gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Plaisier overwint zenuwen op WK Darts en plaatst zich voor tweede ronde

3cfa6fe08ae3de2e077227f8b62aab59

Wesley Plaisier staat in de tweede ronde van het WK darts. De inwoner van Hendrik-Ido-Ambacht speelde een moeizame wedstrijd tegen de Japanner Ryusei Azemoto, maar was de beste in de beslissende set: 3-2.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het was voor Plaisier zijn allereerste keer op het WK van de PDC, de dartsbond waar alle wereldtoppers bij aangesloten zijn. Dat leverde ook bij de Ambachter spanning op, was goed te zien in de eerste set. Azemoto miste daarin iets minder dubbels en sloeg meteen toe.

180-score en 96-finish
Beide heren verdeelden de volgende twee sets, maar daarna overwon Plaisier zijn zenuwen en plaatste hij een knappe versnelling. Met zijn eerste 180-score van de wedstrijd en een 96-finish in de vierde set trok hij de stand overtuigend gelijk: 2-2. De beslissende set ging eenvoudig naar Plaisier, die met enkele juichkreten de bibbers van zich afschudde.

"Ik ben nog nooit zo nerveus geweest", geeft de Ambachter na afloop toe bij Viaplay. "Ik heb veel meegemaakt, maar dit is overweldigend. De eerste drie sets waren voor mijn gevoel verschrikkelijk slecht, maar daarna kwam ik in de wedstrijd. Ik weet dat het erin zit, maar de eerste keer WK is altijd spannend."

Wright volgende tegenstander
Plaisier neemt het dinsdagavond in de tweede ronde op tegen Peter Wright, een kleurrijke Schot die echter met een flinke vormdip kampt.

Lees ook

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

bigrivers20261

Zondag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2026

De 26ste editie van Big Rivers was één groot feest: drie dagen eten, drinken, gezelligheid en heel veel muziek in het historisch centrum van Dordrecht. Deze zondag kun je op TV Dordrecht nagenieten van het festival, met de leukste nummers van verschillende concerten.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.