Dordrecht, Netherlands

Onvrede onder Zwijndrechtenaren over inrichting van hun buurt

Buurtbewoners Jan en Anne-Marie
De Vogelbuurt-West in Zwijndrecht gaat flink op de schop. Het moet de wijk wapenen tegen klimaatverandering en de kans op wateroverlast en hittestress verminderen. Naast dat de verouderde riolering wordt vervangen, wordt ook de openbare ruimte volledig nieuw ingericht. Zo komen er meer bomen en minder parkeerplekken. Dat leidt tot wrijving in de wijk.
Erik van Krimpen | 8 april 2025 08:00 | Aangepast op 7 april 2025 13:33
"Deze parkeerplek is er straks niet meer. Het plan is dat hier allemaal bomen komen. Die mensen die hier altijd netjes geparkeerd stonden, zijn hun parkeerplek kwijt. Zij moeten dan maar elders in de wijk gaan parkeren, waar al geen ruimte is", aldus buurtbewoner Jan van Herwijnen.

Om de wijk groener te maken zullen meerdere wegen in de wijk smaller worden en verdwijnen meerdere voetpaden. Ook dat leidt tot onvrede in de buurt, zo vertelt een mede-buurtbewoner: "Als de stoep hier verdwijnt, kan ik hier niet meer lopen met mijn hondjes."

Daarnaast moeten de bewoners een meter van hun tuin beschikbaar stellen voor werkzaamheden. Ook moeten ze het zelf ophogen. Daar zijn ze het niet mee eens. Marco Rietveld, ook een bewoner van de Vogelbuurt-West, vraagt zich af: "Wie gaat dat betalen? Wie gaan mijn beplanting opnieuw aanschaffen? Wie gaat mijn straat saneren?"

Petitie
De gemeente Zwijndrecht geeft in een reactie aan dat via een participatietraject zoveel mogelijk wensen van de bewoners zijn meegenomen. Zo zijn 55 van de 78 ideeën en wensen van de bewoners doorgevoerd in het definitieve ontwerp. Jan bracht ook veel ideeën in, maar is nu vooral teleurgesteld met het eindresultaat. Hij startte een petitie.

De petitie is inmiddels door ruim 200 mensen ondertekend en wordt deze dinsdag overhandigd aan de burgemeester. Ondanks dat het definitieve ontwerp er al is en de werkzaamheden al zijn begonnen, blijft de inzet het aanpassen van enkele details.

De streekomroep ging langs bij de bewoners. Bekijk de beelden hieronder:

Meest gelezen

Scheffersplein krijgt metamorfose: plein moet het hele jaar bruisende plek gaan worden

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 12 mrt 2026 08:00

Lees ook

FC Dordrecht laat kans liggen om gat te slaan in strijd om play-offs

In het gevecht om de play-offtickets had FC Dordrecht zaterdag een mooie slag kunnen slaan. Tegensta...

Van jeugdhonk tot N3-tunnel: zo hopen Papendrechtse partijen op jouw stem

Verkiezingsprogramma's staan soms vol algemeenheden, maar tussen de regels door zijn ook best wat co...

Geen trekpleisters, maar hedendaagse gebouwen: Ridderkerk nu te zien in LEGO-vorm

Van de brandweerkazerne tot het gemeentehuis. In de Oudheidkamer van Ridderkerk is het dorp te zien ...

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...