gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pluchepakkers: vertrek van Vlemmings en vooruitblik FC Den Bosch

3f8ca8d0d7c5b47b4c7d677451d935df

Wie dacht dat de rust bij FC Dordrecht voorgoed is teruggekeerd, heeft het mis. Deze week maakte innovatiemanager Leon Vlemmings, verbonden aan het vijfjarenplan 'Energiek Dordt', zijn vertrek bij de club bekend. Genoeg om over te praten dus in aflevering 60 van De Plucheplakkers.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het vertrek van de sympathieke Brabander Leon Vlemmings, die in de zomer van 2021 tegelijk met toenmalig trainer Michele Santoni werd aangesteld, komt best onverwachts. Ook vanuit de stad, waar Vlemmings de afgelopen jaren het imago van de club oppoetste, zijn de reacties niet mals.

De club kwam woensdag met een statement naar buiten, maar dat leverde vooral méér vragen op, concluderen Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar en 'externe media'), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en voetballiefhebber Sjoerd de Vos. De belangrijkste vraag: hoe nu verder? Volgens Arco komt FC Dordrecht in januari met een toelichting, omdat Energiek Dordt met het vertrek van Vlemmings niet tot een einde komt. Wordt vervolgd, dus.

Ook binnen de lijnen gebeurde er genoeg afgelopen week. Met een 2-1 nederlaag bij MVV Maastricht en een 2-2 gelijkspel tegen TOP Oss was de puntenoogst pover. De mannen blikken (heel) kort terug, maar richten daarna hun vizier op komende zondag, als de rit naar FC Den Bosch op de planning staat. De Brabanders sleepten de eerste periodetitel in de wacht, vielen daarna terug, maar namen afgelopen dinsdag toch weer de volle buit mee bij SC Cambuur (1-2), dat ongetwijfeld extra vertrouwen opleverde in aanloop naar komende speelronde.

Voor Corrado een affiche met gemengde gevoelens. Het ontvangst en de catering is altijd een plus, het stemgeluid van huiszanger Jack van Raamsdonk wat minder. Ach ja, ook in Den Bosch geldt het motto 'never a dull moment', dus zal het vast een vermakelijke wedstrijd worden.

Lees ook

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.