gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Roy Hoornweg te gast in ‘Appeltaart of Boterkoek'

bdf96fac6519f501e20b737543747412

In de eerste uitzending van ‘Appeltaart of Boterkoek' in 2025 heeft Wim de Leur een gesprek met de bekendste atleet uit onze streek Roy Hoornweg. Het programma van onze collega's van RTV Papendrecht is deze week in twee delen te zien op TV Dordrecht.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Roy Hoornweg is de bekendste hardloper uit onze streek, een geboren Dordtenaar die al jaren in Papendrecht woont. Hij kreeg internationale erkenning als goede tempomaker voor topatleten bij grote hardloopwedstrijden. Zelf won Hoornweg zeven nationale titels en pakte in 2023 een zilveren medaille op het Nederlands kampioenschap marathon in Rotterdam.

Roy Hoornweg besloot als kleuter al dat hij marathons zou gaan lopen. Dat klinkt wat onwaarschijnlijk, maar Roy heeft een kostelijk verhaal om dat te bewijzen. Zijn sportcarrière ging niet altijd over rozen, maar de sfeer bij atletiekvereniging Passaat, de hulp van zijn coaches en vooral zijn eigen doorzettingsvermogen brachten hem naar de top. Hij is nu 35, maar nog steeds ambitieus.

De aflevering van ‘Appeltaart of Boterkoek' met Roy Hoornweg is deze week in twee delen te zien op TV Dordrecht. Vandaag 6 januari deel 1 vanaf 18.00 direct na het TV Nieuws en woensdag 8 januari as deel 2 ook vanaf 18.00 uur direct na het Nieuws, beide dagen met herhaling ieder uur.

Kun je écht niet wachten? Bekijk de aflevering van Appeltaart of Boterkoek dan nu al via het YouTube-kanaal van mediapartner RTV Papendrecht:

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.