gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruim 171 miljoen euro begrotingstekorten bij streekgemeenten

2cdcabf6414c7716c8359ae0958571b4

Bijna alle gemeenten in onze streek duiken de komende jaren in de rode cijfers. Gezamenlijk gaat het om een bedrag van meer dan 171 miljoen euro. Dat blijkt uit een meerjarenberekening van accountantsbureau BDO. Alleen Hendrik-Ido-Ambacht houdt geld over.

Rijnmond | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Van de 9 gemeenten in onze streek duiken er de komende jaren 8 in de rode cijfers. In Zwijndrecht en Dordrecht staan ze er het meest beroerd voor. Zwijndrecht duikt voor ruim 37 miljoen euro in de rode cijfers, Dordrecht gaat met 108 miljoen het hardst van allemaal in de min.

Gemeenten gebruiken niet alle reserves
De grootste problemen vinden volgend jaar plaats. In dit zogenoemde 'ravijnjaar' wordt vanuit het Rijk flink gekort op de financiële bijdrage aan gemeenten. Veel gemeentebesturen weten voor taken als de Jeugdzorg niet hoe ze die straks financieel moeten rondbreien.

Marc Steehouwer van BDO stelt bij de NOS dat veel gemeenten hopen op extra geld van het Rijk. Mede daarom wordt het doorhakken van knopen uitgesteld. "Begin 2026 zijn er ook gemeenteraadsverkiezingen. Als colleges nu pijnlijke keuzes maken, kunnen de huidige partijen in het college worden afgestraft."

Met name dat laatste komt volgens BDO uit de nageplozen meerjarenbegrotingen naar voren. Gemeenten die - met het oog op de overheidskortingen - hebben besloten om te gaan bezuinigen, hebben nog niet concreet gemaakt hoe ze dat gaan doen. Als die knoop is doorgehakt, vallen die klappen naar verwachting bij buurthuizen, het onderhoud van groen en subsidieverstrekkingen. Ook worden zaken als onroerende zaakbelasting, parkeertarieven en leges verhoogd.

Harde keuzes
Volgens Steehouwer zijn zulke maatregelen niet altijd nodig: "Gemeenten mogen ook echt goed naar hun eigen organisatie en keuzes kijken. Is nu alles wat je plant en doet nodig? Niet alleen gemeenten zijn aan zet, ook het Rijk. Je kunt niet als gemeente blijven wachten tot het Rijk over de brug komt. Dat gaat het niet oplossen."

Naast Dordrecht en Zwijndrecht, schrijven Sliedrecht (-6.9 miljoen), Papendrecht (-0.5 miljoen), Alblasserdam (-7.4 miljoen), Molenlanden (-0.1 miljoen), Ridderkerk (-8.4 miljoen) en Hardinxveld-Giessendam (-2.2 miljoen) de komende jaren rode cijfers. Alleen Hendrik-Ido-Ambacht houdt tot en met 2027 bijna 5 miljoen euro over op de begroting.

Lees meer over:

|

Lees ook

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”