gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruim 171 miljoen euro begrotingstekorten bij streekgemeenten

2cdcabf6414c7716c8359ae0958571b4

Bijna alle gemeenten in onze streek duiken de komende jaren in de rode cijfers. Gezamenlijk gaat het om een bedrag van meer dan 171 miljoen euro. Dat blijkt uit een meerjarenberekening van accountantsbureau BDO. Alleen Hendrik-Ido-Ambacht houdt geld over.

Rijnmond | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Van de 9 gemeenten in onze streek duiken er de komende jaren 8 in de rode cijfers. In Zwijndrecht en Dordrecht staan ze er het meest beroerd voor. Zwijndrecht duikt voor ruim 37 miljoen euro in de rode cijfers, Dordrecht gaat met 108 miljoen het hardst van allemaal in de min.

Gemeenten gebruiken niet alle reserves
De grootste problemen vinden volgend jaar plaats. In dit zogenoemde 'ravijnjaar' wordt vanuit het Rijk flink gekort op de financiële bijdrage aan gemeenten. Veel gemeentebesturen weten voor taken als de Jeugdzorg niet hoe ze die straks financieel moeten rondbreien.

Marc Steehouwer van BDO stelt bij de NOS dat veel gemeenten hopen op extra geld van het Rijk. Mede daarom wordt het doorhakken van knopen uitgesteld. "Begin 2026 zijn er ook gemeenteraadsverkiezingen. Als colleges nu pijnlijke keuzes maken, kunnen de huidige partijen in het college worden afgestraft."

Met name dat laatste komt volgens BDO uit de nageplozen meerjarenbegrotingen naar voren. Gemeenten die - met het oog op de overheidskortingen - hebben besloten om te gaan bezuinigen, hebben nog niet concreet gemaakt hoe ze dat gaan doen. Als die knoop is doorgehakt, vallen die klappen naar verwachting bij buurthuizen, het onderhoud van groen en subsidieverstrekkingen. Ook worden zaken als onroerende zaakbelasting, parkeertarieven en leges verhoogd.

Harde keuzes
Volgens Steehouwer zijn zulke maatregelen niet altijd nodig: "Gemeenten mogen ook echt goed naar hun eigen organisatie en keuzes kijken. Is nu alles wat je plant en doet nodig? Niet alleen gemeenten zijn aan zet, ook het Rijk. Je kunt niet als gemeente blijven wachten tot het Rijk over de brug komt. Dat gaat het niet oplossen."

Naast Dordrecht en Zwijndrecht, schrijven Sliedrecht (-6.9 miljoen), Papendrecht (-0.5 miljoen), Alblasserdam (-7.4 miljoen), Molenlanden (-0.1 miljoen), Ridderkerk (-8.4 miljoen) en Hardinxveld-Giessendam (-2.2 miljoen) de komende jaren rode cijfers. Alleen Hendrik-Ido-Ambacht houdt tot en met 2027 bijna 5 miljoen euro over op de begroting.

Lees meer over:

|

Lees ook

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.

SP20260712 Supertrap Big Rivers 2026

Big Rivers: hele maand augustus op TV Dordrecht

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten, met mooi weer, veel sfeer, superveel bezoekers en een groot aantal bijzondere concerten. In augustus zijn er vier daarvan op zondag te zien op TV Dordrecht.

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.