De Ruiter woont sinds drie jaar in Papendrecht en heeft als grafisch vormgever en websitebouwer een eigen bedrijf. Ze heeft nog geen politieke ervaring. Wel heeft ze zich de afgelopen tijd meerdere keren laten horen over de plannen voor een opvang voor minderjarige vluchtelingen aan de Weteringsingel.
De opvang van zogeheten amv’ers heeft de laatste tijd veel voeten in de aarde in Papendrecht. De Ruiter was één van de initiatiefnemers van een petitie tegen de komst van de opvang, die ongeveer tweeduizend keer werd ondertekend.
Ongeveer een maand geleden maakte ze via sociale media bekend dat ze zich officieel bij de PVV als kandidaat voor de partij in Papendrecht heeft aangemeld. Vorige week kwam de bevestiging dat zij lijsttrekker in Papendrecht wordt. “Ik vind dat het tijd wordt dat de gemeente eerlijker en transparanter wordt naar haar inwoners. Papendrechters verdienen bestuurders die écht luisteren, duidelijk communiceren en open zijn over wat er speelt in onze gemeente”, waren destijds haar woorden. Volgens haar komt het te vaak voor dat mensen die online vragen stellen, geen antwoord krijgen.
Weteringsingel
Op de vraag of angst voor het onbekende niet een rol speelt bij de tegenstand tegen de Weteringsingel, laat ze weten dat het een slecht idee is zo’n opvangcentrum te plaatsen vlak bij een winkelgebied. "Er zijn al problemen met jongeren daar en als je daar nog eens een grote groep bij zet, zullen vooral de jongens problemen opleveren", is haar mening. Een alternatief voor de Weteringsingel heeft zij overigens niet.
Verkiezingen
Een verkiezingsprogramma is er ook nog niet. De Ruiter verwacht dat in januari te kunnen presenteren. "Het moet een realistisch verhaal worden", zegt zij, dat "uitvoerbaar" moet zijn.
Bij de Tweede Kamerverkiezingen eind oktober stemde bijna 20 procent van de Papendrechters op de PVV, gevolgd door de VVD en het CDA. Bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen in 2022 behaalden de lokale partijen PAB (19,8 procent) de meeste stemmen, gevolgd door Onafhankelijk Papendrecht (15,4 procent). In Papendrecht zijn 23 zetels te verdelen.
De Ruiter mikt nu op negen zetels voor de PVV, maar momenteel zijn er acht kandidaten om op de lijst namens de PVV in Papendrecht te komen. Mogelijk komen hier nog meer kandidaten bij, zegt ze optimistisch.
De PVV doet in onze streek ook in Dordrecht mee aan de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2026, zo maakte Geert Wilders vorige week bekend via sociale media. De partijleider liet ook weten komend weekend een bezoek aan Papendrecht te gaan brengen.