gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pluchepakkers: vertrek van Vlemmings en vooruitblik FC Den Bosch

3f8ca8d0d7c5b47b4c7d677451d935df

Wie dacht dat de rust bij FC Dordrecht voorgoed is teruggekeerd, heeft het mis. Deze week maakte innovatiemanager Leon Vlemmings, verbonden aan het vijfjarenplan 'Energiek Dordt', zijn vertrek bij de club bekend. Genoeg om over te praten dus in aflevering 60 van De Plucheplakkers.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het vertrek van de sympathieke Brabander Leon Vlemmings, die in de zomer van 2021 tegelijk met toenmalig trainer Michele Santoni werd aangesteld, komt best onverwachts. Ook vanuit de stad, waar Vlemmings de afgelopen jaren het imago van de club oppoetste, zijn de reacties niet mals.

De club kwam woensdag met een statement naar buiten, maar dat leverde vooral méér vragen op, concluderen Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar en 'externe media'), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en voetballiefhebber Sjoerd de Vos. De belangrijkste vraag: hoe nu verder? Volgens Arco komt FC Dordrecht in januari met een toelichting, omdat Energiek Dordt met het vertrek van Vlemmings niet tot een einde komt. Wordt vervolgd, dus.

Ook binnen de lijnen gebeurde er genoeg afgelopen week. Met een 2-1 nederlaag bij MVV Maastricht en een 2-2 gelijkspel tegen TOP Oss was de puntenoogst pover. De mannen blikken (heel) kort terug, maar richten daarna hun vizier op komende zondag, als de rit naar FC Den Bosch op de planning staat. De Brabanders sleepten de eerste periodetitel in de wacht, vielen daarna terug, maar namen afgelopen dinsdag toch weer de volle buit mee bij SC Cambuur (1-2), dat ongetwijfeld extra vertrouwen opleverde in aanloop naar komende speelronde.

Voor Corrado een affiche met gemengde gevoelens. Het ontvangst en de catering is altijd een plus, het stemgeluid van huiszanger Jack van Raamsdonk wat minder. Ach ja, ook in Den Bosch geldt het motto 'never a dull moment', dus zal het vast een vermakelijke wedstrijd worden.

Lees ook

merwedebrugrws

Merwedebrug (A27) dicht voor alle vrachtwagens vanwege problemen met staal: 'Je bent uur langer bezig'

Rijkswaterstaat heeft de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem afgesloten voor vrachtverkeer. Uit onderzoek is gebleken dat het staal op meerdere plekken in de boog van de brug minder sterk is dan vereist. Daardoor kan Rijkswaterstaat de constructieve veiligheid van de brug niet langer garanderen.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.

waterbus elektrisch

Waterbushalte in Bolnes komt er voorlopig niet

De waterbushalte in de wijk Bolnes in Ridderkerk wordt voorlopig geen realiteit. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeente Ridderkerk heeft laten uitvoeren naar de mogelijkheden voor een extra halte. De benodigde investeringen, de hoge structurele exploitatiekosten en de beperkingen binnen de huidige dienstregeling maken realisatie op dit moment onmogelijk.

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”

IMG_9322

Ouderwets hommeles aan de tafel van Ouwe Jonges Krentebrood

Aan de stamtafel van de Streekomroep is het zondag weer prijs. De altijd kritische Ad van den Herik krijgt het weer stevig aan de stok met de minstens zo kritische Thijs Blom. Ron van de Rhee krijgt weer de ondankbare taak om de heren in het gareel te houden bij hun maandelijkse terugblik op het Dordtse- en regionale nieuws.

PSX_20260703_094538

Kortstondig brand door laswerk in binnenvaartschip

De hulpdiensten zijn vrijdagochtend massaal uitgerukt voor een brand in een binnenvaartschip. Eenmaal ter plekke bleek de omvang van de brand mee te vallen en was het vuur snel uit.