Dordrecht, Netherlands

Opening Pumptrack Ridderkerk druk bezocht

Tijdens de opening vertoonden zeer geoefende rijders hun kunsten. Wessel Dekker
Wat begon als een petitie van enkele ouders is sinds woensdag 25 september werkelijkheid. De pumptrackbaan langs de Noord is onder veel belangstelling officieel geopend.
RTV Ridderkerk | 26 september 2024 18:00 | Aangepast op 26 september 2024 16:15
De pumptrack, een soort kruising tussen een BMX-baan en een skatepark, ligt in het recreatiegebied langs de Noord, nabij de Schans. Het aaneengesloten parcours, met bulten en kombochten, die elkaar ritmisch opvolgen is zo'n 3000 vierkante meter groot.

De belangstelling voor de opening van de track was zeer groot en veel kids waren aanwezig met hun fiets of step. Iedereen met of zonder crossfiets (BMX), mountainbike, stuntstepje, loopfiets, skates, longboard, skateboard en rolstoel was welkom. Goed om te zien was dat veel kids een helm op hadden, veiligheid boven alles.

Toespraak
Wethouder Fleur Stip hield een korte toespraak en daarna mocht de kinderburgemeester Maya van den Ham de pumptrack officieel openen door een rood lint door te knippen.
Kinderburgemeester Maya van den Ham opent de pumptrack. Wessel Dekker
Ook werden een demo gegeven van zeer geoefende rijders en de kinderen waren onder de indruk van hun vertoonde stunts op de fietsen. Daarna mochten de kinderen zelf hun rondjes gaan rijden op de pumptrack. Om het feest compleet te maken was er voor iedereen een lekker ijsje en flesje water.

Petitie
De aanleg van de pumptrack-baan is het gevolg van een petitie die door enkele ouders werd ingediend en door bijna 750 mensen was ondertekend. Toekomstige gebruikers en omwonenden hebben daarna hun input kunnen geven voor het ontwerp.

Daardoor kwam er bijvoorbeeld een extra mini-track, is er beter rekening gehouden met mindervaliden en werden extra hindernissen toegevoegd.

Dit artikel verscheen eerder al op de website van RTV-Ridderkerk en is geschreven door Wessel Dekker.

Lees ook

Geen 'burger' of 'worst' meer? Dit bedrijf uit onze streek zoekt nieuwe naam voor vleesvervangers

Een sojaschijf of plantaardig lapje: het zouden zomaar de nieuwe namen kunnen worden voor producten ...

Valk valt uit, Kuijt loopt schorsing op: ‘Misschien moet ik mijn handen vastplakken’

Dirk Kuijt had zich een betere terugkeer bij ADO Den Haag, waar zijn trainersloopbaan begon, voorges...

FC Dordrecht slikt drie tegengoals na rust en verliest bij ADO

FC Dordrecht mocht vrijdagavond een helft hopen op een resultaat bij koploper ADO Den Haag. In het k...

Leren door te doen: de kinderen kunnen vanaf nu zelf een band plakken

Binnenband eruit, het lek opsporen en plakken maar! Ruim vijftig leerlingen uit groep acht van de Mo...

Kattenfilmpjes kijken voor het goede doel: dit weekend in Kinepolis Dordrecht

Kattenliefhebbers opgelet: CatVideoFest komt dit weekend opnieuw naar Kinepolis Dordrecht. Tijdens h...

Op Pad Met Ad op TV: hoe gaan raadsleden om met bedreigingen, intimidatie en geweld?

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad interviewt presentator Ad van den Heerik Abdullah Uysal ...