gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rioolwater in parkeergarage, klanten lopen er op hun tenen doorheen

5f3c28f613d585e3ce8e6293a8005fb8

Dat er veel regen zou vallen, daar waren de meeste mensen dinsdagavond wel op voorbereid. Maar dat er een rioolleiding zou springen in de parkeergarage bij de Albert Heijn in Hendrik-Ido-Ambacht, dat was niet voorzien. Daardoor stond de parkeergarage van de supermarkt in de Sophiapromenade blank. En daar hadden buurtbewoners nou juist hun auto geparkeerd, om die te beschermen tegen omvallende bomen en hagelstenen.

Rijnmond |  | Aangepast op
De supermarkt en parkeergarage zijn woensdagochtend weer open, maar er staat nog een laag rioolwater in de garage. Een dweilwagen rijdt rondjes om het rioolwater op te ruimen. De meeste klanten van de supermarkt schrikken daar niet van.

Een man loopt op teenslippers door het rioolwater. Heeft hij wel door waar hij met zijn voeten in staat? “Naar het schijnt rioolwater.” Hij haalt nuchter zijn schouders op. “Ongelukjes gebeuren, je wc loopt thuis ook weleens over. Je kan d’r ook voorzichtig doorheen lopen. Alles in perspectief zien he?”

Niet alle bezoekers weten dat het om rioolwater gaat. “Ik denk dat het grondwater is. Ja, het stinkt wel”, zegt een van de supermarktklanten. “Het is ook veel regen denk ik, het is niet zo dat je de poep en de plas voorbij ziet komen”, relativeert een andere bezoeker.
ca5a2df69ef2668ba8938fe85ceaa0fb
Schuilen voor noodweer
"Helaas voor alle bewoners uit de omgeving die vanmiddag dachten leuk in de garage te gaan staan voor het noodweer", schreef de supermarkt dinsdag op Facebook. En dat was precies wat veel autobezitters hadden gedaan.

“Mijn dochter ging hier gisteravond staan, voor de hagelbui”, vertelt een mevrouw die onderweg is naar de supermarkt. Op haar tenen loopt ze met spierwitte sneakers door het vieze water. “Ze dacht ‘dan krijg ik geen deuken.’ Eigenlijk viel het wel mee, maar toen kon ze niet meer uit de garage, want toen was het helemaal ondergelopen.”

Echt erg vindt ze het niet. “Ze zijn er daar volgens mij mee bezig.” Met een dweilwagen wordt het water in de parkeergarage langzaam opgedweild.

Gauw naar huis
Hoewel het rioolwater de supermarktklanten niet tegenhoudt, willen ze daarna allemaal wel zo snel mogelijk weg: “Gauw naar huis, naar de koffie.” “Echt vies”, voegt een andere klant toe.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.