gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Neergestoken leerkracht buiten levensgevaar, maar schok blijft groot: 'Ik schaam me als ouder zijnde'

7054e0dcca29e6b7c19fc6575ffddd84

De allerlaatste schooldag van het jaar is een zwarte dag op basisschool Het Palet in Alblasserdam. Daar wordt geschokt gereageerd op de wrede steekpartij tijdens een musical in hun dorp woensdagavond. Een 53-jarige leraar uit Dordrecht raakte ernstig gewond, maar verkeert inmiddels niet meer in levensgevaar.

Corrado Francke | Rijnmond |  | Aangepast op
"Het hele jaar werk je al toe naar die eindmusical", zegt schoolbestuurder Reinoud de Vries. "Je bent heel zenuwachtig en dan komen al die ouders en juffen en meesters om naar jou te kijken. Je bent halverwege en dan ontstaat dit drama. Dat contrast kan niet groter."

In de pauze van de musical werd de leerkracht gestoken toen hij een ruzie in de zaal probeerde te sussen. De 53-jarige man uit Dordrecht ligt in kritieke toestand in het ziekenhuis.

Geliefde meester
Later deze donderdag blijkt dat hij buiten levensgevaar is. Dat meldt zowel een naaste aan de NOS als de moskee in Dordrecht waar de leraar lid van is. De moskee wenst de docent in een Facebook-bericht een spoedig herstel toe en wenst zijn familie veel sterkte. "Hij is dé meester van de school, zoveel meesters zijn er niet. Hij is al jaren verbonden aan de school, en ik begrijp dat het een geliefde meester is", gaat schoolbestuurder De Vries verder.

"Het is zo'n lieve meester, een grappige meester, hij doet zijn werk echt met liefde", vertelt moeder Selma. "Hij is heel aanwezig, echt een grappenmaker. Mijn oudste twee hebben bij hem in de klas gezeten. Mijn dochter gaat na de zomer naar groep 5. Dus het heeft ons echt geraakt."

Donderdagochtend moest Selma aan haar jongste dochter, die in groep 4 zit, vertellen wat er was gebeurd. "Ik schaam me, als ouder zijnde, voor hoe volwassenen met elkaar omgaan. Voor het oog van de kinderen, dat had echt niet mogen gebeuren."

Impact
De scholieren zijn in hun eigen klas met de juffen en meesters bij elkaar gekomen. De Vries: "We proberen hen zo goed mogelijk te begeleiden en te spreken over wat er allemaal is gebeurd. Sommige leerlingen hebben het meegemaakt, anderen hebben het niet meegemaakt. We willen daar aandacht voor hebben, ook om ervoor te zorgen dat ze straks op een goede manier richting de zomervakantie kunnen."

Ook de docenten zijn ontdaan. "Ik heb alleen maar bewondering voor het team. Wat nu telt - dat merk ik aan ze - zijn de kinderen. Gisteravond, toen we even onder ons waren, kwamen de emoties omhoog. Dat zal straks, als de kinderen en de ouders weer naar huis zijn, ook gaan gebeuren. We zijn er voor elkaar."

Burgemeester Jan Willem Boersma heeft donderdagochtend naar de ervaringen en emoties van de leerlingen en ouders geluisterd. "Het ging allemaal heel snel, mensen snappen nog niet helemaal wat er allemaal gebeurd is. Je wil een mooie herinnering hebben aan je schooltijd, en dan eindigt het op deze manier. Dat is voor de kinderen echt heel verdrietig, vind ik."

Of de kinderen ook tijdens de vakantieperiode nog worden opgevangen, is nog niet duidelijk. "We gaan in overleg met de school kijken wat er precies nodig is om de kinderen goed de vakantie door te krijgen", zegt de burgemeester.

Deze publicatie verscheen in samenwerking met onze mediapartner Rijnmond

Bekijk via ons YouTube-kanaal een reportage met reacties op de steekpartij:

Lees ook

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.