gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Papendrechter Hoornweg wint Lenteloop, Leidse Zapeij de beste bij de vrouwen

13c0dd79e4179308b53b418e0863aceb

Afgelopen zaterdag werd in Papendrecht de 40e Nationale Lenteloop gehouden. Deze wedstrijd is een klassieker en wordt jaarlijks georganiseerd door AV Passaat.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het startschot werd om 09:00 gegeven door wethouder sport Jan Dirk van der Borg. Ook burgemeester Margreet van Driel was aanwezig. Zij liep een rondje mee met de allerkleinsten, die 400 meter moesten afleggen. In totaal gingen 944 deelnemers van start, onder hen ook 366 jonge atleten in de categorie tot 12 jaar.

De bekende Papendrechtse marathonloper Roy Hoornweg won de wedstrijd over tien kilometer bij de heren. Hij deed dit in een tijd van 30:39. De prestatieloop over tien kilometer was dit jaar onderhevig aan een parcourswisseling, dus was er voor de lopers een nieuw parcoursrecord te behalen, inclusief premie. Op de vijf kilometer won Papendrechter Jochem Wiersma in een tijd van 15:56.

Bij de dames ging de zege op de 10 kilometer naar Britt Zapeij van Leiden Atletiek, zij liep het aangepaste parcours in 39:39. Op de 5 kilometer luisterde de winnares naar de naam Iris Luijendijk, bij haar finish stond de klok op 21:32.

Erg bijzonder en de moeite waard te benoemen is de prestatie van Johanny Gelens. Johanny heeft een zicht van minder dan 5% en loopt altijd met één van haar vaste buddy’s van Passaat. Samen met René Korevaar liep zij de 10 kilometer in 46:38, goed voor een derde in het klassement in haar leeftijdscategorie.

De Lenteloop was tevens de feestelijke afsluiting van de Startersloopgroep, een groep beginnende lopers die zich vanaf half januari hadden voorbereid om de 5 of 10 kilometer te voltooien.
a6a146a91726ce8497f14516c39661f2

Lees ook

stadsparkasfalt

Verschillende kleuren asfalt op deze plek: dit is de reden

Een bijzonder gezicht voor fietsers, wandelaars en andere recreanten in Dordrecht. Tussen voetbalvereniging Dubbeldam en sporthal De Dijk op sportpark Schenkeldijk zijn verschillende kleuren asfalt aangebracht. Het gaat om proefstroken, die de gemeente moeten helpen om te bepalen hoe de nieuwe Parkloop er uiteindelijk uit komt te zien.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

Ben Corino Studio De Witt

Toename ziekenhuisopnames na val bij kinderen? Arts vertelt erover in Studio De Witt

Arts-onderzoeker Ylonka Broere is zaterdag te gast in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM. In het uur van de hoofdgast, van 11.00 tot 12.00 uur, vertelt zij over onderzoek naar het voorkomen van onnodige ziekenhuisopnames van kinderen en jongeren na een val.

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.