gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Papendrechtse Margré genomineerd voor Erfgoedparel

58ac85bf3e65b33d95a620c0f0f8e605

Al 43 jaar lang strijdt Magré van Wijngaarden voor behoud van het gezicht en dorpscultuur van Papendrecht. Met vrijwilligers van Stichting Dorpsbehoud Papendrecht wist de huidige voorzitter al meerdere iconische gebouwen van de sloop te behoeden. Haar inzet voor het behoud van de 75 jaar oude muziektent is beloond met een nominatie voor de Erfgoedparelprijs van Zuid-Holland.

Erik van Krimpen | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
"Je geschiedenis is je identiteit, ik vind het belangrijk dat je dat als dorp houdt", vertelt Margré van Wijngaarden. Dat was dan ook de reden om als stichting voor de sloop van de muziektent te gaan liggen. "In 1986 stond die op de begroting van de gemeente om te worden gesloopt voor 1.500 gulden." Het was tegen het zere been van Magré, want de muziektent is 75 jaar geleden geschonken door Papendrechtse bedrijven. "Zo ga je niet met schenkingen om."

Het lukte om de tent van de sloop te redden en dus is de muziektent ook nog vandaag de dag het decor van de jaarlijkse Aubade op Koningsdag en meerdere zomeravondconcerten. Reden genoeg om Magré en haar inzet voor de muziektent te nomineren voor de Erfgoedparelprijs van Zuid-Holland vonden de collega's van de medeoprichter van de stichting.

Een mooie opsteker volgens Magré. "Ik vind het geweldig en op hoop van zegen dat we daar succes met zullen hebben."
Het is niet bij de muziektent gebleven. De stichting wist ook een oude school uit 1874, de Mariannehoeve, het voormalige Marrachausseekazerne en nog veel meer gebouwen te redden van de sloop.

Erfgoedparelprijs
De Erfgoedparel is een waarderingsprijs voor het werk dat vrijwilligers doen bij archieven, musea, molens en andere erfgoedinstelling in de provincie. Of Magré in de prijzen valt wordt duidelijk tijdens de Erfgoeddag op 15 november.

Bekijk hieronder de reportage over de nominatie van de Papendrechtse Magré van Wijngaarden:

Lees ook

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.