gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opbrengst Drechtstadloop naar warmtekast en beeldschermen dialysepatiënten

bc6a42f1bd7cf55246b1d37bc39a8d2c

Het gaat hard met de kaarten voor de Drechtstadloop. De grootste hardloopwedstrijd van Dordrecht vindt op 3 november plaats en het binnengehaalde geld gaat naar de dialyseafdeling van het Albert Schweitzer ziekenhuis.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Een kleine maand voor de start van de Drechtstadloop spreken we met Esther Roodenburg, voorzitter van het evenement, en Anja van Giels, maatschappelijk werker aan de Dialyseafdeling van het Albert Schweitzer. Het was Anja die de organisatie aanschreef of ze dit jaar wellicht wilden nadenken over de dialyseafdeling als goed doel, en met succes.

Goed doel
Het geld, deels opgebracht van de individuele kaartjes en deels door bedrijfsteams die deelnemen aan het evenement, zal worden gestoken in twee zaken die het leven van mensen die dialyse ondergaan comfortabeler te maken. Van Giels: "We willen werk maken van een warmtekast. Daarin kunnen dekens voor patiënten worden opgewarmd." Ze vervolgt: "Dat is nodig, want nierpatiënten hebben het vaak extra koud."

Als de warmtekast aangekocht kan worden wordt de rest van het geld uitgegeven aan twee beeldschermen voor op de afdeling. "Tijdens een dialyse, die vier uur duurt, laten wij de patiënten vaak fietsen. Dat doen ze vanuit een bed of stoel. Maar als je fietst terwijl je naar een muur kijkt werkt dat niet zo motiverend, dus willen we ze graag wat afleiding bieden." De schermen moeten aangesloten worden aan software waardoor de gebruiker beelden van een buitenlocatie ziet.

Kaartjes
Beide goede doelen zijn vooral bedoeld om de levenskwaliteit van de dialysepatiënt te verbeteren, zowel warme dekens als het fietsen wordt namelijk niet vergoed vanuit de zorgverzekeraars. Maar daarvoor moet er wel geld binnen komen. Voor de individuele kaarten gaat dat goed, op het moment van schrijven zijn er ongeveer 2250 van de 3000 beschikbare kaarten verkocht.

De bedrijfsteams, waar het grootste deel van de pot mee wordt gespekt, blijven echter wat achter. Voorzitter Roodenburg: "Er zijn nu geloof ik 12 teams ingeschreven. Vorig jaar hadden we er wel echt een stuk meer op de dag van de loop. We hopen dan ook dat teams zich nog massaal in willen schrijven."

De nieuwe voorzitter vertelt ook dat de Drechtstadloop-editie 2024 iets anders zal verlopen dan die van vorig jaar. Zo is er voor gekozen om het onderdeel halve marathon eerder op de dag te laten beginnen, "dat is fijner voor de lopers", en is de route van de vijf kilometer omgedraaid.

De Drechtstadloop 2024 vindt plaats op 3 november. Start- en finishlocatie is zoals gebruikelijk het Statenplein.

Lees ook

waterbus elektrisch

Waterbushalte in Bolnes komt er voorlopig niet

De waterbushalte in de wijk Bolnes in Ridderkerk wordt voorlopig geen realiteit. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeente Ridderkerk heeft laten uitvoeren naar de mogelijkheden voor een extra halte. De benodigde investeringen, de hoge structurele exploitatiekosten en de beperkingen binnen de huidige dienstregeling maken realisatie op dit moment onmogelijk.

coalitiepapendrecht

'Niet links, niet rechts, maar Papendrechts': dit zijn de plannen van de nieuwe coalitie

De onderhandelingen tussen PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht zijn afgerond. Onder leiding van formateur Koen Becking bereikten de partijen op 16 juni overeenstemming over een coalitieakkoord voor Papendrecht. De inhoud van het akkoord is deze vrijdag gepresenteerd.

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.