Dordrecht, Netherlands

Sliedrecht is kampioen rijker: 19-jarige Jochem wint NK Cross

Jochem Wiersma tijdens zijn wedstrijd in Tilburg Erik van Leeuwen
Sliedrecht is een Nederlands Kampioen rijker. De 19-jarige Jochem Wiersma won afgelopen weekend het Nederlands kampioenschap cross in Tilburg in de categorie onder 20 jaar.
Redactie Streekomroep | 3 december 2025 10:00 | Aangepast op 2 december 2025 16:20
Cross is een hardloopwedstrijd over onverhard terrein zoals gras, zand of modder. Daar komen ook hoogteverschillen en natuurlijke obstakels bij kijken. In Tilburg stond tijdens de Warandeloop een parcours van 7,5 kilometer op het programma, waar brede boslanen werden afgewisseld met technische stukken met veel draaien en keren.

Wiersma loopt onder de vlag van de Papendrechtse atletiekvereniging Passaat en won vorig jaar ook al goud. Met een tijd van 23 minuten en 13 seconden was Wiersma, die als topfavoriet aan de wedstrijd begon, nu opnieuw het snelst. Hij eindigde 46 seconden voor de nummer 2.

Nu wacht de volgende uitdaging: het EK cross in Portugal, dat in het weekend van 12 tot en met 14 december op het programma staat.

Deze streekomroep maakte vorig jaar een reportage met Jochem Wiersma:

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...