gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Roy Hoornweg te gast in ‘Appeltaart of Boterkoek'

bdf96fac6519f501e20b737543747412

In de eerste uitzending van ‘Appeltaart of Boterkoek' in 2025 heeft Wim de Leur een gesprek met de bekendste atleet uit onze streek Roy Hoornweg. Het programma van onze collega's van RTV Papendrecht is deze week in twee delen te zien op TV Dordrecht.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Roy Hoornweg is de bekendste hardloper uit onze streek, een geboren Dordtenaar die al jaren in Papendrecht woont. Hij kreeg internationale erkenning als goede tempomaker voor topatleten bij grote hardloopwedstrijden. Zelf won Hoornweg zeven nationale titels en pakte in 2023 een zilveren medaille op het Nederlands kampioenschap marathon in Rotterdam.

Roy Hoornweg besloot als kleuter al dat hij marathons zou gaan lopen. Dat klinkt wat onwaarschijnlijk, maar Roy heeft een kostelijk verhaal om dat te bewijzen. Zijn sportcarrière ging niet altijd over rozen, maar de sfeer bij atletiekvereniging Passaat, de hulp van zijn coaches en vooral zijn eigen doorzettingsvermogen brachten hem naar de top. Hij is nu 35, maar nog steeds ambitieus.

De aflevering van ‘Appeltaart of Boterkoek' met Roy Hoornweg is deze week in twee delen te zien op TV Dordrecht. Vandaag 6 januari deel 1 vanaf 18.00 direct na het TV Nieuws en woensdag 8 januari as deel 2 ook vanaf 18.00 uur direct na het Nieuws, beide dagen met herhaling ieder uur.

Kun je écht niet wachten? Bekijk de aflevering van Appeltaart of Boterkoek dan nu al via het YouTube-kanaal van mediapartner RTV Papendrecht:

Lees meer over:

|

Lees ook

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: Bach als het stralend middelpunt van het universum

Deze zondag is op TV Dordrecht de première van een bijzonder concert van het recente Bachfestival. Het gaat om een moderne uitvoering door Hannes Minnaar en Het Nederlands Bach Consort van de beroemde orgelmis van Johann Sebastian Bach.

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

yv2026711A1B07460

Quinn (20) werd ineens van tribune geplukt om profs te fluiten: 'Dit moment vergeet ik nooit meer'

Nietsvermoedend keek de jonge amateurscheidsrechter Quinn Vugts op de tribune naar zijn broer tijdens FC Dordrecht-Excelsior. Totdat de scheidsrechter geblesseerd raakte. Een kwartier later floot hij niet de amateurs van Overmaas en Zwarte Pijl, maar bevond hij zich tussen de profvoetballers.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.

Jos verenigingsspeld

Jos (62) zet zich al 45 jaar in voor deze basketbalvereniging en krijgt onderscheiding

Groot feest bij basketbalvereniging River Trotters in Hardinxveld-Giessendam. Daar is de 62-jarige Jos Baggerman in het zonnetje gezet voor zijn 45-jarige inzet voor de club. Als blijk van waardering heeft hij een verenigingsspeld met oorkonde van de Nederlandse Basketball Bond gekregen. "Een totale verrassing."