gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opbrengst Drechtstadloop naar warmtekast en beeldschermen dialysepatiënten

bc6a42f1bd7cf55246b1d37bc39a8d2c

Het gaat hard met de kaarten voor de Drechtstadloop. De grootste hardloopwedstrijd van Dordrecht vindt op 3 november plaats en het binnengehaalde geld gaat naar de dialyseafdeling van het Albert Schweitzer ziekenhuis.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Een kleine maand voor de start van de Drechtstadloop spreken we met Esther Roodenburg, voorzitter van het evenement, en Anja van Giels, maatschappelijk werker aan de Dialyseafdeling van het Albert Schweitzer. Het was Anja die de organisatie aanschreef of ze dit jaar wellicht wilden nadenken over de dialyseafdeling als goed doel, en met succes.

Goed doel
Het geld, deels opgebracht van de individuele kaartjes en deels door bedrijfsteams die deelnemen aan het evenement, zal worden gestoken in twee zaken die het leven van mensen die dialyse ondergaan comfortabeler te maken. Van Giels: "We willen werk maken van een warmtekast. Daarin kunnen dekens voor patiënten worden opgewarmd." Ze vervolgt: "Dat is nodig, want nierpatiënten hebben het vaak extra koud."

Als de warmtekast aangekocht kan worden wordt de rest van het geld uitgegeven aan twee beeldschermen voor op de afdeling. "Tijdens een dialyse, die vier uur duurt, laten wij de patiënten vaak fietsen. Dat doen ze vanuit een bed of stoel. Maar als je fietst terwijl je naar een muur kijkt werkt dat niet zo motiverend, dus willen we ze graag wat afleiding bieden." De schermen moeten aangesloten worden aan software waardoor de gebruiker beelden van een buitenlocatie ziet.

Kaartjes
Beide goede doelen zijn vooral bedoeld om de levenskwaliteit van de dialysepatiënt te verbeteren, zowel warme dekens als het fietsen wordt namelijk niet vergoed vanuit de zorgverzekeraars. Maar daarvoor moet er wel geld binnen komen. Voor de individuele kaarten gaat dat goed, op het moment van schrijven zijn er ongeveer 2250 van de 3000 beschikbare kaarten verkocht.

De bedrijfsteams, waar het grootste deel van de pot mee wordt gespekt, blijven echter wat achter. Voorzitter Roodenburg: "Er zijn nu geloof ik 12 teams ingeschreven. Vorig jaar hadden we er wel echt een stuk meer op de dag van de loop. We hopen dan ook dat teams zich nog massaal in willen schrijven."

De nieuwe voorzitter vertelt ook dat de Drechtstadloop-editie 2024 iets anders zal verlopen dan die van vorig jaar. Zo is er voor gekozen om het onderdeel halve marathon eerder op de dag te laten beginnen, "dat is fijner voor de lopers", en is de route van de vijf kilometer omgedraaid.

De Drechtstadloop 2024 vindt plaats op 3 november. Start- en finishlocatie is zoals gebruikelijk het Statenplein.

Lees ook

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.

merwedebrugrws

Merwedebrug vijf nachten dicht voor alle verkeer

De Merwedebrug is al verboden terrein voor vrachtverkeer, maar in augustus gaat de brug in de A27 ook vijf nachten dicht voor automobilisten en fietsers. Dit vanwege onderhoudswerkzaamheden aan de brugklep.

nk2026080793A00567

Ouarghi bij debuut matchwinner voor FC Dordrecht: 'Tegen Ajax ben ik altijd extra gebrand'

Grote vreugde aan de Krommedijk, want de seizoensopener van FC Dordrecht eindigde vrijdagavond in een 2-1 zege op Jong Ajax. Ayoub Ouarghi kroonde zich tot matchwinner, Paul Nuijten won van zijn vorige werkgever en kreeg 'veel knuffels en kussen' van de spelers waar hij twee seizoenen mee werkte.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.