gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rioolwater in parkeergarage, klanten lopen er op hun tenen doorheen

5f3c28f613d585e3ce8e6293a8005fb8

Dat er veel regen zou vallen, daar waren de meeste mensen dinsdagavond wel op voorbereid. Maar dat er een rioolleiding zou springen in de parkeergarage bij de Albert Heijn in Hendrik-Ido-Ambacht, dat was niet voorzien. Daardoor stond de parkeergarage van de supermarkt in de Sophiapromenade blank. En daar hadden buurtbewoners nou juist hun auto geparkeerd, om die te beschermen tegen omvallende bomen en hagelstenen.

Rijnmond |  | Aangepast op
De supermarkt en parkeergarage zijn woensdagochtend weer open, maar er staat nog een laag rioolwater in de garage. Een dweilwagen rijdt rondjes om het rioolwater op te ruimen. De meeste klanten van de supermarkt schrikken daar niet van.

Een man loopt op teenslippers door het rioolwater. Heeft hij wel door waar hij met zijn voeten in staat? “Naar het schijnt rioolwater.” Hij haalt nuchter zijn schouders op. “Ongelukjes gebeuren, je wc loopt thuis ook weleens over. Je kan d’r ook voorzichtig doorheen lopen. Alles in perspectief zien he?”

Niet alle bezoekers weten dat het om rioolwater gaat. “Ik denk dat het grondwater is. Ja, het stinkt wel”, zegt een van de supermarktklanten. “Het is ook veel regen denk ik, het is niet zo dat je de poep en de plas voorbij ziet komen”, relativeert een andere bezoeker.
ca5a2df69ef2668ba8938fe85ceaa0fb
Schuilen voor noodweer
"Helaas voor alle bewoners uit de omgeving die vanmiddag dachten leuk in de garage te gaan staan voor het noodweer", schreef de supermarkt dinsdag op Facebook. En dat was precies wat veel autobezitters hadden gedaan.

“Mijn dochter ging hier gisteravond staan, voor de hagelbui”, vertelt een mevrouw die onderweg is naar de supermarkt. Op haar tenen loopt ze met spierwitte sneakers door het vieze water. “Ze dacht ‘dan krijg ik geen deuken.’ Eigenlijk viel het wel mee, maar toen kon ze niet meer uit de garage, want toen was het helemaal ondergelopen.”

Echt erg vindt ze het niet. “Ze zijn er daar volgens mij mee bezig.” Met een dweilwagen wordt het water in de parkeergarage langzaam opgedweild.

Gauw naar huis
Hoewel het rioolwater de supermarktklanten niet tegenhoudt, willen ze daarna allemaal wel zo snel mogelijk weg: “Gauw naar huis, naar de koffie.” “Echt vies”, voegt een andere klant toe.

Lees ook

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

tempFileForShare_20260601-094338

Vlammen slaan uit busje op A27, verkeer wordt omgeleid

Op de A27 bij Hoogblokland is maandagochtend een voertuig in brand gevlogen. Op beelden is te zien dat de vlammen uit de wagen slaan.

fotoa16n3verhaal

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.