gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Met Jochem (18) dient het volgende Sliedrechtse sporttalent zich alweer aan

705a1e473a71bdf471dac090fc35de0b

Na Lotte van Drunen op de motorfiets en Yorick de Groot aan het volleybalnet is Sliedrecht weer een groot sporttalent rijker: het 18 jarige looptalent Jochem Wiersma.

Tristan Kans | Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Wiersma loopt onder de vlag van de Papendrechtse atletiekvereniging Passaat. Daar ontvangt hij onder andere begeleiding van Roy Hoornweg, niet lang geleden nog de snelste Nederlandse deelnemer aan de Rotterdam marathon. Het sterkste onderdeel van Wiersma is de cross, een langeafstandloop tussen de vier en tien kilometer die deels over onverhard terrein voert. Zelf noemt hij de sport "kort, explosief en eigenlijk het mooiste wat er is."

In de categorie onder-20 wist Wiersma in februari van dit vorig jaar op de Nederlandse Kampioenschappen atletiek al een gouden medaille te veroveren bij zowel de cross als de 3000 meter indoor. Vooral de crossmedaille was een memorabel moment, Wiersma was daar twee honderdste van een seconde sneller dan de nummer twee.

Zijn prestaties zijn het gevolg van een streng trainingsregime, waarbij hij naar eigen zeggen zo goed als dagelijks traint. Je zou het bijna vergeten, maar tussen alle sport door moet de 18-jarige Wiersma ook gewoon nog naar school. Hij zit op het gymnasium in Gorinchem, waarvoor hij dagelijks ook nog zo'n 15 kilometer van Sliedrecht naar Gorinchem op de fiets aflegt.
Met de medailles op het NK is zijn droomseizoen nog niet ten einde, eind oktober kwalificeerde hij zich tijdens een wedstrijd in het Belgische plaatsje Roeselare zelfs voor het Europees Kampioenschap cross, dat eind deze week in Turkije plaats vindt. Zelf blijft hij daar nuchter over: "Ik ga er vooral heen om ervaring op te doen, het is mijn eerste toernooi en de eerste keer in het Oranje. Ik heb er eigenlijk vooral heel veel zin in."

Crosswedstrijden zijn een minder bekend fenomeen in de atletiek- en sportwereld. Baanwedstrijden krijgen veruit de meeste aandacht in het wereldje, merkt ook Jochem. "Vaak lopen we zo'n crosswedstrijd met maximaal 50 deelnemers, ook op hoog niveau."

Wie weet komt daar met een succesvolle carrière van Wiersma in Nederland wel verandering in en kan hij net als zijn illustere dorpsgenoten op de motor en in het zand ook ooit meestrijden om de medailles tegen de besten van de wereld te veroveren.

Bekijk hieronder een korte reportage die wij maakten met Jochem Wiersma.

Lees ook

PSX_20261024_091726

BMW uitgebrand op parkeerplaats

Een geparkeerde BMW in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand.

artikelfoto jup

Eeuwenoude hoeve blijft behouden, maar er zijn zorgen over de verbouwing

De Wevershoeve aan de Noldijk in Rijsoord krijgt een nieuwe bestemming met woningen. Veel omwonenden reageren positief op dat vooruitzicht. Zij vinden het vooral belangrijk dat het monumentale pand behouden blijft. Over de mogelijke gevolgen van de verbouwing voor de dijk en het gebouw zelf bestaan wel vragen.

De Plucheplakkers

FC Dordrecht vliegt meteen uit de beker, De Plucheplakkers zijn kritisch

FC Dordrecht-fans opgelet: De Plucheplakkers sparen de Schapenkoppen niet in de nieuwste podcast-aflevering. De ploeg zette zichzelf namelijk voor schut bij SC Genemuiden, dat ten koste van de Dordtenaren verder bekerde (3-2). Is het dieptepunt nu bereikt?

OV staking

Opgelet: staking in het streekvervoer gaat donderdag niet door

De aangekondigde staking in het streekvervoer van donderdag gaat niet door. Vakbonden en werkgevers gaan opnieuw met elkaar in gesprek over een nieuwe cao voor de ongeveer 13.500 werknemers. De vakbonden schorten hun acties voor twee weken op.

Webfoto mogelijkheid

Onbegrip over werkzaamheden N214, toch valt extra vertraging tot nu toe mee

Naast de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug, zijn ook de werkzaamheden aan de iets verderop gelegen N214 in volle gang. In verschillende fases worden daar de wegen en fietspaden veiliger en beter gemaakt. Gevreesd werd voor enorme hinder, maar in de eerste fase valt dat vooralsnog relatief mee, ziet de provincie Zuid-Holland.

politie2018imageset_genericlandscape

Witwaspraktijken: Doorzoekingen in Sliedrecht en Zwijndrecht

De Duitse politie heeft in onder meer Sliedrecht, Zwijndrecht, Eindhoven en Rotterdam doorzoekingen gedaan in een groot internationaal onderzoek naar witwaspraktijken. Ook veertig plekken in Duitsland zijn doorzocht. In totaal zijn vijf mannen aangehouden.