gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opbrengst Drechtstadloop naar warmtekast en beeldschermen dialysepatiënten

bc6a42f1bd7cf55246b1d37bc39a8d2c

Het gaat hard met de kaarten voor de Drechtstadloop. De grootste hardloopwedstrijd van Dordrecht vindt op 3 november plaats en het binnengehaalde geld gaat naar de dialyseafdeling van het Albert Schweitzer ziekenhuis.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Een kleine maand voor de start van de Drechtstadloop spreken we met Esther Roodenburg, voorzitter van het evenement, en Anja van Giels, maatschappelijk werker aan de Dialyseafdeling van het Albert Schweitzer. Het was Anja die de organisatie aanschreef of ze dit jaar wellicht wilden nadenken over de dialyseafdeling als goed doel, en met succes.

Goed doel
Het geld, deels opgebracht van de individuele kaartjes en deels door bedrijfsteams die deelnemen aan het evenement, zal worden gestoken in twee zaken die het leven van mensen die dialyse ondergaan comfortabeler te maken. Van Giels: "We willen werk maken van een warmtekast. Daarin kunnen dekens voor patiënten worden opgewarmd." Ze vervolgt: "Dat is nodig, want nierpatiënten hebben het vaak extra koud."

Als de warmtekast aangekocht kan worden wordt de rest van het geld uitgegeven aan twee beeldschermen voor op de afdeling. "Tijdens een dialyse, die vier uur duurt, laten wij de patiënten vaak fietsen. Dat doen ze vanuit een bed of stoel. Maar als je fietst terwijl je naar een muur kijkt werkt dat niet zo motiverend, dus willen we ze graag wat afleiding bieden." De schermen moeten aangesloten worden aan software waardoor de gebruiker beelden van een buitenlocatie ziet.

Kaartjes
Beide goede doelen zijn vooral bedoeld om de levenskwaliteit van de dialysepatiënt te verbeteren, zowel warme dekens als het fietsen wordt namelijk niet vergoed vanuit de zorgverzekeraars. Maar daarvoor moet er wel geld binnen komen. Voor de individuele kaarten gaat dat goed, op het moment van schrijven zijn er ongeveer 2250 van de 3000 beschikbare kaarten verkocht.

De bedrijfsteams, waar het grootste deel van de pot mee wordt gespekt, blijven echter wat achter. Voorzitter Roodenburg: "Er zijn nu geloof ik 12 teams ingeschreven. Vorig jaar hadden we er wel echt een stuk meer op de dag van de loop. We hopen dan ook dat teams zich nog massaal in willen schrijven."

De nieuwe voorzitter vertelt ook dat de Drechtstadloop-editie 2024 iets anders zal verlopen dan die van vorig jaar. Zo is er voor gekozen om het onderdeel halve marathon eerder op de dag te laten beginnen, "dat is fijner voor de lopers", en is de route van de vijf kilometer omgedraaid.

De Drechtstadloop 2024 vindt plaats op 3 november. Start- en finishlocatie is zoals gebruikelijk het Statenplein.

Lees ook

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

boodschappenpexels

Winkels in meer gemeenten open op zondag: 'Keuzevrijheid voor ondernemers en inwoners'

Steeds meer gemeenten in onze streek willen ondernemers de mogelijkheid geven hun winkels ook op zondag te openen. Waar momenteel winkels alleen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht open zijn op deze dag, hebben ook Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Ridderkerk nu dergelijke plannen in hun coalitieakkoord staan.

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.

danielvanvianenyannickverhoeven

Van jeugdspeler tot tegenstander: Van Vianen voor heel even terug aan Krommedijk

Na elf jaar nam Daniël van Vianen deze zomer afscheid van FC Dordrecht. Met een overstap naar Excelsior gaat de middenvelder Eredivisievoetbal spelen. In een oefenduel tussen FC Dordrecht en de club uit Rotterdam-Kralingen keerde de middenvelder voor heel even terug aan de Krommedijk. “Apart om hier tegen FC Dordrecht te spelen.”

jdg_04-08-26_inlaat_Kinderdijk_1I6A2423

Dit merken we in de streek van de aanhoudende droogte

We kennen Nederland als een nat land, maar deze zomer is dat wel anders. We hebben een zeer droge juli-maand achter de rug en ook in augustus is het erg droog. Op diverse plekken in ons land worden maatregelen genomen, zoals onttrekkingsverboden, de inzet van noodpompen en aanpassingen van de sluizen. Maar wat betekent de droogte voor onze streek?