gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Papendrechter Hoornweg wint Lenteloop, Leidse Zapeij de beste bij de vrouwen

13c0dd79e4179308b53b418e0863aceb

Afgelopen zaterdag werd in Papendrecht de 40e Nationale Lenteloop gehouden. Deze wedstrijd is een klassieker en wordt jaarlijks georganiseerd door AV Passaat.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het startschot werd om 09:00 gegeven door wethouder sport Jan Dirk van der Borg. Ook burgemeester Margreet van Driel was aanwezig. Zij liep een rondje mee met de allerkleinsten, die 400 meter moesten afleggen. In totaal gingen 944 deelnemers van start, onder hen ook 366 jonge atleten in de categorie tot 12 jaar.

De bekende Papendrechtse marathonloper Roy Hoornweg won de wedstrijd over tien kilometer bij de heren. Hij deed dit in een tijd van 30:39. De prestatieloop over tien kilometer was dit jaar onderhevig aan een parcourswisseling, dus was er voor de lopers een nieuw parcoursrecord te behalen, inclusief premie. Op de vijf kilometer won Papendrechter Jochem Wiersma in een tijd van 15:56.

Bij de dames ging de zege op de 10 kilometer naar Britt Zapeij van Leiden Atletiek, zij liep het aangepaste parcours in 39:39. Op de 5 kilometer luisterde de winnares naar de naam Iris Luijendijk, bij haar finish stond de klok op 21:32.

Erg bijzonder en de moeite waard te benoemen is de prestatie van Johanny Gelens. Johanny heeft een zicht van minder dan 5% en loopt altijd met één van haar vaste buddy’s van Passaat. Samen met René Korevaar liep zij de 10 kilometer in 46:38, goed voor een derde in het klassement in haar leeftijdscategorie.

De Lenteloop was tevens de feestelijke afsluiting van de Startersloopgroep, een groep beginnende lopers die zich vanaf half januari hadden voorbereid om de 5 of 10 kilometer te voltooien.
a6a146a91726ce8497f14516c39661f2

Lees ook

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

danielvanvianenyannickverhoeven

Van jeugdspeler tot tegenstander: Van Vianen voor heel even terug aan Krommedijk

Na elf jaar nam Daniël van Vianen deze zomer afscheid van FC Dordrecht. Met een overstap naar Excelsior gaat de middenvelder Eredivisievoetbal spelen. In een oefenduel tussen FC Dordrecht en de club uit Rotterdam-Kralingen keerde de middenvelder voor heel even terug aan de Krommedijk. “Apart om hier tegen FC Dordrecht te spelen.”

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.