gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Netcongestie in Sliedrecht: dit zijn de gevolgen

fab62a2f12670074dc29184345c0fea5

De gemeenteraad van Sliedrecht reageert op berichten van energieleveranciers, waarin staat dat het hoogspanningsnet in Zuid-Holland vol zit. De gevolgen zijn voor een deel van Sliedrecht erg groot.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Woensdag 5 december kwamen TenneT en Stedin met een gezamenlijke boodschap: het stroomnet zit vol. Deze zogeheten netcongestie heeft in een groot deel van Sliedrecht gevolgen voor aansluitingen van grootverbruikers.

“We wisten dat dit zou komen, alleen niet wanneer. In andere delen van de provincie en Nederland is dit al langer aan de hand. Natuurlijk gaan we goed kijken welke invloed dit heeft op Sliedrechtse bedrijven en inwoners. Hierover zullen wij samen met Stedin en andere betrokken partijen in gesprek gaan, om de gevolgen zoveel mogelijk te beperken¨, laat verantwoordelijk wethouder Ton Spek weten.

De congestie treft zakelijke aansluitingen met een verbruik vanaf 3x80 ampère, zoals bedrijfspanden, sportaccommodaties en supermarkten. Huishoudens worden niet geraakt. Zolang deze congestie aanhoudt, kunnen nieuwe zakelijke aansluitingen niet worden gerealiseerd en zijn uitbreidingen niet mogelijk. Lopende ontwikkelprojecten kunnen hierdoor vertraging oplopen. Mogelijke oplossingen liggen in het slim delen en opslaan van energie, en het gebruik verspreiden buiten de spitsuren.

Ontstaan
De netcongestie is voor een deel ontstaan door de groeiende vraag naar stroom, maar komt ook voor een deel door het terugleveren. Er ontstonden knelpunten op het stroomnet van TenneT en Stedin, waardoor de grens bereikt is.

TenneT heeft in hun berichtgeving laten weten dat zij al aan de slag zijn met het zoeken naar oplossingen. Dit doen zij samen met regionale netbeheerders Stedin en Liander. Ondertussen blijven de netbeheerders hard werken aan de uitbreiding van het elektriciteitsnet. Zo wordt er gewerkt aan de uitbreiding van station Merwedehaven. Maar deze werkzaamheden zullen naar verwachting pas na 2032 plaatsvinden.

Lees ook

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.