gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nepagent (15) wil sieraden en geld bij vrouw stelen, maar wordt bij de voordeur opgepakt

fc02ecfd775406c10fcfa7c9a8b8f5b0

De politie heeft weer een nepagent gepakt die met een babbeltruc probeerde sieraden en geld te stelen bij een 65-jarige vrouw. De vrouw was zo slim om de echte politie op tijd in te schakelen. Na pinpasfraude is dit een nieuwe trend waarbij criminelen met babbeltrucs slachtoffers maken.

Rijnmond |  | Aangepast op
Nadat de vrouw uit Ridderkerk de politie had gebeld hadden agenten op verschillende plekken positie ingenomen en wachtten ze totdat de nepagent zijn buit kwam ophalen. Zover kwam het niet.

Toen de jongen had aangebeld en naar binnen wilde gaan, werd hij gegrepen. Hij probeerde nog weg te komen, maar werd in de boeien geslagen. Het bleek om een jongen van 15 uit Schiedam te gaan. De jongen is vrijgelaten, maar moet nog voor de jeugdrechter verschijnen.

Schaamte
Potentiële slachtoffers van babbeltrucs werden voorheen vaak gebeld door hun zogenaamde bank. Tijdens het telefoontje kregen ze te horen dat er iets mis was met hun bankrekening. Vervolgens kwam een 'bankmedewerker' het pasje ophalen in een enveloppe waarop de pincode stond opgeschreven. Slachtoffers waren vervolgens grote bedragen kwijt.

Hoeveel babbeltrucs er het afgelopen jaar op de nieuwe manier zijn voorgevallen is lastig na te gaan, ook omdat mensen niet altijd melding doen van het incident. Sommige slachtoffers schamen zich, vertelt wijkagent Edwin Kolsteren uit Vlaardingen. "Maar meldt het wel, dan kunnen we er iets tegen doen."

Nepagenten
De nieuwe trend is de inzet van nepagenten. Hierbij worden mensen gebeld met de mededeling dat er in de buurt inbrekers actief zijn. De fraudeurs laten slachtoffers bijvoorbeeld geloven dat er een inbreker rondloopt, vertelt de wijkagent. "Criminelen die achter dat telefoontje zitten halen vervolgens grote geldbedragen op, of waardevolle sieraden om het zogenaamd veilig te stellen." In werkelijkheid zien ze hun eigendom niet meer terug.

Op 10 juli waren er in Vlaardingen elf meldingen van nepagenten gedaan, daarvan was een poging gelukt. "Dat slachtoffer was daarna 7 duizend euro armer. Heel naar", vertelt Kosteren. Bij de tien andere potentiële slachtoffers kwamen de criminelen niet opdagen. "Wij denken dat ze meerdere mensen bellen en dan de meest kansrijke bewoner eruit pikken. Er zijn ook ouderen die een kritische vraag stellen, daarna wordt er gewoon opgehangen."
a737dbd2c9c98d00b07e2bf6625139a9
Flyeractie
De wijkagent en zijn team schrokken wel van het hoge aantal meldingen in een dag. "Het was alle hens aan dek om dit type criminaliteit aan te pakken." Vooralsnog is niemand opgepakt voor de babbeltrucs in Vlaardingen. Om iets tegen babbeltrucs te doen heeft de politie actief geflyerd en posters opgehangen in winkelcentra en appartementencomplexen waar veel ouderen wonen.

Ook hebben de wijkagenten in Vlaardingen allemaal social media, waar de politie via Instagram volgers kan waarschuwen voor babbeltrucs met nepagenten. "Ouderen zullen we daarmee niet bereiken, maar hun volwassen kinderen en kleinkinderen wel. Het helpt als de omgeving alert is."

Maar als het dan gebeurt, is de impact op slachtoffers enorm, vertelt de politieman. De veelal oudere gedupeerden hebben persoonlijke en kostbare bezittingen weggegeven aan mensen waarvan ze dachten dat zij te vertrouwen waren. "Slachtoffers schamen zich enorm en zijn paniekerig. Ze hebben ook veel vertrouwen in de politie, zoiets doet dan wat met hen", zegt Kolsteren.

Tips van wijkagent
Om ouderen en hun omgeving alerter te maken op babbeltrucs geeft de wijkagent vier tips:

1. Geef nooit waardevolle spullen af

2. Stel bij twijfel een kritische vraag aan de beller of beëindig heb gesprek direct

3. Bel je kinderen of de politie als het duidelijk om een babbeltruc gaat

4. Toch politie? Bel dan het noodnummer 112 en niet het nummer 0900-8844

Dit is een bericht in samenwerking met mediapartner Rijnmond.

Lees ook

gevangenisbewaarder

Boze bajesklant Berry (23) stort een fles poepwater uit over afdelingshoofd

In de Penitentiaire Inrichting Dordrecht loopt een conflict begin januari flink uit de hand. Gedetineerde Berry is ziedend en leegt een bak met bruine smurrie op het lichaam van gevangenismedewerker Cees. Het blijkt een mix van poep en pies te zijn.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

foto groepsverkrachting SLI

Snikkend ontkent verdachte (23) rol in groepsverkrachting: 'Zo ben ik niet opgevoed'

"Ik hoor niet in de gevangenis tussen criminelen, ik hoor in de samenleving", snikt F.B. (23). Hij is één van de zes verdachten van een gruwelijke verkrachtingszaak in Sliedrecht, maar zelf ontkent hij. "Ik zit elke avond in mijn cel te huilen."

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

WhatsApp Image 2026-10-21 at 12.09.26

Jongeren gooien gevulde hondenpoepzakjes van brug op auto’s: ‘Absoluut onaanvaardbaar’

Jongeren hebben in Hendrik-Ido-Ambacht onlangs verschillende auto’s bekogeld. In het Sophiapark vulden zij hondenpoepzakjes met water om ze erna van de naastgelegen fietsbrug te smijten. “Ik dacht dat er een steen op mijn auto was gegooid.”