gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Netcongestie in Sliedrecht: dit zijn de gevolgen

fab62a2f12670074dc29184345c0fea5

De gemeenteraad van Sliedrecht reageert op berichten van energieleveranciers, waarin staat dat het hoogspanningsnet in Zuid-Holland vol zit. De gevolgen zijn voor een deel van Sliedrecht erg groot.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Woensdag 5 december kwamen TenneT en Stedin met een gezamenlijke boodschap: het stroomnet zit vol. Deze zogeheten netcongestie heeft in een groot deel van Sliedrecht gevolgen voor aansluitingen van grootverbruikers.

“We wisten dat dit zou komen, alleen niet wanneer. In andere delen van de provincie en Nederland is dit al langer aan de hand. Natuurlijk gaan we goed kijken welke invloed dit heeft op Sliedrechtse bedrijven en inwoners. Hierover zullen wij samen met Stedin en andere betrokken partijen in gesprek gaan, om de gevolgen zoveel mogelijk te beperken¨, laat verantwoordelijk wethouder Ton Spek weten.

De congestie treft zakelijke aansluitingen met een verbruik vanaf 3x80 ampère, zoals bedrijfspanden, sportaccommodaties en supermarkten. Huishoudens worden niet geraakt. Zolang deze congestie aanhoudt, kunnen nieuwe zakelijke aansluitingen niet worden gerealiseerd en zijn uitbreidingen niet mogelijk. Lopende ontwikkelprojecten kunnen hierdoor vertraging oplopen. Mogelijke oplossingen liggen in het slim delen en opslaan van energie, en het gebruik verspreiden buiten de spitsuren.

Ontstaan
De netcongestie is voor een deel ontstaan door de groeiende vraag naar stroom, maar komt ook voor een deel door het terugleveren. Er ontstonden knelpunten op het stroomnet van TenneT en Stedin, waardoor de grens bereikt is.

TenneT heeft in hun berichtgeving laten weten dat zij al aan de slag zijn met het zoeken naar oplossingen. Dit doen zij samen met regionale netbeheerders Stedin en Liander. Ondertussen blijven de netbeheerders hard werken aan de uitbreiding van het elektriciteitsnet. Zo wordt er gewerkt aan de uitbreiding van station Merwedehaven. Maar deze werkzaamheden zullen naar verwachting pas na 2032 plaatsvinden.

Lees ook

VAN DRUNEN_MOTOCROSS_GP_12_GB_2026

Van Drunen komt niet verder dan vijfde plek in Britse Grand Prix

Na drie van de vijf raceweekenden weet Lotte van Drunen één ding zeker: prolongatie van de wereldtitel motorcross is een onmogelijke opgave. De Sliedrechtse kwam in Groot-Brittanië dit weekend niet verder dan de vijfde plek en raakte verder achterop in de tussenstand.

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.