gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pluchepakkers: vertrek van Vlemmings en vooruitblik FC Den Bosch

3f8ca8d0d7c5b47b4c7d677451d935df.jpg

Wie dacht dat de rust bij FC Dordrecht voorgoed is teruggekeerd, heeft het mis. Deze week maakte innovatiemanager Leon Vlemmings, verbonden aan het vijfjarenplan 'Energiek Dordt', zijn vertrek bij de club bekend. Genoeg om over te praten dus in aflevering 60 van De Plucheplakkers.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het vertrek van de sympathieke Brabander Leon Vlemmings, die in de zomer van 2021 tegelijk met toenmalig trainer Michele Santoni werd aangesteld, komt best onverwachts. Ook vanuit de stad, waar Vlemmings de afgelopen jaren het imago van de club oppoetste, zijn de reacties niet mals.

De club kwam woensdag met een statement naar buiten, maar dat leverde vooral méér vragen op, concluderen Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar en 'externe media'), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en voetballiefhebber Sjoerd de Vos. De belangrijkste vraag: hoe nu verder? Volgens Arco komt FC Dordrecht in januari met een toelichting, omdat Energiek Dordt met het vertrek van Vlemmings niet tot een einde komt. Wordt vervolgd, dus.

Ook binnen de lijnen gebeurde er genoeg afgelopen week. Met een 2-1 nederlaag bij MVV Maastricht en een 2-2 gelijkspel tegen TOP Oss was de puntenoogst pover. De mannen blikken (heel) kort terug, maar richten daarna hun vizier op komende zondag, als de rit naar FC Den Bosch op de planning staat. De Brabanders sleepten de eerste periodetitel in de wacht, vielen daarna terug, maar namen afgelopen dinsdag toch weer de volle buit mee bij SC Cambuur (1-2), dat ongetwijfeld extra vertrouwen opleverde in aanloop naar komende speelronde.

Voor Corrado een affiche met gemengde gevoelens. Het ontvangst en de catering is altijd een plus, het stemgeluid van huiszanger Jack van Raamsdonk wat minder. Ach ja, ook in Den Bosch geldt het motto 'never a dull moment', dus zal het vast een vermakelijke wedstrijd worden.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37.jpeg

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.

archieffotopolitie.png

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.

soeteman foto.png

Na een eeuw valt doek voor Soeteman Tweewielers: 'Dankbaar voor alle klanten'

Een begrip in Dordrecht verdwijnt uit het straatbeeld. Na honderd jaar sluit Soeteman Tweewielers op 12 juni definitief de deuren van de winkel en werkplaats aan de Brouwersdijk. Daarmee komt een einde aan een familiebedrijf dat drie generaties lang verbonden was aan de stad.

fatbike1.png

17-jarige fatbiker opgepakt voor dubbele mishandeling

Een 17-jarige jongen uit Dordrecht is dinsdag opgepakt voor een mishandeling aan het Van Eesterenplein, bij winkelcentrum De Bieshof in die stad. Een 79-jarige man en een 48-jarige man raakten daarbij gewond.

auto in sloot Rid.jpg

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.