gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruim 171 miljoen euro begrotingstekorten bij streekgemeenten

2cdcabf6414c7716c8359ae0958571b4

Bijna alle gemeenten in onze streek duiken de komende jaren in de rode cijfers. Gezamenlijk gaat het om een bedrag van meer dan 171 miljoen euro. Dat blijkt uit een meerjarenberekening van accountantsbureau BDO. Alleen Hendrik-Ido-Ambacht houdt geld over.

Rijnmond | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Van de 9 gemeenten in onze streek duiken er de komende jaren 8 in de rode cijfers. In Zwijndrecht en Dordrecht staan ze er het meest beroerd voor. Zwijndrecht duikt voor ruim 37 miljoen euro in de rode cijfers, Dordrecht gaat met 108 miljoen het hardst van allemaal in de min.

Gemeenten gebruiken niet alle reserves
De grootste problemen vinden volgend jaar plaats. In dit zogenoemde 'ravijnjaar' wordt vanuit het Rijk flink gekort op de financiële bijdrage aan gemeenten. Veel gemeentebesturen weten voor taken als de Jeugdzorg niet hoe ze die straks financieel moeten rondbreien.

Marc Steehouwer van BDO stelt bij de NOS dat veel gemeenten hopen op extra geld van het Rijk. Mede daarom wordt het doorhakken van knopen uitgesteld. "Begin 2026 zijn er ook gemeenteraadsverkiezingen. Als colleges nu pijnlijke keuzes maken, kunnen de huidige partijen in het college worden afgestraft."

Met name dat laatste komt volgens BDO uit de nageplozen meerjarenbegrotingen naar voren. Gemeenten die - met het oog op de overheidskortingen - hebben besloten om te gaan bezuinigen, hebben nog niet concreet gemaakt hoe ze dat gaan doen. Als die knoop is doorgehakt, vallen die klappen naar verwachting bij buurthuizen, het onderhoud van groen en subsidieverstrekkingen. Ook worden zaken als onroerende zaakbelasting, parkeertarieven en leges verhoogd.

Harde keuzes
Volgens Steehouwer zijn zulke maatregelen niet altijd nodig: "Gemeenten mogen ook echt goed naar hun eigen organisatie en keuzes kijken. Is nu alles wat je plant en doet nodig? Niet alleen gemeenten zijn aan zet, ook het Rijk. Je kunt niet als gemeente blijven wachten tot het Rijk over de brug komt. Dat gaat het niet oplossen."

Naast Dordrecht en Zwijndrecht, schrijven Sliedrecht (-6.9 miljoen), Papendrecht (-0.5 miljoen), Alblasserdam (-7.4 miljoen), Molenlanden (-0.1 miljoen), Ridderkerk (-8.4 miljoen) en Hardinxveld-Giessendam (-2.2 miljoen) de komende jaren rode cijfers. Alleen Hendrik-Ido-Ambacht houdt tot en met 2027 bijna 5 miljoen euro over op de begroting.

Lees meer over:

|

Lees ook

pexels-markusspiske-218445

Stroomstoring in Stadspolders verholpen na ruim een uur

Meer dan tweeduizend huishoudens in de Dordtse wijk Stadspolders hebben dinsdagochtend zonder stroom gezeten. De oorzaak van de stroomstoring was een defecte kabel, meldt netbeheerder Stedin.

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

rja1988-lingerie-2439134

Vijf sekswerkers gevonden bij controle op illegale prostitutie

Een burgerlijk interventieteam heeft tijdens een regionale controle in Sliedrecht op twee adressen illegale prostitutie vastgesteld. De controle was eind juli na meldingen van inwoners en samenwerkingspartners.