gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rioolwater in parkeergarage, klanten lopen er op hun tenen doorheen

5f3c28f613d585e3ce8e6293a8005fb8

Dat er veel regen zou vallen, daar waren de meeste mensen dinsdagavond wel op voorbereid. Maar dat er een rioolleiding zou springen in de parkeergarage bij de Albert Heijn in Hendrik-Ido-Ambacht, dat was niet voorzien. Daardoor stond de parkeergarage van de supermarkt in de Sophiapromenade blank. En daar hadden buurtbewoners nou juist hun auto geparkeerd, om die te beschermen tegen omvallende bomen en hagelstenen.

Rijnmond |  | Aangepast op
De supermarkt en parkeergarage zijn woensdagochtend weer open, maar er staat nog een laag rioolwater in de garage. Een dweilwagen rijdt rondjes om het rioolwater op te ruimen. De meeste klanten van de supermarkt schrikken daar niet van.

Een man loopt op teenslippers door het rioolwater. Heeft hij wel door waar hij met zijn voeten in staat? “Naar het schijnt rioolwater.” Hij haalt nuchter zijn schouders op. “Ongelukjes gebeuren, je wc loopt thuis ook weleens over. Je kan d’r ook voorzichtig doorheen lopen. Alles in perspectief zien he?”

Niet alle bezoekers weten dat het om rioolwater gaat. “Ik denk dat het grondwater is. Ja, het stinkt wel”, zegt een van de supermarktklanten. “Het is ook veel regen denk ik, het is niet zo dat je de poep en de plas voorbij ziet komen”, relativeert een andere bezoeker.
ca5a2df69ef2668ba8938fe85ceaa0fb
Schuilen voor noodweer
"Helaas voor alle bewoners uit de omgeving die vanmiddag dachten leuk in de garage te gaan staan voor het noodweer", schreef de supermarkt dinsdag op Facebook. En dat was precies wat veel autobezitters hadden gedaan.

“Mijn dochter ging hier gisteravond staan, voor de hagelbui”, vertelt een mevrouw die onderweg is naar de supermarkt. Op haar tenen loopt ze met spierwitte sneakers door het vieze water. “Ze dacht ‘dan krijg ik geen deuken.’ Eigenlijk viel het wel mee, maar toen kon ze niet meer uit de garage, want toen was het helemaal ondergelopen.”

Echt erg vindt ze het niet. “Ze zijn er daar volgens mij mee bezig.” Met een dweilwagen wordt het water in de parkeergarage langzaam opgedweild.

Gauw naar huis
Hoewel het rioolwater de supermarktklanten niet tegenhoudt, willen ze daarna allemaal wel zo snel mogelijk weg: “Gauw naar huis, naar de koffie.” “Echt vies”, voegt een andere klant toe.

Lees ook

kraanwater Pexels

poepbacterie

Kookadvies drinkwater afgegeven na menselijke fout in laboratorium

Het kookadvies dat vorige maand leidde tot lege schappen in supermarkten in de Drechtsteden, is afgegeven na een menselijke fout in het laboratorium. Volgens waterbedrijf Evides is door een menselijke fout in het laboratorium een verkeerde meetwaarde doorgegeven. Uit een evaluatie blijkt dat het drinkwater gedurende de hele periode aan alle wettelijke normen heeft voldaan.

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.

IMG_9316

Maandenlange megaklus aan brug begint nu écht: 'Er komt veel hinder'

Iedereen heeft er maandenlang op kunnen voorbereiden, maar vrijdagavond is het echt zover: vanaf 23.00 uur gaat de Papendrechtsebrug voor zo'n negen maanden dicht. "Het gaat veel hinder veroorzaken voor de hele regio", waarschuwt Rijkswaterstaat.

politie 01

Aantal woninginbraken in deze gemeente bijna verdubbeld, minder fraudegevallen

Het aantal woninginbraken in Hendrik-Ido-Ambacht is het afgelopen jaar fors gestegen, zo blijkt uit de Veiligheidsrapportage van die gemeente. Ook het aantal diefstallen bij bedrijven en instanties steeg, net als het aantal fietsen dat is gestolen. Wel is er een daling zichtbaar in meldingen over fraudegevallen.

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik.