gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Natuur- en Recreatieschap IJsselmonde houdt hand op de knip, slecht nieuws voor Ridderkerk

ff6a3a0251becc59bdb2de1e5c195e88.jpg

Slecht nieuws voor Ridderkerk. Natuur- en Recreatieschap IJsselmonde (NRIJ) stemde tegen een voorstel van de gemeente Barendrecht om een overschot van ruim 240 duizend euro onder hen en vijf andere gemeenten te verdelen.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Elk jaar betalen de deelnemende gemeentes, Albrandswaard, Barendrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Ridderkerk en Zwijndrecht, tonnen aan het NRIJ en bijna iedere keer blijft er geld over. 

''Inmiddels is er al een reserve van ruim 4 miljoen euro ontstaan'', vertelt Roeland Bol, gemeenteraadslid in Barendrecht voor EVB en algemeen bestuurslid van de NRIJ. Gezien deze gezonde financiële positie vinden wij het eerlijker en nuttiger om het geld terug te geven aan de deelnemende gemeentes. Zo kunnen zij hun eigen begrotingen die sterk onder druk staan versterken en lokale projecten financieren die ten goede komen aan hun inwoners.''


Voorstel afgewezen
Het verdelen van het geld, dat zou gebeuren op basis van de bijdragen van elke gemeente, zou de gemeente Ridderkerk zo'n 50.000 euro opleveren. Maar daar ziet NRIJ dus geen heil in.

”De reden voor mijn tegenstem komt met name gelegen doordat Bol een aantal onjuiste aannames doet en dit voorstel in mijn optiek op termijn schadelijk is voor het NRIJ”, vertelt Kees van der Duijn Schouten, wethouder van Ridderkerk en dagelijks bestuurslid van de NRIJ.

Financiële positie 
Volgens Van der Duijn Schouten is de is de financiële positie van het NRIJ helemaal niet zo positief. Er is momenteel sprake van een bezuiniging van ongeveer 800.000 euro, die echter lastig te realiseren is. 

''Naast de 5 deelnemende gemeenten dragen ook de provincie Zuid-Holland en de gemeente Rotterdam fors bij aan het NRIJ'', gaat Van der Duijn Schouten verder. ''Als een deel terug zou moeten vloeien, is het niet meer dan logisch dat ook de provincie en Rotterdam daarvan profiteren.''

Lees ook

foto artikel reactie lijstrekkers streek.jpg

Verrassende verkiezingsuitkomst Papendrecht en Ambacht: 'Overtrof alle verwachtingen'

De rode potloodjes zijn opgeborgen, stemlokalen zijn gesloten en de stemmen zijn geteld. De gemeenteraadsverkiezingen zijn voorbij en de voorlopige uitslagen zijn bekend. Voor twee partijen in onze streek nam de uitslag een verrassende wending. Want zowel de PVV in Papendrecht, als Realistisch Ambacht in Hendrik-Ido-Ambacht hebben de meeste zetels gekregen.

moestuinenfoto.jpg

Opnieuw te veel PFAS in sloten gemeten, gevolgen voor meer moestuinders

Meer moestuineigenaren in onze streek krijgen het advies om geen slootwater meer te gebruiken. In sloten in vier gemeentes zijn hoeveelheden PFAS-stoffen boven de risicogrens van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) gemeten.

fotoaanrijding.png

Motorrijder en automobilist botsen op N3

Een motorrijder en automobilist zijn donderdagochtend op elkaar gebotst op de N3 bij Dordrecht. Beide bestuurders bleven ongedeerd.

66900d7f20a977df34aae16a4cca10dd.jpg

Jeugdevenement komt groepsbegeleiders tekort

De voorbereidingen voor de aankomende editie van de Ridderkerkse Jeugdwielertour 3x2 zijn in volle gang, maar de organisatie loopt tegen één groot probleem aan: ze komen groepsbegeleiders te kort. “We willen niemand teleurstellen, dus we hebben echt meer vrijwilligers nodig.”

fotovoormegan.png

Vreugde bij verkiezingswinnaar: 'Dordrecht snakt naar groenere en socialere koers'

Blijdschap bij de winnaars van de Dordtse gemeenteraadsverkiezingen. GroenLinks-PvdA is de grootste in de stad, gevolgd door de VVD en de VSP. “Het is een fantastische uitslag”, aldus Abdullah Uysal, lijsttrekker van GroenLinks-PvdA.

Winaas 18plus.jpg

Blije gezichten bij deze lokale partij: 'Ontiegelijk fantastisch mooi resultaat!'

Partij 18PLUS heeft bij de gemeenteraadsverkiezingen in Ridderkerk een overtuigende overwinning behaald. Volgens de voorlopige uitslagen groeit de partij van 7 naar maar liefst 12 zetels en wordt daarmee veruit de grootste politieke kracht in de gemeente.