gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruim 171 miljoen euro begrotingstekorten bij streekgemeenten

2cdcabf6414c7716c8359ae0958571b4

Bijna alle gemeenten in onze streek duiken de komende jaren in de rode cijfers. Gezamenlijk gaat het om een bedrag van meer dan 171 miljoen euro. Dat blijkt uit een meerjarenberekening van accountantsbureau BDO. Alleen Hendrik-Ido-Ambacht houdt geld over.

Rijnmond | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Van de 9 gemeenten in onze streek duiken er de komende jaren 8 in de rode cijfers. In Zwijndrecht en Dordrecht staan ze er het meest beroerd voor. Zwijndrecht duikt voor ruim 37 miljoen euro in de rode cijfers, Dordrecht gaat met 108 miljoen het hardst van allemaal in de min.

Gemeenten gebruiken niet alle reserves
De grootste problemen vinden volgend jaar plaats. In dit zogenoemde 'ravijnjaar' wordt vanuit het Rijk flink gekort op de financiële bijdrage aan gemeenten. Veel gemeentebesturen weten voor taken als de Jeugdzorg niet hoe ze die straks financieel moeten rondbreien.

Marc Steehouwer van BDO stelt bij de NOS dat veel gemeenten hopen op extra geld van het Rijk. Mede daarom wordt het doorhakken van knopen uitgesteld. "Begin 2026 zijn er ook gemeenteraadsverkiezingen. Als colleges nu pijnlijke keuzes maken, kunnen de huidige partijen in het college worden afgestraft."

Met name dat laatste komt volgens BDO uit de nageplozen meerjarenbegrotingen naar voren. Gemeenten die - met het oog op de overheidskortingen - hebben besloten om te gaan bezuinigen, hebben nog niet concreet gemaakt hoe ze dat gaan doen. Als die knoop is doorgehakt, vallen die klappen naar verwachting bij buurthuizen, het onderhoud van groen en subsidieverstrekkingen. Ook worden zaken als onroerende zaakbelasting, parkeertarieven en leges verhoogd.

Harde keuzes
Volgens Steehouwer zijn zulke maatregelen niet altijd nodig: "Gemeenten mogen ook echt goed naar hun eigen organisatie en keuzes kijken. Is nu alles wat je plant en doet nodig? Niet alleen gemeenten zijn aan zet, ook het Rijk. Je kunt niet als gemeente blijven wachten tot het Rijk over de brug komt. Dat gaat het niet oplossen."

Naast Dordrecht en Zwijndrecht, schrijven Sliedrecht (-6.9 miljoen), Papendrecht (-0.5 miljoen), Alblasserdam (-7.4 miljoen), Molenlanden (-0.1 miljoen), Ridderkerk (-8.4 miljoen) en Hardinxveld-Giessendam (-2.2 miljoen) de komende jaren rode cijfers. Alleen Hendrik-Ido-Ambacht houdt tot en met 2027 bijna 5 miljoen euro over op de begroting.

Lees meer over:

|

Lees ook

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

yv202674yv202674A1D01324

FC Dordrecht slikt zes tegengoals in drukbezocht oefenduel met Feyenoord

Het was een commerciële superdag voor FC Dordrecht, maar sportief had de ploeg zaterdagmiddag weinig in te brengen tegen Feyenoord: 0-6. Vier van de zes treffers in het oefenduel vielen voor rust.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.

bigrivers2025

Meer dan 150 artiesten op tien podia: hoe Big Rivers duizenden bezoekers trekt

De historische binnenstad van Dordrecht verandert vanaf vrijdag weer drie dagen lang in één groot openluchtpodium. Big Rivers trekt jaarlijks zo'n 140.000 bezoekers en behoort daarmee tot de grootste gratis muziekfestivals van Nederland.

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?