gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Roy Hoornweg te gast in ‘Appeltaart of Boterkoek'

bdf96fac6519f501e20b737543747412.jpg

In de eerste uitzending van ‘Appeltaart of Boterkoek' in 2025 heeft Wim de Leur een gesprek met de bekendste atleet uit onze streek Roy Hoornweg. Het programma van onze collega's van RTV Papendrecht is deze week in twee delen te zien op TV Dordrecht.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Roy Hoornweg is de bekendste hardloper uit onze streek, een geboren Dordtenaar die al jaren in Papendrecht woont. Hij kreeg internationale erkenning als goede tempomaker voor topatleten bij grote hardloopwedstrijden. Zelf won Hoornweg zeven nationale titels en pakte in 2023 een zilveren medaille op het Nederlands kampioenschap marathon in Rotterdam.

Roy Hoornweg besloot als kleuter al dat hij marathons zou gaan lopen. Dat klinkt wat onwaarschijnlijk, maar Roy heeft een kostelijk verhaal om dat te bewijzen. Zijn sportcarrière ging niet altijd over rozen, maar de sfeer bij atletiekvereniging Passaat, de hulp van zijn coaches en vooral zijn eigen doorzettingsvermogen brachten hem naar de top. Hij is nu 35, maar nog steeds ambitieus.

De aflevering van ‘Appeltaart of Boterkoek' met Roy Hoornweg is deze week in twee delen te zien op TV Dordrecht. Vandaag 6 januari deel 1 vanaf 18.00 direct na het TV Nieuws en woensdag 8 januari as deel 2 ook vanaf 18.00 uur direct na het Nieuws, beide dagen met herhaling ieder uur.

Kun je écht niet wachten? Bekijk de aflevering van Appeltaart of Boterkoek dan nu al via het YouTube-kanaal van mediapartner RTV Papendrecht:

Lees meer over:

|

Lees ook

delilah.png

Delilah en haar 1-jarige dochter moeten huis uit: ‘Dalijk sta ik op straat’

De 29-jarige Delilah uit Dordrecht zit met de handen in het haar. Ze woont tijdelijk bij haar oma met haar 1-jarige dochter, als plots haar oma overlijdt eind februari. Dat is zeer emotioneel, maar levert ook een praktisch probleem op: Delilah moet per 1 mei uit het huurhuis van oma vertrekken.

patiëntenportaal ziekenhuis.jpeg

CYBERCRIME

Patiëntendossier ASz weer bereikbaar na hack softwarebedrijf

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis werkt weer. Na een hack bij de softwareleverancier van het ziekenhuis was dat portaal twee weken niet te gebruiken. Volgens het ziekenhuis zijn alle dossiers weer te raadplegen, kunnen afspraken worden bekeken en folders ingezien.

OPMA20260417 Museum 40-45.jpg

Op Pad Met Ad: In gesprek met Ed Vermeulen van Museum 1940 - 1945 over de Tweede Wereldoorlog

Vrijheid is niet vanzelfsprekend, zo vindt ook presentator Ad van den Herik. In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad krijgt Ad een rondleiding door Museum 1940 - 1945. Voorzitter Ed Vermeulen leidt hem rond. De mannen gaan in gesprek over de verschillende attributen in het museum en het verhaal erachter.

Oude bibliotheek Hendrik ido Ambacht.png

Bibliotheek Hendrik-Ido-Ambacht maand lang dicht wegens verhuizing

Wie in Hendrik-Ido-Ambacht graag bij de bibliotheek komt om boeken te lenen of activiteiten bij te wonen, zal dit in mei tijdelijk op een andere locatie moeten doen. De bibliotheek is van maandag 4 mei tot en met zondag 31 mei gesloten door de verhuizing naar het vernieuwde Cascade.

9d6ad7c7-ad74-3753-a6f6-fe40f47851d5.jpg

70 jaar oude A16-verlichting krijgt tweede leven als designlamp

Jarenlang hingen ze boven de snelweg tussen Rotterdam en Breda, nu in huizen en kantoren. De lampen die ooit de A16 in onze streek verlichtten, krijgen in Rotterdam een tweede leven als designobject.

politieauto.png

Politie ziet woning met voordeur wagenwijd open

Een opvallende melding voor de politie in Papendrecht dinsdagavond. De voordeur van een woning stond wagenwijd open, terwijl er niemand aanwezig was.