gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Papendrechter Hoornweg wint Lenteloop, Leidse Zapeij de beste bij de vrouwen

13c0dd79e4179308b53b418e0863aceb.jpg

Afgelopen zaterdag werd in Papendrecht de 40e Nationale Lenteloop gehouden. Deze wedstrijd is een klassieker en wordt jaarlijks georganiseerd door AV Passaat.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het startschot werd om 09:00 gegeven door wethouder sport Jan Dirk van der Borg. Ook burgemeester Margreet van Driel was aanwezig. Zij liep een rondje mee met de allerkleinsten, die 400 meter moesten afleggen. In totaal gingen 944 deelnemers van start, onder hen ook 366 jonge atleten in de categorie tot 12 jaar.

De bekende Papendrechtse marathonloper Roy Hoornweg won de wedstrijd over tien kilometer bij de heren. Hij deed dit in een tijd van 30:39. De prestatieloop over tien kilometer was dit jaar onderhevig aan een parcourswisseling, dus was er voor de lopers een nieuw parcoursrecord te behalen, inclusief premie. Op de vijf kilometer won Papendrechter Jochem Wiersma in een tijd van 15:56.

Bij de dames ging de zege op de 10 kilometer naar Britt Zapeij van Leiden Atletiek, zij liep het aangepaste parcours in 39:39. Op de 5 kilometer luisterde de winnares naar de naam Iris Luijendijk, bij haar finish stond de klok op 21:32.

Erg bijzonder en de moeite waard te benoemen is de prestatie van Johanny Gelens. Johanny heeft een zicht van minder dan 5% en loopt altijd met één van haar vaste buddy’s van Passaat. Samen met René Korevaar liep zij de 10 kilometer in 46:38, goed voor een derde in het klassement in haar leeftijdscategorie.

De Lenteloop was tevens de feestelijke afsluiting van de Startersloopgroep, een groep beginnende lopers die zich vanaf half januari hadden voorbereid om de 5 of 10 kilometer te voltooien.
a6a146a91726ce8497f14516c39661f2.jpg

Lees ook

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20:00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagavond al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.