gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe Nederlanders leren de taal door samen te borduren

a3ad54960f005fab6585078af707514c

Mensen samenbrengen door middel van het samenwerken aan een mooi project. Dat is wat Hillie den Besten wilde bereiken met het initiatief 'Bomen van verbinding. En dat is aardig gelukt.

Redactie Streekomroep | Loïsa de Wit |  | Aangepast op
De deelnemers van het Taalcafé, een activiteit die vanuit de Bibliotheek AanZet wordt georganiseerd, zijn de afgelopen tijd aan de slag gegaan met de ´Bomen van Verbinding': twee levensgrote geborduurde bomen.

Toen Den Besten, via een kunstenares waar ze veel mee samenwerkt, hoorde over dit idee werd ze gelijk enthousiast. Wel dacht ze: “Ah, hoe ga ik dit doen? Ik heb hier mensen voor nodig.” Maar bij deze gedachte alleen heeft ze het niet gelaten: “Ik ben gelijk naar de bibliotheek gegaan. Verder heeft Samuela Loolofs alles overgenomen.”

Het initiatief is september vorig jaar van start gegaan. Het begon allemaal in Hardinxveld-Giessendam en de bomen zijn daarna langs negen verschillende bibliotheken in onze streek gegaan.

Eén deelneemster, geboren in Marokko maar nu wonend in Nieuw-Lekkerland, gaat al sinds 2017 naar het Taalcafé en heeft veel aan deze bijeenkomsten gehad. "Toen de dames hierheen kwamen met dit project vond ik het heel leuk om mee te doen. Het was ook een hele nieuwe ervaring omdat ik nog nooit heb geborduurd, maar ik vond het heel erg leuk. Ik heb tijdens dit project meer geleerd van de taal dan toen ik op school zat."

Op de vraag wat Den Besten het mooiste vond aan dit initiatief geeft ze aan: “"Het mooiste is dat ik bij dit project betrokken geraakt ben, ik word daar echt emotioneel van. De mensen vooral, ik hou van de mensen. Ik weet niet precies wat die mensen meegemaakt hebben, maar ze laten mij wel toe en geven mij hun verhalen, dat vind ik het mooiste."

Op donderdag 5 september werden in de bibliotheek van Hardinxveld-Giessendam de ´Bomen van Verbinding’ onthuld tijdens de aftrap van de week van Lezen en schrijven. Bekijk hieronder de videoreportage.

Lees ook

thumb website_versie2

Waarom één brugopening per maand straks cruciaal is voor hoge scheepvaart

Om tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de maritieme maakindustrie niet helemaal plat te leggen, wordt er tijdens de werkzaamheden aan de brug één keer per maand een speciale doorgang gemaakt. Zo kan hoge scheepvaart de brug alsnog passeren. En dat is nodig, want het is de enige route naar de Rotterdamse haven en de Noordzee. “Als je het vergelijkt met autoverkeer, is de A12 en A15 naar Duitsland de Beneden Merwede”, zegt Erik Peters van Maritime & Offshore NL.

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.

foto opening escaperoom baggermuseum

Nieuwe aanwinst Baggermuseum: escaperoom vertelt verhaal uit de geschiedenis

Waar je in het Nationaal Baggermuseum al kunt genieten van kunst, modelbaggerschepen en een praktijktuin, is er sinds afgelopen woensdag een nieuw pronkstuk bij. Er is namelijk een escaperoom geopend. Bezoekers kunnen zich vanaf nu helemaal onderdompelen in het verhaal van Adriaan Volker.

Zwijndrechtsebrug

Landbouwvoertuigen mogen toch Zwijndrechtsebrug gebruiken

Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen land- en bosbouwvoertuigen vanaf 17 juli tijdelijk weer gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. Deze tijdelijke maatregel geldt naar verwachting tot april 2027, zo heeft Rijkswaterstaat bekendgemaakt.

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.