Dordrecht, Netherlands

Netcongestie in Sliedrecht: dit zijn de gevolgen

Een verdeelstation in open lucht, ter illustratie Pixabay
De gemeenteraad van Sliedrecht reageert op berichten van energieleveranciers, waarin staat dat het hoogspanningsnet in Zuid-Holland vol zit. De gevolgen zijn voor een deel van Sliedrecht erg groot.
Joram Niese | Redactie Streek 56 | 6 december 2024 15:00 | Aangepast op 6 december 2024 13:33
Woensdag 5 december kwamen TenneT en Stedin met een gezamenlijke boodschap: het stroomnet zit vol. Deze zogeheten netcongestie heeft in een groot deel van Sliedrecht gevolgen voor aansluitingen van grootverbruikers.

“We wisten dat dit zou komen, alleen niet wanneer. In andere delen van de provincie en Nederland is dit al langer aan de hand. Natuurlijk gaan we goed kijken welke invloed dit heeft op Sliedrechtse bedrijven en inwoners. Hierover zullen wij samen met Stedin en andere betrokken partijen in gesprek gaan, om de gevolgen zoveel mogelijk te beperken¨, laat verantwoordelijk wethouder Ton Spek weten.

De congestie treft zakelijke aansluitingen met een verbruik vanaf 3x80 ampère, zoals bedrijfspanden, sportaccommodaties en supermarkten. Huishoudens worden niet geraakt. Zolang deze congestie aanhoudt, kunnen nieuwe zakelijke aansluitingen niet worden gerealiseerd en zijn uitbreidingen niet mogelijk. Lopende ontwikkelprojecten kunnen hierdoor vertraging oplopen. Mogelijke oplossingen liggen in het slim delen en opslaan van energie, en het gebruik verspreiden buiten de spitsuren.

Ontstaan
De netcongestie is voor een deel ontstaan door de groeiende vraag naar stroom, maar komt ook voor een deel door het terugleveren. Er ontstonden knelpunten op het stroomnet van TenneT en Stedin, waardoor de grens bereikt is.

TenneT heeft in hun berichtgeving laten weten dat zij al aan de slag zijn met het zoeken naar oplossingen. Dit doen zij samen met regionale netbeheerders Stedin en Liander. Ondertussen blijven de netbeheerders hard werken aan de uitbreiding van het elektriciteitsnet. Zo wordt er gewerkt aan de uitbreiding van station Merwedehaven. Maar deze werkzaamheden zullen naar verwachting pas na 2032 plaatsvinden.

Lees ook

Gesneuvelde Kapitein krijgt tachtig jaar na oorlog plek op Dordts ereveld

Het militair ereveld op de Dordtse begraafplaats Essenhof is uitgebreid met een extra graf. Kapitein...

Wat doen deze draadjes op straat? Op honderden plekken gezien

Op honderden plekken zijn ze gezien in onze streek: rubberen draden die over autowegen en fietspaden...

Zorgen over veiligheid op tijdelijke fietsbrug: 'Verlaten en onverlicht'

Doe mee! Molenlanden, de grootste partij in die gemeente, maakt zich zorgen over de veiligheid op de...

Gewonden na vechtpartij in gevangenis: ‘Al langer spanningen’

In de gevangenis van Dordrecht zijn twee gedetineerden gewond geraakt bij een vechtpartij. De twee g...

De Plucheplakkers: 'FC Emmen-uit win je in je (hune)bed'

De Plucheplakkers hebben in de 95e aflevering veel over FC Dordrecht te bespreken. Helaas is niet el...

Evides wil stop op PFAS-lozingen: 'Wat er niet in komt, hoeven wij er ook niet uit te halen'

Drinkwaterbedrijf Evides maakt zich zorgen om de waterkwaliteit in de Maas. Het bedrijf gebruikt wat...