gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Netcongestie in Sliedrecht: dit zijn de gevolgen

fab62a2f12670074dc29184345c0fea5

De gemeenteraad van Sliedrecht reageert op berichten van energieleveranciers, waarin staat dat het hoogspanningsnet in Zuid-Holland vol zit. De gevolgen zijn voor een deel van Sliedrecht erg groot.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Woensdag 5 december kwamen TenneT en Stedin met een gezamenlijke boodschap: het stroomnet zit vol. Deze zogeheten netcongestie heeft in een groot deel van Sliedrecht gevolgen voor aansluitingen van grootverbruikers.

“We wisten dat dit zou komen, alleen niet wanneer. In andere delen van de provincie en Nederland is dit al langer aan de hand. Natuurlijk gaan we goed kijken welke invloed dit heeft op Sliedrechtse bedrijven en inwoners. Hierover zullen wij samen met Stedin en andere betrokken partijen in gesprek gaan, om de gevolgen zoveel mogelijk te beperken¨, laat verantwoordelijk wethouder Ton Spek weten.

De congestie treft zakelijke aansluitingen met een verbruik vanaf 3x80 ampère, zoals bedrijfspanden, sportaccommodaties en supermarkten. Huishoudens worden niet geraakt. Zolang deze congestie aanhoudt, kunnen nieuwe zakelijke aansluitingen niet worden gerealiseerd en zijn uitbreidingen niet mogelijk. Lopende ontwikkelprojecten kunnen hierdoor vertraging oplopen. Mogelijke oplossingen liggen in het slim delen en opslaan van energie, en het gebruik verspreiden buiten de spitsuren.

Ontstaan
De netcongestie is voor een deel ontstaan door de groeiende vraag naar stroom, maar komt ook voor een deel door het terugleveren. Er ontstonden knelpunten op het stroomnet van TenneT en Stedin, waardoor de grens bereikt is.

TenneT heeft in hun berichtgeving laten weten dat zij al aan de slag zijn met het zoeken naar oplossingen. Dit doen zij samen met regionale netbeheerders Stedin en Liander. Ondertussen blijven de netbeheerders hard werken aan de uitbreiding van het elektriciteitsnet. Zo wordt er gewerkt aan de uitbreiding van station Merwedehaven. Maar deze werkzaamheden zullen naar verwachting pas na 2032 plaatsvinden.

Lees ook

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

2fa60d8_w1272_dronefotoafvalbrengs

Let op: dit afvalbrengstation is vanaf komende maand alleen nog beschikbaar met afvalpas

Zonder afvalpas zal de slagboom op het HVC-afvalbrengstation aan de Willem Dreeslaan in Papendrecht vanaf maandag 13 juli gesloten blijven. Met de invoering van deze pascontrole helpt het de gemeente de kosten van afvalinzameling in de hand houden.

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”