gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onvrede onder Zwijndrechtenaren over inrichting van hun buurt

bcfac290ae5734199c0b492799b7754c

De Vogelbuurt-West in Zwijndrecht gaat flink op de schop. Het moet de wijk wapenen tegen klimaatverandering en de kans op wateroverlast en hittestress verminderen. Naast dat de verouderde riolering wordt vervangen, wordt ook de openbare ruimte volledig nieuw ingericht. Zo komen er meer bomen en minder parkeerplekken. Dat leidt tot wrijving in de wijk.

Erik van Krimpen |  | Aangepast op
"Deze parkeerplek is er straks niet meer. Het plan is dat hier allemaal bomen komen. Die mensen die hier altijd netjes geparkeerd stonden, zijn hun parkeerplek kwijt. Zij moeten dan maar elders in de wijk gaan parkeren, waar al geen ruimte is", aldus buurtbewoner Jan van Herwijnen.

Om de wijk groener te maken zullen meerdere wegen in de wijk smaller worden en verdwijnen meerdere voetpaden. Ook dat leidt tot onvrede in de buurt, zo vertelt een mede-buurtbewoner: "Als de stoep hier verdwijnt, kan ik hier niet meer lopen met mijn hondjes."

Daarnaast moeten de bewoners een meter van hun tuin beschikbaar stellen voor werkzaamheden. Ook moeten ze het zelf ophogen. Daar zijn ze het niet mee eens. Marco Rietveld, ook een bewoner van de Vogelbuurt-West, vraagt zich af: "Wie gaat dat betalen? Wie gaan mijn beplanting opnieuw aanschaffen? Wie gaat mijn straat saneren?"

Petitie
De gemeente Zwijndrecht geeft in een reactie aan dat via een participatietraject zoveel mogelijk wensen van de bewoners zijn meegenomen. Zo zijn 55 van de 78 ideeën en wensen van de bewoners doorgevoerd in het definitieve ontwerp. Jan bracht ook veel ideeën in, maar is nu vooral teleurgesteld met het eindresultaat. Hij startte een petitie.

De petitie is inmiddels door ruim 200 mensen ondertekend en wordt deze dinsdag overhandigd aan de burgemeester. Ondanks dat het definitieve ontwerp er al is en de werkzaamheden al zijn begonnen, blijft de inzet het aanpassen van enkele details.

De streekomroep ging langs bij de bewoners. Bekijk de beelden hieronder:

Lees ook

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.