gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onvrede onder Zwijndrechtenaren over inrichting van hun buurt

bcfac290ae5734199c0b492799b7754c

De Vogelbuurt-West in Zwijndrecht gaat flink op de schop. Het moet de wijk wapenen tegen klimaatverandering en de kans op wateroverlast en hittestress verminderen. Naast dat de verouderde riolering wordt vervangen, wordt ook de openbare ruimte volledig nieuw ingericht. Zo komen er meer bomen en minder parkeerplekken. Dat leidt tot wrijving in de wijk.

Erik van Krimpen |  | Aangepast op
"Deze parkeerplek is er straks niet meer. Het plan is dat hier allemaal bomen komen. Die mensen die hier altijd netjes geparkeerd stonden, zijn hun parkeerplek kwijt. Zij moeten dan maar elders in de wijk gaan parkeren, waar al geen ruimte is", aldus buurtbewoner Jan van Herwijnen.

Om de wijk groener te maken zullen meerdere wegen in de wijk smaller worden en verdwijnen meerdere voetpaden. Ook dat leidt tot onvrede in de buurt, zo vertelt een mede-buurtbewoner: "Als de stoep hier verdwijnt, kan ik hier niet meer lopen met mijn hondjes."

Daarnaast moeten de bewoners een meter van hun tuin beschikbaar stellen voor werkzaamheden. Ook moeten ze het zelf ophogen. Daar zijn ze het niet mee eens. Marco Rietveld, ook een bewoner van de Vogelbuurt-West, vraagt zich af: "Wie gaat dat betalen? Wie gaan mijn beplanting opnieuw aanschaffen? Wie gaat mijn straat saneren?"

Petitie
De gemeente Zwijndrecht geeft in een reactie aan dat via een participatietraject zoveel mogelijk wensen van de bewoners zijn meegenomen. Zo zijn 55 van de 78 ideeën en wensen van de bewoners doorgevoerd in het definitieve ontwerp. Jan bracht ook veel ideeën in, maar is nu vooral teleurgesteld met het eindresultaat. Hij startte een petitie.

De petitie is inmiddels door ruim 200 mensen ondertekend en wordt deze dinsdag overhandigd aan de burgemeester. Ondanks dat het definitieve ontwerp er al is en de werkzaamheden al zijn begonnen, blijft de inzet het aanpassen van enkele details.

De streekomroep ging langs bij de bewoners. Bekijk de beelden hieronder:

Lees ook

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.