gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe Nederlanders leren de taal door samen te borduren

a3ad54960f005fab6585078af707514c

Mensen samenbrengen door middel van het samenwerken aan een mooi project. Dat is wat Hillie den Besten wilde bereiken met het initiatief 'Bomen van verbinding. En dat is aardig gelukt.

Redactie Streekomroep | Loïsa de Wit |  | Aangepast op
De deelnemers van het Taalcafé, een activiteit die vanuit de Bibliotheek AanZet wordt georganiseerd, zijn de afgelopen tijd aan de slag gegaan met de ´Bomen van Verbinding': twee levensgrote geborduurde bomen.

Toen Den Besten, via een kunstenares waar ze veel mee samenwerkt, hoorde over dit idee werd ze gelijk enthousiast. Wel dacht ze: “Ah, hoe ga ik dit doen? Ik heb hier mensen voor nodig.” Maar bij deze gedachte alleen heeft ze het niet gelaten: “Ik ben gelijk naar de bibliotheek gegaan. Verder heeft Samuela Loolofs alles overgenomen.”

Het initiatief is september vorig jaar van start gegaan. Het begon allemaal in Hardinxveld-Giessendam en de bomen zijn daarna langs negen verschillende bibliotheken in onze streek gegaan.

Eén deelneemster, geboren in Marokko maar nu wonend in Nieuw-Lekkerland, gaat al sinds 2017 naar het Taalcafé en heeft veel aan deze bijeenkomsten gehad. "Toen de dames hierheen kwamen met dit project vond ik het heel leuk om mee te doen. Het was ook een hele nieuwe ervaring omdat ik nog nooit heb geborduurd, maar ik vond het heel erg leuk. Ik heb tijdens dit project meer geleerd van de taal dan toen ik op school zat."

Op de vraag wat Den Besten het mooiste vond aan dit initiatief geeft ze aan: “"Het mooiste is dat ik bij dit project betrokken geraakt ben, ik word daar echt emotioneel van. De mensen vooral, ik hou van de mensen. Ik weet niet precies wat die mensen meegemaakt hebben, maar ze laten mij wel toe en geven mij hun verhalen, dat vind ik het mooiste."

Op donderdag 5 september werden in de bibliotheek van Hardinxveld-Giessendam de ´Bomen van Verbinding’ onthuld tijdens de aftrap van de week van Lezen en schrijven. Bekijk hieronder de videoreportage.

Lees ook

yv2026725NKS05139

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Al Khaleej (2-2)

In het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart speelde FC Dordrecht zaterdag gelijk tegen Al Khaleej: 2-2. De Streekomroep was erbij aan de Krommedijk en maakte een samenvatting van het duel, hieronder te bekijken via ons YouTube-kanaal.

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.

businknoordtunnel

Noordtunnel (A15) na urenlange afsluiting weer open

De Noordtunnel (A15) bij Hendrik-Ido-Ambacht is maandag lange tijd in beide richtingen dicht geweest. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat is de verbinding met de verkeerscentrale in Rhoon uitgevallen.

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.