gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Netcongestie in Sliedrecht: dit zijn de gevolgen

fab62a2f12670074dc29184345c0fea5.jpg

De gemeenteraad van Sliedrecht reageert op berichten van energieleveranciers, waarin staat dat het hoogspanningsnet in Zuid-Holland vol zit. De gevolgen zijn voor een deel van Sliedrecht erg groot.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Woensdag 5 december kwamen TenneT en Stedin met een gezamenlijke boodschap: het stroomnet zit vol. Deze zogeheten netcongestie heeft in een groot deel van Sliedrecht gevolgen voor aansluitingen van grootverbruikers.

“We wisten dat dit zou komen, alleen niet wanneer. In andere delen van de provincie en Nederland is dit al langer aan de hand. Natuurlijk gaan we goed kijken welke invloed dit heeft op Sliedrechtse bedrijven en inwoners. Hierover zullen wij samen met Stedin en andere betrokken partijen in gesprek gaan, om de gevolgen zoveel mogelijk te beperken¨, laat verantwoordelijk wethouder Ton Spek weten.

De congestie treft zakelijke aansluitingen met een verbruik vanaf 3x80 ampère, zoals bedrijfspanden, sportaccommodaties en supermarkten. Huishoudens worden niet geraakt. Zolang deze congestie aanhoudt, kunnen nieuwe zakelijke aansluitingen niet worden gerealiseerd en zijn uitbreidingen niet mogelijk. Lopende ontwikkelprojecten kunnen hierdoor vertraging oplopen. Mogelijke oplossingen liggen in het slim delen en opslaan van energie, en het gebruik verspreiden buiten de spitsuren.

Ontstaan
De netcongestie is voor een deel ontstaan door de groeiende vraag naar stroom, maar komt ook voor een deel door het terugleveren. Er ontstonden knelpunten op het stroomnet van TenneT en Stedin, waardoor de grens bereikt is.

TenneT heeft in hun berichtgeving laten weten dat zij al aan de slag zijn met het zoeken naar oplossingen. Dit doen zij samen met regionale netbeheerders Stedin en Liander. Ondertussen blijven de netbeheerders hard werken aan de uitbreiding van het elektriciteitsnet. Zo wordt er gewerkt aan de uitbreiding van station Merwedehaven. Maar deze werkzaamheden zullen naar verwachting pas na 2032 plaatsvinden.

Lees ook

chrishoogerwaard.png

Voorzitter Sinterklaasintocht krijgt Johan de Wittspeld

Chris Hoogerwaard, een prominent gezicht van de intocht van Sinterklaas in Dordrecht, heeft de Johan de Wittspeld ontvangen. Hij krijgt de gemeentelijke onderscheiding voor zijn langdurige inzet voor de intocht en de Dordtse samenleving.

FOTO WEBSITE.png

Ridderkerks natuurgebied is bijzonder monument rijker: ‘Het verhaal doorvertellen’

Met uitspraken die Winston Churchill ooit deed, de klanken van het Wilhelmus, bloemen, kransen en het trompetsignaal van The Last Post is maandag een bijzonder monument in de Crezéepolder in Ridderkerk onthuld. De omgekomen bemanning van het vliegtuig Fokker T-5 uit de Tweede Wereldoorlog wordt hiermee geëerd.

AI-assistent Qbuzz.png

Kunstmatige Intelligentie helpt Qbuzz: ‘Handig voor personeel en reizigers’

Vervoerder Qbuzz zet een AI-assistent in om reizigers en personeel te helpen. Volgens Qbuzz gaat het niet om 'de zoveelste chatbot', maar om een slimme assistent die samenwerkt met medewerkers en bijvoorbeeld zelfstandig actuele reisinformatie ophaalt uit de systemen van de vervoerder.

foto artikel fatbikes dordrecht.jpg

Omstreden fatbikes opnieuw ter discussie: 'Probleem wordt maar niet minder'

Je kan haast geen rondje meer door de Dordtse binnenstad lopen zonder ze niet te zien: fatbikes. De bekende zwarte fiets met dikke banden wordt door veel mensen gebruikt, maar zorgt ook voor veel ergernis. Grote vraag: wat is ertegen te doen?

businkpolitie.jpg

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.

rampenoefening station ter illustratie.png

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.