gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Met 250 km/u over A16 eindigt in zware crash: wegpiraat hoort zijn straf

faef8d9999f8605005270ab2abd7bdf7

Wegpiraat Younes el H. (27) krijgt een taakstraf van 100 uur voor het veroorzaken van een flinke crash op de A16, ter hoogte van Ridderkerk. Dat gebeurde nadat hij met snelheden tussen de 180 en 250 kilometer per uur over de snelweg raasde.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Ook mag hij 630 dagen geen voertuig in Nederland besturen én hangt hem een maand cel boven het hoofd als hij binnen twee jaar opnieuw in de fout gaat.

253 kilometer per uur
De in België woonachtige El H. raast in 2022 over de A16 richting Rotterdam. Uit gegevens van zijn auto blijkt dat hij met 180 kilometer per uur door de Drechttunnel racet en daarna de snelheid opvoert naar 253 kilometer per uur.

Bij Ridderkerk verliest hij, door een hobbel in het wegdek, de macht over het stuur en ramt een andere automobilist. De onschuldige bestuurder van dat voertuig wordt door de brandweer uit zijn auto bevrijd en gaat met spoed naar het ziekenhuis. Het Openbaar Ministerie (OM) liet twee weken geleden, tijdens de inhoudelijke behandeling van de zaak, weten dat het slachtoffer nog altijd last heeft van zijn hoofd en nek door de klap.

Agenten vermoeden dat hij onder invloed is, maar kunnen dit niet vaststellen omdat hij alcohol- en drugstests weigert. El H. blijkt hardleers: acht dagen later wordt hij in Spanje veroordeeld voor rijden onder invloed.

Wonder
De maand voorwaardelijke cel is lager dan de twee maanden die het OM had geëist, maar de rechter gooit er wel een taakstraf bovenop. "Het mag een wonder heten dat er geen ernstigere ongelukken zijn gebeurd en dat het slachtoffer het ongeval heeft overleefd", aldus de rechtbank in het vonnis, waarin ook staat dat de man 'alle stopsignalen van de politie' heeft genegeerd.

Lees ook

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.