Dordrecht, Netherlands

Quinten (20) wordt wereldkampioen in Amerikaans stadion: ‘Meer dan ik ooit had durven dromen’

Quinten na de winst Privéarchief
Quinten Vos (20) uit Hendrik-Ido-Ambacht is net terug uit Amerika, en niet met lege handen. Samen met zijn teamgenoten van de Boston Crusaders sleepten ze het wereldkampioenschap colorguard binnen: “Ik hoop al op meedoen sinds ik klein was, winnen is meer dan ik ooit had durven dromen.”
Redactie Streek 56 | Roxane Kroon | 13 augustus 2025 16:36 | Aangepast op 13 augustus 2025 16:36
In Amerika zijn colorguards, en de bijbehorende drum & bugle-orkesten, een gigantisch iets. In Nederland kennen we het concept een stuk minder goed. Het is daarom nog specialer dat Quinten als Nederlander met zijn ploeg kampioen is geworden. Onder het geluid van een begeleidend marcheerorkest voeren de leden de meest bijzondere trucs uit.

Tijdens de optredens houdt Quinten zich bezig met het gooien en vangen van vlaggen, houten zwaarden en linten. Hij en zijn teamgenoten voeren een acrobatische show op om het publiek op te zwepen voor wedstrijden.

Quinten is onderdeel van het colorguard-deel van de uit de stad Boston afkomstige Boston Crusaders. Traditioneel worden colorguard-optredens voor American Football wedstrijden neergezet. Samen met zijn Crusaders is Quinten nu dus kampioen geworden, en wie bij deze kampioenschappen in Amerika wint mag zich met recht ook wereldkampioen noemen.

De winst was niet alleen voor Quinten speciaal. Voor het team waar hij deel van uitmaakte was het de eerste keer in hun 85 jarige bestaan dat deze Boston Crusaders de wereldtitel pakten.

Boston Crusaders 
Quinten deed auditie bij meerdere Amerikaanse teams, maar hoopte stiekem al op de Crusaders: “Zij staan er erg om bekend dat ze veel met houten geweren werken, en daarmee vragen ze de leden om de gekste trucs te doen. Die stijl sprak me heel erg aan.”

Na een video-auditie kreeg Quinten meteen de vraag wanneer hij naar Amerika kon komen voor de eerste trainingen. “Dat gebeurt niet vaak, meestal moet je nog een tweede ronde door. Dus dat was geweldig.”

Best een grote stap, opeens in je eentje drie maanden naar Amerika, maar Quinten kon niet wachten: “Ik doe deze sport al vanaf ik 8 jaar oud ben. Dan keek ik altijd online naar video's van de wereldkampioenschappen. Dit was echt een droom die uitkwam.” 

Niet alleen moest de twintigjarige zijn leven even op pauze zetten voor de tour, het heeft hem ook best wat geld gekost. Dingen als reiskosten en boodschappen moest hij zelf betalen. “Mensen buiten de sport vinden dat soms gek, maar ik had het er allemaal voor over.”

Aan liefde voor de sport ontbreekt het de Ambachter dan ook niets: “Ik ben er echt altijd mee bezig. Als ik vrije tijd heb, sta ik in de tuin te oefenen.”
Tour van drie maanden 
Dat enthousiasme heeft Quinten hard nodig gehad, want zo’n colorguard-tour vraagt veel van de leden. Gedurende drie maanden reisden de Boston Crusaders heel Amerika door, van staat naar staat. “Het was soms wel pittig. We sliepen drie maanden lang op onze eigen luchtbedden in de gymzalen van de lokale scholen en de rest van de dag ben je aan het trainen of aan het optreden.”

Naast een oncomfortabele slaapplek was de slaap zelf ook niet altijd lang genoeg. “We reisden vaak met de tourbus door de nacht heen. Dus dat was een nacht reizen, even vier uurtjes je (lucht)bed in en dan weer verder trainen.” Maar Quinten ziet ook hier alleen het positieve van in: “Ik heb de andere leden door het samen reizen goed leren kennen. Je bent soms met elkaar kapot, en dan schept een goede band”, grapt Quinten. “Ik heb vrienden voor het leven gemaakt. Er komen er binnenkort ook een paar langs in Nederland.” 

Terug naar het normale leven 
De tour eindigde in het Lucas Oil Stadium in Indianapolis. Daar streden de Crusaders tegen 11 andere korpsen en werden zij wereldkampioen. Daarna pakte Quinten zijn koffers weer in, inclusief een gloednieuwe gouden medaille. “Daarmee werd ik op het vliegveld veel gefeliciteerd. Omdat de sport zo groot is, werd ik ook herkend.” Vanaf volgende week is Quinten zelf weer als medewerker op Schiphol te vinden. “Het voelt als twee verschillende werelden.” 

Quinten kwam gisteren pas weer in Hendrik-Ido-Ambacht aan. Voor nu laat hij alles nog even bezinken. “Het zal wel een beetje gek zijn om mijn ‘echte’ leven weer op te pakken”, besluit de wereldkampioen. 
De Boston Crusaders Privéarchief

Lees meer over:

Colorguard|Wereldkampioen|

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Man kijkt op verkeerde stoplicht en veroorzaakt ongeluk

Trevyn van Houwelingen | 8 aug 2025 11:30