gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Met 250 km/u over A16 eindigt in zware crash: wegpiraat hoort zijn straf

faef8d9999f8605005270ab2abd7bdf7

Wegpiraat Younes el H. (27) krijgt een taakstraf van 100 uur voor het veroorzaken van een flinke crash op de A16, ter hoogte van Ridderkerk. Dat gebeurde nadat hij met snelheden tussen de 180 en 250 kilometer per uur over de snelweg raasde.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Ook mag hij 630 dagen geen voertuig in Nederland besturen én hangt hem een maand cel boven het hoofd als hij binnen twee jaar opnieuw in de fout gaat.

253 kilometer per uur
De in België woonachtige El H. raast in 2022 over de A16 richting Rotterdam. Uit gegevens van zijn auto blijkt dat hij met 180 kilometer per uur door de Drechttunnel racet en daarna de snelheid opvoert naar 253 kilometer per uur.

Bij Ridderkerk verliest hij, door een hobbel in het wegdek, de macht over het stuur en ramt een andere automobilist. De onschuldige bestuurder van dat voertuig wordt door de brandweer uit zijn auto bevrijd en gaat met spoed naar het ziekenhuis. Het Openbaar Ministerie (OM) liet twee weken geleden, tijdens de inhoudelijke behandeling van de zaak, weten dat het slachtoffer nog altijd last heeft van zijn hoofd en nek door de klap.

Agenten vermoeden dat hij onder invloed is, maar kunnen dit niet vaststellen omdat hij alcohol- en drugstests weigert. El H. blijkt hardleers: acht dagen later wordt hij in Spanje veroordeeld voor rijden onder invloed.

Wonder
De maand voorwaardelijke cel is lager dan de twee maanden die het OM had geëist, maar de rechter gooit er wel een taakstraf bovenop. "Het mag een wonder heten dat er geen ernstigere ongelukken zijn gebeurd en dat het slachtoffer het ongeval heeft overleefd", aldus de rechtbank in het vonnis, waarin ook staat dat de man 'alle stopsignalen van de politie' heeft genegeerd.

Lees ook

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.

IMG_4011

Opluchting overheerst na vermissing van kater Oscar: 'Mijn maatje is terug'

Blijdschap en voornamelijk opluchting bij Remco van Die. Na twaalf dagen vol onwetendheid en angst is kater Oscar namelijk weer terug bij zijn baasje. En dat maakt heel wat los. “Hij is mijn maatje, je mist iets als hij er niet is. Ik praatte zelfs tegen hem als hij naast me zat.”

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.

extra parkeerplaats SLI

Extra parkeerplekken voor treinreizigers tijdens brugsluiting

De gemeente Sliedrecht opent tijdelijk een extra parkeerterrein bij Station Sliedrecht. Dit terrein is bedoeld om reizigers tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de mogelijkheid te bieden om met het openbaar vervoer te reizen.

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.