gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pluchepakkers: vertrek van Vlemmings en vooruitblik FC Den Bosch

3f8ca8d0d7c5b47b4c7d677451d935df

Wie dacht dat de rust bij FC Dordrecht voorgoed is teruggekeerd, heeft het mis. Deze week maakte innovatiemanager Leon Vlemmings, verbonden aan het vijfjarenplan 'Energiek Dordt', zijn vertrek bij de club bekend. Genoeg om over te praten dus in aflevering 60 van De Plucheplakkers.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het vertrek van de sympathieke Brabander Leon Vlemmings, die in de zomer van 2021 tegelijk met toenmalig trainer Michele Santoni werd aangesteld, komt best onverwachts. Ook vanuit de stad, waar Vlemmings de afgelopen jaren het imago van de club oppoetste, zijn de reacties niet mals.

De club kwam woensdag met een statement naar buiten, maar dat leverde vooral méér vragen op, concluderen Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar en 'externe media'), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en voetballiefhebber Sjoerd de Vos. De belangrijkste vraag: hoe nu verder? Volgens Arco komt FC Dordrecht in januari met een toelichting, omdat Energiek Dordt met het vertrek van Vlemmings niet tot een einde komt. Wordt vervolgd, dus.

Ook binnen de lijnen gebeurde er genoeg afgelopen week. Met een 2-1 nederlaag bij MVV Maastricht en een 2-2 gelijkspel tegen TOP Oss was de puntenoogst pover. De mannen blikken (heel) kort terug, maar richten daarna hun vizier op komende zondag, als de rit naar FC Den Bosch op de planning staat. De Brabanders sleepten de eerste periodetitel in de wacht, vielen daarna terug, maar namen afgelopen dinsdag toch weer de volle buit mee bij SC Cambuur (1-2), dat ongetwijfeld extra vertrouwen opleverde in aanloop naar komende speelronde.

Voor Corrado een affiche met gemengde gevoelens. Het ontvangst en de catering is altijd een plus, het stemgeluid van huiszanger Jack van Raamsdonk wat minder. Ach ja, ook in Den Bosch geldt het motto 'never a dull moment', dus zal het vast een vermakelijke wedstrijd worden.

Lees ook

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.