gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opbrengst Drechtstadloop naar warmtekast en beeldschermen dialysepatiënten

bc6a42f1bd7cf55246b1d37bc39a8d2c

Het gaat hard met de kaarten voor de Drechtstadloop. De grootste hardloopwedstrijd van Dordrecht vindt op 3 november plaats en het binnengehaalde geld gaat naar de dialyseafdeling van het Albert Schweitzer ziekenhuis.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Een kleine maand voor de start van de Drechtstadloop spreken we met Esther Roodenburg, voorzitter van het evenement, en Anja van Giels, maatschappelijk werker aan de Dialyseafdeling van het Albert Schweitzer. Het was Anja die de organisatie aanschreef of ze dit jaar wellicht wilden nadenken over de dialyseafdeling als goed doel, en met succes.

Goed doel
Het geld, deels opgebracht van de individuele kaartjes en deels door bedrijfsteams die deelnemen aan het evenement, zal worden gestoken in twee zaken die het leven van mensen die dialyse ondergaan comfortabeler te maken. Van Giels: "We willen werk maken van een warmtekast. Daarin kunnen dekens voor patiënten worden opgewarmd." Ze vervolgt: "Dat is nodig, want nierpatiënten hebben het vaak extra koud."

Als de warmtekast aangekocht kan worden wordt de rest van het geld uitgegeven aan twee beeldschermen voor op de afdeling. "Tijdens een dialyse, die vier uur duurt, laten wij de patiënten vaak fietsen. Dat doen ze vanuit een bed of stoel. Maar als je fietst terwijl je naar een muur kijkt werkt dat niet zo motiverend, dus willen we ze graag wat afleiding bieden." De schermen moeten aangesloten worden aan software waardoor de gebruiker beelden van een buitenlocatie ziet.

Kaartjes
Beide goede doelen zijn vooral bedoeld om de levenskwaliteit van de dialysepatiënt te verbeteren, zowel warme dekens als het fietsen wordt namelijk niet vergoed vanuit de zorgverzekeraars. Maar daarvoor moet er wel geld binnen komen. Voor de individuele kaarten gaat dat goed, op het moment van schrijven zijn er ongeveer 2250 van de 3000 beschikbare kaarten verkocht.

De bedrijfsteams, waar het grootste deel van de pot mee wordt gespekt, blijven echter wat achter. Voorzitter Roodenburg: "Er zijn nu geloof ik 12 teams ingeschreven. Vorig jaar hadden we er wel echt een stuk meer op de dag van de loop. We hopen dan ook dat teams zich nog massaal in willen schrijven."

De nieuwe voorzitter vertelt ook dat de Drechtstadloop-editie 2024 iets anders zal verlopen dan die van vorig jaar. Zo is er voor gekozen om het onderdeel halve marathon eerder op de dag te laten beginnen, "dat is fijner voor de lopers", en is de route van de vijf kilometer omgedraaid.

De Drechtstadloop 2024 vindt plaats op 3 november. Start- en finishlocatie is zoals gebruikelijk het Statenplein.

Lees ook

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

rtvpapendrechtgemeenteraad

'Brede middencoalitie' moet Papendrecht gaan besturen, zonder PVV

De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

plucheplakkers

Eerste periode zit erop: De Plucheplakkers kritisch op zwak FC Dordrecht

In aflevering 131 maken de Plucheplakkers Wouter Bos (GPR Sportradio), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar) de balans op aan het einde van de eerste periode voor FC Dordrecht dit seizoen. Heel vrolijk is die balans niet, want de Krommedijkclub staat voorlaatste.

trouwen pexels

Alle zilveren bruidsparen verzamelen, bijzonder jubileumfeest op komst

Wie dit jaar 25 jaar huwelijk viert, kan zich opmaken voor een bijzonder feest. De gemeente Dordrecht staat namelijk stil bij 25 jaar huwelijk voor paren van hetzelfde geslacht. En voor dat feest zijn alle jubilerende bruidsparen uitgenodigd.