gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sliedrecht raakt subsidie Noord-Zuidverbinding kwijt bij (te) veel vertraging

c9e2823455fd9dd3b3f10d82a91663ac

In een brief aan de Sliedrechtse raad laat wethouder Ton Spek weten dat de gemeente een belangrijke Rijkssubsidie dreigt kwijt te raken als er nu niet begonnen wordt met de voorbereidingen. Voor de Noord-Zuidverbinding is 21 miljoen euro toegezegd, mits in 2027 kan worden begonnen met de aanleg.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
“Om vertraging te voorkomen moeten we op korte termijn verschillende onderzoeken uitvoeren. Deze onderzoeken vormen de basis voor het verdere ontwerpproces van de Noord-Zuidverbinding”, schrijft de wethouder. Deze gebiedsonderzoeken gaan over de flora en fauna. Ook is bodemonderzoek nodig. Daarvoor houdt de wethouder rekening met een kostenpost van 160.000 euro. Die kosten worden meegenomen bij de volgende raming.

Als Sliedrecht dit niet doet, dan dreigt er dus 21 miljoen euro niet te worden vergoed door het Rijk. Daarover schrijft de wethouder: “Als voorwaarde is gesteld dat in 2027 gestart wordt met de realisatie. Als er vertraging ontstaat voldoen we niet aan deze subsidievoorwaarden. Hierdoor ontstaat het risico dat de Rijkssubsidie teruggevorderd wordt.”

Financieel kader
De brief aan de raad is verstuurd omdat er nog geen financieel kader gemaakt kon worden. Er is nog geen overeenkomst tussen de betrokken partijen. Het college van burgemeester en wethouders had gehoopt dit voor de raadsvergadering van 1 juli rond te hebben.

Lees ook

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.