gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe Nederlanders leren de taal door samen te borduren

a3ad54960f005fab6585078af707514c.jpg

Mensen samenbrengen door middel van het samenwerken aan een mooi project. Dat is wat Hillie den Besten wilde bereiken met het initiatief 'Bomen van verbinding. En dat is aardig gelukt.

Redactie Streekomroep | Loïsa de Wit |  | Aangepast op
De deelnemers van het Taalcafé, een activiteit die vanuit de Bibliotheek AanZet wordt georganiseerd, zijn de afgelopen tijd aan de slag gegaan met de ´Bomen van Verbinding': twee levensgrote geborduurde bomen.

Toen Den Besten, via een kunstenares waar ze veel mee samenwerkt, hoorde over dit idee werd ze gelijk enthousiast. Wel dacht ze: “Ah, hoe ga ik dit doen? Ik heb hier mensen voor nodig.” Maar bij deze gedachte alleen heeft ze het niet gelaten: “Ik ben gelijk naar de bibliotheek gegaan. Verder heeft Samuela Loolofs alles overgenomen.”

Het initiatief is september vorig jaar van start gegaan. Het begon allemaal in Hardinxveld-Giessendam en de bomen zijn daarna langs negen verschillende bibliotheken in onze streek gegaan.

Eén deelneemster, geboren in Marokko maar nu wonend in Nieuw-Lekkerland, gaat al sinds 2017 naar het Taalcafé en heeft veel aan deze bijeenkomsten gehad. "Toen de dames hierheen kwamen met dit project vond ik het heel leuk om mee te doen. Het was ook een hele nieuwe ervaring omdat ik nog nooit heb geborduurd, maar ik vond het heel erg leuk. Ik heb tijdens dit project meer geleerd van de taal dan toen ik op school zat."

Op de vraag wat Den Besten het mooiste vond aan dit initiatief geeft ze aan: “"Het mooiste is dat ik bij dit project betrokken geraakt ben, ik word daar echt emotioneel van. De mensen vooral, ik hou van de mensen. Ik weet niet precies wat die mensen meegemaakt hebben, maar ze laten mij wel toe en geven mij hun verhalen, dat vind ik het mooiste."

Op donderdag 5 september werden in de bibliotheek van Hardinxveld-Giessendam de ´Bomen van Verbinding’ onthuld tijdens de aftrap van de week van Lezen en schrijven. Bekijk hieronder de videoreportage.

Lees ook

fotovoorcorradoooo.png

Personeel vakantiepark voelt zich onveilig, gemeente wil einde aan illegale bewoning

Personeel van vakantiepark Europarcs De Biesbosch, aan de zuidkant van Dordrecht, voelt zich steeds onveiliger. De medewerkers krijgen volgens de gemeente te maken met agressie door geweerde arbeidsmigranten en vaste bewoners en zien steeds vaker politie op het park.

FOTO WEBSITE_2.png

Papendrechtse coalitie steeds dichterbij: PVV, VVD en OP zijn beoogd gemeentebestuur

Ruim anderhalve maand na de verkiezingen heeft Papendrecht zicht op een coalitie. Informateur Koen Becking heeft zijn advies voor het vormen van het gemeentebestuur gedeeld. Hij ziet een coalitie tussen de PVV, VVD en OP als meest realistische optie.

rijnmondkimholland.jpg

Papendrechter (39) krijgt tbs voor bedreigen porno-actrice en doodsteken hond

Danny de B. uit Papendrecht is veroordeeld tot tbs met voorwaarden en een celstraf van 179 dagen. De rechtbank vindt alle feiten waarvan hij werd verdacht bewezen. De 39-jarige De B. dreigde onder meer om een vrouw af te slachten. Ook mishandelde hij de hond van zijn partner zo heftig dat het dier overleed.

stillkogelgat.png

Kogelgat in raam van appartement

In een raam van een appartement in Sliedrecht is eerder deze week een kogelgat aangetroffen. Het gaat om een woning aan de Geulstraat.

Glas in Loodramen.png

'Er was eens': Nieuwe Gildenramen voor de Grote Kerk

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De tweede aflevering is donderdag vanaf 18.00 uur te zien op RTV Dordrecht, ditmaal gaat het over nieuwe Gildenramen die in 2006 in de Grote Kerk werden geplaatst.

albertschweitzerfotolucht.jpg

Nieuwe Dordts ziekenhuis mogelijk op plek waar 720 woningen gepland staan

Het nieuwe ziekenhuis van het Albert Schweitzer in Dordrecht moet pal naast het huidige gebouw komen. Dat concludeert het stadsbestuur na onderzoek. Als er daadwerkelijk een nieuw ziekenhuis komt, gaat er op die plek een streep door de 720 woningen die gepland stonden.