gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opbrengst Drechtstadloop naar warmtekast en beeldschermen dialysepatiënten

bc6a42f1bd7cf55246b1d37bc39a8d2c.jpg

Het gaat hard met de kaarten voor de Drechtstadloop. De grootste hardloopwedstrijd van Dordrecht vindt op 3 november plaats en het binnengehaalde geld gaat naar de dialyseafdeling van het Albert Schweitzer ziekenhuis.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Een kleine maand voor de start van de Drechtstadloop spreken we met Esther Roodenburg, voorzitter van het evenement, en Anja van Giels, maatschappelijk werker aan de Dialyseafdeling van het Albert Schweitzer. Het was Anja die de organisatie aanschreef of ze dit jaar wellicht wilden nadenken over de dialyseafdeling als goed doel, en met succes.

Goed doel
Het geld, deels opgebracht van de individuele kaartjes en deels door bedrijfsteams die deelnemen aan het evenement, zal worden gestoken in twee zaken die het leven van mensen die dialyse ondergaan comfortabeler te maken. Van Giels: "We willen werk maken van een warmtekast. Daarin kunnen dekens voor patiënten worden opgewarmd." Ze vervolgt: "Dat is nodig, want nierpatiënten hebben het vaak extra koud."

Als de warmtekast aangekocht kan worden wordt de rest van het geld uitgegeven aan twee beeldschermen voor op de afdeling. "Tijdens een dialyse, die vier uur duurt, laten wij de patiënten vaak fietsen. Dat doen ze vanuit een bed of stoel. Maar als je fietst terwijl je naar een muur kijkt werkt dat niet zo motiverend, dus willen we ze graag wat afleiding bieden." De schermen moeten aangesloten worden aan software waardoor de gebruiker beelden van een buitenlocatie ziet.

Kaartjes
Beide goede doelen zijn vooral bedoeld om de levenskwaliteit van de dialysepatiënt te verbeteren, zowel warme dekens als het fietsen wordt namelijk niet vergoed vanuit de zorgverzekeraars. Maar daarvoor moet er wel geld binnen komen. Voor de individuele kaarten gaat dat goed, op het moment van schrijven zijn er ongeveer 2250 van de 3000 beschikbare kaarten verkocht.

De bedrijfsteams, waar het grootste deel van de pot mee wordt gespekt, blijven echter wat achter. Voorzitter Roodenburg: "Er zijn nu geloof ik 12 teams ingeschreven. Vorig jaar hadden we er wel echt een stuk meer op de dag van de loop. We hopen dan ook dat teams zich nog massaal in willen schrijven."

De nieuwe voorzitter vertelt ook dat de Drechtstadloop-editie 2024 iets anders zal verlopen dan die van vorig jaar. Zo is er voor gekozen om het onderdeel halve marathon eerder op de dag te laten beginnen, "dat is fijner voor de lopers", en is de route van de vijf kilometer omgedraaid.

De Drechtstadloop 2024 vindt plaats op 3 november. Start- en finishlocatie is zoals gebruikelijk het Statenplein.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

Spanningsmast1.png

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

merwedelingelijn kleiner.png

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

foto artikel leny.jpg

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

fotooverval.png

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

lijnzaadstraatrotterdampolitie.png

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.