gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Natuur- en Recreatieschap IJsselmonde houdt hand op de knip, slecht nieuws voor Ridderkerk

ff6a3a0251becc59bdb2de1e5c195e88.jpg

Slecht nieuws voor Ridderkerk. Natuur- en Recreatieschap IJsselmonde (NRIJ) stemde tegen een voorstel van de gemeente Barendrecht om een overschot van ruim 240 duizend euro onder hen en vijf andere gemeenten te verdelen.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Elk jaar betalen de deelnemende gemeentes, Albrandswaard, Barendrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Ridderkerk en Zwijndrecht, tonnen aan het NRIJ en bijna iedere keer blijft er geld over. 

''Inmiddels is er al een reserve van ruim 4 miljoen euro ontstaan'', vertelt Roeland Bol, gemeenteraadslid in Barendrecht voor EVB en algemeen bestuurslid van de NRIJ. Gezien deze gezonde financiële positie vinden wij het eerlijker en nuttiger om het geld terug te geven aan de deelnemende gemeentes. Zo kunnen zij hun eigen begrotingen die sterk onder druk staan versterken en lokale projecten financieren die ten goede komen aan hun inwoners.''


Voorstel afgewezen
Het verdelen van het geld, dat zou gebeuren op basis van de bijdragen van elke gemeente, zou de gemeente Ridderkerk zo'n 50.000 euro opleveren. Maar daar ziet NRIJ dus geen heil in.

”De reden voor mijn tegenstem komt met name gelegen doordat Bol een aantal onjuiste aannames doet en dit voorstel in mijn optiek op termijn schadelijk is voor het NRIJ”, vertelt Kees van der Duijn Schouten, wethouder van Ridderkerk en dagelijks bestuurslid van de NRIJ.

Financiële positie 
Volgens Van der Duijn Schouten is de is de financiële positie van het NRIJ helemaal niet zo positief. Er is momenteel sprake van een bezuiniging van ongeveer 800.000 euro, die echter lastig te realiseren is. 

''Naast de 5 deelnemende gemeenten dragen ook de provincie Zuid-Holland en de gemeente Rotterdam fors bij aan het NRIJ'', gaat Van der Duijn Schouten verder. ''Als een deel terug zou moeten vloeien, is het niet meer dan logisch dat ook de provincie en Rotterdam daarvan profiteren.''

Lees ook

IMG_2087.jpg

Kids and Cars 2026 in Alblasserdam een groot succes: 'Ik heb zoveel lachende kindergezichten gezien'

De editie van Kids and Cars 2026 in Alblasserdam is uitstekend verlopen. Organisator Carlo Fok kijkt terug op een geslaagde dag waarop 75 kinderen met een lach huiswaarts gingen. Het evenement, waar minder bedeelde en zieke kinderen mee konden rijden in een mooie auto, leverde 17.500 euro op voor twee goede doelen: Stichting Ambulance Wens en het Prinses Maxima Centrum.

Koningsdag 2.png

Dordtenaren genieten volop van zonnige Koningsdag

Struinen over de Oranjemarkt, meezingen met de aubade op het Stadhuisplein of gewoon genieten van een lekker koud biertje op het terras. Feestvierders hebben de verjaardag van de koning uitbundig gevierd in Dordrecht en met een zonovergoten binnenstad was het ook nog eens goed vertoeven.

7dedc1ed-1acd-46b1-846b-072734dbb670.jpeg

Dit was Koningsdag in foto's

Van vrijmarkt, tot braderie en van aubade tot aan concerten. Koningsdag 2026 stond bol van festiviteiten. Een foto-impressie van deze feestdag in Dordrecht en omstreken zie je hier.

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.

Kaartje Koningsdag 2026.png

Koningsdag 2026: dit is er te doen in onze stad en streek

Nog geen plannen deze Koningsdag? Of heb je een gat in de dag waar je nog iets voor zoekt? Wij hebben alle Koningsdagactiviteiten in onze streek voor je op een rij gezet in een handig kaartje.

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.