher |  | Aangepast op
Marjolijn liep door traumatische ervaringen op jonge leeftijd een posttraumatische stressstoornis (PTSS) op. "Ik heb veel last van angsten en nachtmerries", zegt Marjolijn. "Ook ben ik bang voor gevaar. Als ik ergens ben, ben ik continu aan het kijken of het daar veilig is. Dat vergt veel energie."

Strijd
Ondanks verschillende behandelingen en opnames blijft het dagelijks leven voor haar een strijd. "Ik ben nu drie jaar bezig met traumabehandelingen. Er is wel vooruitgang, maar door de complexiteit van het probleem gaat het heel langzaam." Haar psycholoog kwam daarom met het idee om een hulphond te nemen.

Hulphond biedt steun
Zo'n hulphond zou Marjolijn op verschillende manieren kunnen ondersteunen. "De hond voelt mijn stress en onrust aan voordat ik het zelf doorheb en helpt mij dan te kalmeren. Als ik afwezig raak of vastzit in mijn hoofd kan hij mij door zachte aanrakingen terugbrengen naar het hier en nu", zegt ze. Ook kan een hulphond Marjolijn uit haar nachtmerries halen en hij kan haar helpen om met minder angst naar buiten te gaan.

Kosten niet vergoed
Maar de kosten van een hulphond voor Marjolijn, zo'n 25.000 euro, worden niet vergoed door de verzekering. Die 25.000 euro zijn alleen de kosten voor het opleiden van de hond tot hulphond, dus de kosten voor bijvoorbeeld voer komen daar nog bij.

Dat de kosten niet worden vergoed komt doordat onderzoeken nog niet kunnen uitwijzen wat een assistentiehond kan bijdragen aan mensen met PTSS. Soms vergoeden gemeenten deze honden als maatwerkvoorziening vanuit de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo), maar dat is voor Marjolijn ook niet het geval.

"Dat is zuur. Zeker omdat een PTSS-hulphond wél wordt vergoed als je een politieman of een militair bent. Ik heb niet de financiële middelen om het bedrag uit eigen zak te betalen. Dat is ook de reden dat ik een crowdfunding ben gestart."

Ruim 7300 euro opgehaald
Inmiddels is er al ruim 7300 euro opgehaald. Marjolijn is blij met iedere euro die via de crowdfunding binnenkomt. "Sommige mensen doneren hoge bedragen, zoals 100 of 200 euro. Dat is superfijn, maar alles is welkom", vertelt Marjolijn. "Ook bijvoorbeeld 5 euro. Als vijfduizend mensen 5 euro doneren ben ik er al. Dan heb ik die 25.000 euro."

De kinderen van Marjolijn proberen op hun manier ook een steentje bij te dragen. Ze verkopen armbandjes en zamelen lege flessen in om geld op te halen. "Echt heel lief."

"Ik leef op dit moment echt van behandeling naar behandeling. Ik hoop dat ik door een hulphond meer vertrouwen krijg bij de dagelijkse activiteiten en dat alles minder energie kost", vertelt Marjolijn. Ik hoop zo dat ik mijn droom van een hulphond kan verwezenlijken."

Lees ook

stadsboerderij weizigt.png

Verlies van pasgeboren veulen en moeder valt zwaar: ‘Heeft grote impact’

Het plotselinge overlijden van veulen Storm en moeder Shadow is groot bij Stadsboerderij Weizigt. Tonny Luesken, dierenverzorger bij de boerderij moet slikken als ze erover vertelt. "Je mist opeens twee paardjes die heel geliefd zijn, dus dat heeft een grote impact.”

jan luykenstraat-2026-04-21(2).JPG

Brand uitgebroken op zolder in Papendrecht

In een woonhuis aan de Jan Luykenstraat in Papendrecht kwam dinsdagmiddag rond 15.20 uur rook uit een dak. Het blijkt te gaan om een wasmachine met kortsluiting op de zolder, die in brand was gevlogen. De brandweer was snel ter plaatse om de brand te blussen.

sociale huur ridderkerk.png

Provincie dwingt Ridderkerk om sociale huurwoningen regionaal te verdelen

De ontwikkeling voor een eigen woonverdeelsysteem waarbij alleen sociale huurwoningen in Ridderkerk worden aangeboden, wordt door de provincie een halt toegeroepen. De gemeente Ridderkerk wilde een dergelijk systeem om de kans van inwoners op een sociale huurwoning in de eigen gemeente te vergroten. Maar daar gaat de provincie niet in mee.

dordtse phil.png

Dordrechts Philharmonisch Orkest zamelt geld in voor nieuwe stoelen: ‘Er is geen ander potje’

Al 25 jaar lang zitten de leden van het Dordrechts Philharmonisch Orkest tijdens hun concerten en repetities op harde, plastic stoelen. Daar moet binnenkort verandering in komen. De vereniging is een crowdfundactie begonnen om zeventig nieuwe stoelen te kopen, zodat alle muzikanten in de toekomst comfortabel kunnen zitten tijdens het muziek maken.

AS Media val op jacht

Slachtoffer van jacht getild na val

Op een jacht dat aan de kade van scheepsmaker Oceanco in Zwijndrecht ligt, is dinsdagmiddag iemand gevallen. Ambulancepersoneel kon het slachtoffer niet makkelijk bereiken en daarom werd de brandweer ingezet om de persoon van het schip af te krijgen.

archieffotopolitie.png

Agent gewond na aanrijding, verdachte gepakt door politiehond

Een agent is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt in Hendrik-Ido-Ambacht. De politie kreeg een melding van een verdachte situatie in het dorp. Toen agenten twee auto’s wilden controleren, werd één van de agenten aangereden. Zij raakte daarbij lichtgewond.