gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onvrede onder Zwijndrechtenaren over inrichting van hun buurt

bcfac290ae5734199c0b492799b7754c

De Vogelbuurt-West in Zwijndrecht gaat flink op de schop. Het moet de wijk wapenen tegen klimaatverandering en de kans op wateroverlast en hittestress verminderen. Naast dat de verouderde riolering wordt vervangen, wordt ook de openbare ruimte volledig nieuw ingericht. Zo komen er meer bomen en minder parkeerplekken. Dat leidt tot wrijving in de wijk.

Erik van Krimpen |  | Aangepast op
"Deze parkeerplek is er straks niet meer. Het plan is dat hier allemaal bomen komen. Die mensen die hier altijd netjes geparkeerd stonden, zijn hun parkeerplek kwijt. Zij moeten dan maar elders in de wijk gaan parkeren, waar al geen ruimte is", aldus buurtbewoner Jan van Herwijnen.

Om de wijk groener te maken zullen meerdere wegen in de wijk smaller worden en verdwijnen meerdere voetpaden. Ook dat leidt tot onvrede in de buurt, zo vertelt een mede-buurtbewoner: "Als de stoep hier verdwijnt, kan ik hier niet meer lopen met mijn hondjes."

Daarnaast moeten de bewoners een meter van hun tuin beschikbaar stellen voor werkzaamheden. Ook moeten ze het zelf ophogen. Daar zijn ze het niet mee eens. Marco Rietveld, ook een bewoner van de Vogelbuurt-West, vraagt zich af: "Wie gaat dat betalen? Wie gaan mijn beplanting opnieuw aanschaffen? Wie gaat mijn straat saneren?"

Petitie
De gemeente Zwijndrecht geeft in een reactie aan dat via een participatietraject zoveel mogelijk wensen van de bewoners zijn meegenomen. Zo zijn 55 van de 78 ideeën en wensen van de bewoners doorgevoerd in het definitieve ontwerp. Jan bracht ook veel ideeën in, maar is nu vooral teleurgesteld met het eindresultaat. Hij startte een petitie.

De petitie is inmiddels door ruim 200 mensen ondertekend en wordt deze dinsdag overhandigd aan de burgemeester. Ondanks dat het definitieve ontwerp er al is en de werkzaamheden al zijn begonnen, blijft de inzet het aanpassen van enkele details.

De streekomroep ging langs bij de bewoners. Bekijk de beelden hieronder:

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Eerder afgelaste Zoomer Wantijrun kent nieuwe datum: nu in de ochtend

De Zoomer Wantijrun gaat dit jaar alsnog door. Eigenlijk zou het Dordtse hardloopevenement op 24 juni plaatsvinden, maar vanwege de hitte kon het toen niet doorgaan. De nieuwe datum is 20 september.

ridderkerkflat

Flat al weken zonder gas, bewoners met handdoek en douchegel over straat

Bewoners van de Tourmalijn-flats aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk zitten al weken zonder gas. Nadat meerdere mensen onwel zijn geworden door koolmonoxidevergiftiging heeft de gemeente de gaskraan dichtgedraaid. Dat betekent voor de bewoners: koud douchen, of naar de parkeerplaats beneden voor een warme douche.

FOTO ARTIKEL MOLENAAR

Molens zijn ‘niet echt meer nodig’, toch is Mandie molenaar

De 18-jarige Mandie Noorlander heeft wel een hele bijzondere bijbaan. Ze is molenaar van een van de molens op Kinderdijk. Verslaggever Monique komt erachter dat molenaar zijn alleen niet zo makkelijk is als het lijkt.

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.

bigriversnogeen

Live: Dordrecht stroomt vol voor Big Rivers

Dit weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met muziek en dans op verschillende podia in de stad. In een liveblog houdt de Streekomroep, in samenwerking met onze collega's van Rijnmond, je op de hoogte van alle activiteiten.