gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onvrede onder Zwijndrechtenaren over inrichting van hun buurt

bcfac290ae5734199c0b492799b7754c.jpg

De Vogelbuurt-West in Zwijndrecht gaat flink op de schop. Het moet de wijk wapenen tegen klimaatverandering en de kans op wateroverlast en hittestress verminderen. Naast dat de verouderde riolering wordt vervangen, wordt ook de openbare ruimte volledig nieuw ingericht. Zo komen er meer bomen en minder parkeerplekken. Dat leidt tot wrijving in de wijk.

Erik van Krimpen |  | Aangepast op
"Deze parkeerplek is er straks niet meer. Het plan is dat hier allemaal bomen komen. Die mensen die hier altijd netjes geparkeerd stonden, zijn hun parkeerplek kwijt. Zij moeten dan maar elders in de wijk gaan parkeren, waar al geen ruimte is", aldus buurtbewoner Jan van Herwijnen.

Om de wijk groener te maken zullen meerdere wegen in de wijk smaller worden en verdwijnen meerdere voetpaden. Ook dat leidt tot onvrede in de buurt, zo vertelt een mede-buurtbewoner: "Als de stoep hier verdwijnt, kan ik hier niet meer lopen met mijn hondjes."

Daarnaast moeten de bewoners een meter van hun tuin beschikbaar stellen voor werkzaamheden. Ook moeten ze het zelf ophogen. Daar zijn ze het niet mee eens. Marco Rietveld, ook een bewoner van de Vogelbuurt-West, vraagt zich af: "Wie gaat dat betalen? Wie gaan mijn beplanting opnieuw aanschaffen? Wie gaat mijn straat saneren?"

Petitie
De gemeente Zwijndrecht geeft in een reactie aan dat via een participatietraject zoveel mogelijk wensen van de bewoners zijn meegenomen. Zo zijn 55 van de 78 ideeën en wensen van de bewoners doorgevoerd in het definitieve ontwerp. Jan bracht ook veel ideeën in, maar is nu vooral teleurgesteld met het eindresultaat. Hij startte een petitie.

De petitie is inmiddels door ruim 200 mensen ondertekend en wordt deze dinsdag overhandigd aan de burgemeester. Ondanks dat het definitieve ontwerp er al is en de werkzaamheden al zijn begonnen, blijft de inzet het aanpassen van enkele details.

De streekomroep ging langs bij de bewoners. Bekijk de beelden hieronder:

Lees ook

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.

Kaartje Koningsdag 2026.png

Koningsdag 2026: dit is er te doen in onze stad en streek

Nog geen plannen komende Koningsdag? Of heb je maandag een gat in de dag waar je nog iets voor zoekt? Wij hebben alle Koningsdagactiviteiten in onze streek voor je op een rij gezet in een handig kaartje.

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.

koningsconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: Koningsconcert 2024

Als je niet in de gelegenheid bent om naar Oranje Live te komen, maar wel al een beetje in de sfeer wil komen van Koningsdag 2026, kun je deze zondag op TV Dordrecht kijken naar het Koningsconcert uit 2024.

84e52b4a-22f4-40ee-8552-260a6fc4bf8c.JPG

IJsclub organiseert bobsleekampioenschap op zand en stro: 'We wilden wat anders'

Wat doe je als ijsclub als er geen ijs ligt? Bij ijsclub De Giessen in Giessenburg weten ze daar wel raad mee. In aanloop naar Koningsdag organiseren zij zaterdagmiddag een bobsleekampioenschap voor hun dorpsgenoten. Deze wedstrijd is alleen niet op ijs, maar op zand en tussen strobalen én met omgebouwde skelters.

lintjespapendrecht2.JPG

LINTJESREGEN

Van echtparen tot wethouder: deze streekgenoten zijn onderscheiden

Bijna negentig mensen in de streek zijn vrijdag koninklijk onderscheiden tijdens de traditionele lintjesregen. Het gaat om personen die zich langdurig hebben ingezet voor de samenleving, bijvoorbeeld als vrijwilliger bij een (sport)vereniging, kerk of stichting.