gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rioolwater in parkeergarage, klanten lopen er op hun tenen doorheen

5f3c28f613d585e3ce8e6293a8005fb8

Dat er veel regen zou vallen, daar waren de meeste mensen dinsdagavond wel op voorbereid. Maar dat er een rioolleiding zou springen in de parkeergarage bij de Albert Heijn in Hendrik-Ido-Ambacht, dat was niet voorzien. Daardoor stond de parkeergarage van de supermarkt in de Sophiapromenade blank. En daar hadden buurtbewoners nou juist hun auto geparkeerd, om die te beschermen tegen omvallende bomen en hagelstenen.

Rijnmond |  | Aangepast op
De supermarkt en parkeergarage zijn woensdagochtend weer open, maar er staat nog een laag rioolwater in de garage. Een dweilwagen rijdt rondjes om het rioolwater op te ruimen. De meeste klanten van de supermarkt schrikken daar niet van.

Een man loopt op teenslippers door het rioolwater. Heeft hij wel door waar hij met zijn voeten in staat? “Naar het schijnt rioolwater.” Hij haalt nuchter zijn schouders op. “Ongelukjes gebeuren, je wc loopt thuis ook weleens over. Je kan d’r ook voorzichtig doorheen lopen. Alles in perspectief zien he?”

Niet alle bezoekers weten dat het om rioolwater gaat. “Ik denk dat het grondwater is. Ja, het stinkt wel”, zegt een van de supermarktklanten. “Het is ook veel regen denk ik, het is niet zo dat je de poep en de plas voorbij ziet komen”, relativeert een andere bezoeker.
ca5a2df69ef2668ba8938fe85ceaa0fb
Schuilen voor noodweer
"Helaas voor alle bewoners uit de omgeving die vanmiddag dachten leuk in de garage te gaan staan voor het noodweer", schreef de supermarkt dinsdag op Facebook. En dat was precies wat veel autobezitters hadden gedaan.

“Mijn dochter ging hier gisteravond staan, voor de hagelbui”, vertelt een mevrouw die onderweg is naar de supermarkt. Op haar tenen loopt ze met spierwitte sneakers door het vieze water. “Ze dacht ‘dan krijg ik geen deuken.’ Eigenlijk viel het wel mee, maar toen kon ze niet meer uit de garage, want toen was het helemaal ondergelopen.”

Echt erg vindt ze het niet. “Ze zijn er daar volgens mij mee bezig.” Met een dweilwagen wordt het water in de parkeergarage langzaam opgedweild.

Gauw naar huis
Hoewel het rioolwater de supermarktklanten niet tegenhoudt, willen ze daarna allemaal wel zo snel mogelijk weg: “Gauw naar huis, naar de koffie.” “Echt vies”, voegt een andere klant toe.

Lees ook

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.