Dordrecht, Netherlands

Sliedrecht raakt subsidie Noord-Zuidverbinding kwijt bij (te) veel vertraging

Impressie van de Noord-Zuidverbinding © Sliedrecht Bouwt
In een brief aan de Sliedrechtse raad laat wethouder Ton Spek weten dat de gemeente een belangrijke Rijkssubsidie dreigt kwijt te raken als er nu niet begonnen wordt met de voorbereidingen. Voor de Noord-Zuidverbinding is 21 miljoen euro toegezegd, mits in 2027 kan worden begonnen met de aanleg.
Joram Niese | Redactie Streek 56 | 23 juli 2024 17:07 | Aangepast op 23 juli 2024 17:07
“Om vertraging te voorkomen moeten we op korte termijn verschillende onderzoeken uitvoeren. Deze onderzoeken vormen de basis voor het verdere ontwerpproces van de Noord-Zuidverbinding”, schrijft de wethouder. Deze gebiedsonderzoeken gaan over de flora en fauna. Ook is bodemonderzoek nodig. Daarvoor houdt de wethouder rekening met een kostenpost van 160.000 euro. Die kosten worden meegenomen bij de volgende raming.

Als Sliedrecht dit niet doet, dan dreigt er dus 21 miljoen euro niet te worden vergoed door het Rijk. Daarover schrijft de wethouder: “Als voorwaarde is gesteld dat in 2027 gestart wordt met de realisatie. Als er vertraging ontstaat voldoen we niet aan deze subsidievoorwaarden. Hierdoor ontstaat het risico dat de Rijkssubsidie teruggevorderd wordt.”

Financieel kader
De brief aan de raad is verstuurd omdat er nog geen financieel kader gemaakt kon worden. Er is nog geen overeenkomst tussen de betrokken partijen. Het college van burgemeester en wethouders had gehoopt dit voor de raadsvergadering van 1 juli rond te hebben.

Lees ook

Veiligheidscamera geplaatst bij toekomstige opvang amv'ers

De gemeente Papendrecht heeft een bewakingscamera geplaatst bij een opvanglocatie voor minderjarige...

Het Jaar Van: de verdwaalde trucker die een fietsbrug aan gort reed en viral ging

Het werd begin dit jaar wereldnieuws: een trucker die over een fietsbruggetje rijdt en een spoor van...

19-jarige heeft ruim honderd kilo illegaal vuurwerk in huis

De politie heeft dinsdag meer dan 100 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. De 19-jarige bewoner...

In de rij voor oliebollen en het laatste vuurwerk: 'Volgend jaar? Een extra borreltje'

De laatste dag van het jaar is aangebroken en dat betekent vuurwerk en oliebollen. Bij de oliebollen...

Lichtjesfestival maakt dit plein een stuk kleurrijker: 'Je komt in een andere wereld'

Op het Energieplein in Dordrecht was dinsdagavond veel meer licht dan normaal. Tijdens het Lichtjesf...

Kinderopvang op slot na vernietigend rapport: ‘Ophouden met je gejank!’

Kinderopvang Happy4kids in Dordrecht moet de deuren sluiten. Een vernietigend inspectierapport met ‘...