gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe Nederlanders leren de taal door samen te borduren

a3ad54960f005fab6585078af707514c

Mensen samenbrengen door middel van het samenwerken aan een mooi project. Dat is wat Hillie den Besten wilde bereiken met het initiatief 'Bomen van verbinding. En dat is aardig gelukt.

Redactie Streekomroep | Loïsa Kroes |  | Aangepast op
De deelnemers van het Taalcafé, een activiteit die vanuit de Bibliotheek AanZet wordt georganiseerd, zijn de afgelopen tijd aan de slag gegaan met de ´Bomen van Verbinding': twee levensgrote geborduurde bomen.

Toen Den Besten, via een kunstenares waar ze veel mee samenwerkt, hoorde over dit idee werd ze gelijk enthousiast. Wel dacht ze: “Ah, hoe ga ik dit doen? Ik heb hier mensen voor nodig.” Maar bij deze gedachte alleen heeft ze het niet gelaten: “Ik ben gelijk naar de bibliotheek gegaan. Verder heeft Samuela Loolofs alles overgenomen.”

Het initiatief is september vorig jaar van start gegaan. Het begon allemaal in Hardinxveld-Giessendam en de bomen zijn daarna langs negen verschillende bibliotheken in onze streek gegaan.

Eén deelneemster, geboren in Marokko maar nu wonend in Nieuw-Lekkerland, gaat al sinds 2017 naar het Taalcafé en heeft veel aan deze bijeenkomsten gehad. "Toen de dames hierheen kwamen met dit project vond ik het heel leuk om mee te doen. Het was ook een hele nieuwe ervaring omdat ik nog nooit heb geborduurd, maar ik vond het heel erg leuk. Ik heb tijdens dit project meer geleerd van de taal dan toen ik op school zat."

Op de vraag wat Den Besten het mooiste vond aan dit initiatief geeft ze aan: “"Het mooiste is dat ik bij dit project betrokken geraakt ben, ik word daar echt emotioneel van. De mensen vooral, ik hou van de mensen. Ik weet niet precies wat die mensen meegemaakt hebben, maar ze laten mij wel toe en geven mij hun verhalen, dat vind ik het mooiste."

Op donderdag 5 september werden in de bibliotheek van Hardinxveld-Giessendam de ´Bomen van Verbinding’ onthuld tijdens de aftrap van de week van Lezen en schrijven. Bekijk hieronder de videoreportage.

Lees ook

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

1a781aef-5f07-32a7-bd77-5353a15eb074

Topdrukte bij egelopvang, maar tekort aan kruiken: 'We hebben nieuwe nodig'

Topdrukte bij Egelopvang Papendrecht. In een week tijd zijn daar zestig kleine egels terechtgekomen. De diertjes zijn vaak onderkoeld en moeten flink aansterken. De opvang gebruikt daar speciale kruiken voor, maar er is een probleem: ze raken op.

dordtopslot

Bijna 200 bekeuringen, hakbijl ingenomen en 5 aanhoudingen tijdens 'Dordt op Slot'

Bij een controle onder de noemer ‘Dordt op Slot’ zijn donderdag bijna tweehonderd bekeuringen uitgedeeld. Ook werden een hakbijl en twee messen in beslag genomen, meldt de politie.

foto website veiligheidsoefening

Let op: bij station Dordrecht staat het woensdag vol met hulpdiensten en hoor je knallen

Voor wie woensdag ineens heel veel hulpdiensten zie bij station Dordrecht, geen paniek. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid gaat van 11.00 uur tot 14.00 uur een veiligheidsoefening doen. Tijdens de oefening trainen de betrokken organisaties hun samenwerking bij heftige incidenten.

verwarming blije man

Deze flatbewoners hebben weer verwarming: ‘We zitten er nu warmpjes bij!’

De blokverwarming van de flat aan het Rivierenplein in Dordrecht is hersteld. De radiatoren gaven sinds februari geen warmte meer af vanwege een lekkage, waardoor bewoners tijdens koude dagen zich geen raad wisten. “Dat het zolang heeft moeten duren is ongelofelijk.”

De Bie Jong PSV FC Dordrecht

Rake penalty bezorgt FC Dordrecht gewenste start van tweede periode

FC Dordrecht is maandagavond goed begonnen aan de tweede periode in de Keuken Kampioen Divisie. Op bezoek bij Jong PSV, waar de ploeg vorig seizoen nog een playoff-ticket liet liggen, werd Joey de Bie door een rake strafschop matchwinner: 0-1.