gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sliedrechters delen hun herinneringen aan oorlog en vrijheid in nieuwe expositie

240b1c0f748aabce362ba5aecac06691

Het Sliedrechts Museum opent dit weekend een nieuwe tentoonstelling, met het thema '80 jaar vrijheid'. Inwoners uit Sliedrecht zelf die de Tweede Wereldoorlog en bevrijding hebben meegemaakt, vertellen hun verhaal.

Barbara Visscher |  | Aangepast op
"Hun persoonlijke herinneringen geven een uniek en aangrijpend beeld van deze historische periode", stelt het museum.
In de tentoonstelling zijn niet alleen portretten te zien van Sliedrechters die de oorlog hebben meegemaakt, maar ook zijn er verschillende voorwerpen uit de oorlog aanwezig.

Zo is er een trouwjurk gemaakt van parachutestof te zien, die in de oorlog is gemaakt. “Maar bijvoorbeeld ook gedropte blikken", vertelt Astrid van Leeuwen van het Sliedrechts Museum. "Daar zat vroeger voedsel in. Die blikken werden door de geallieerden boven ons land gedropt."

Vrijheid
Bij de tentoonstelling wordt niet alleen gekeken naar hoe de vrijheid vroeger werd gevierd. Er wordt ook aandacht besteed aan wat vrijheid vandaag de dag voor mensen betekent. "Het is bijzonder dat we tachtig jaar in vrijheid hebben geleefd¨, vertelt Van Leeuwen. "Het lijkt misschien vanzelfsprekend, maar dat is het niet. Integendeel. Kijk maar naar wat er op dit moment allemaal in de wereld gebeurt. Op veel plekken is oorlog en dus geen vrijheid."

Scholieren uit Sliedrecht worden bij de tentoonstelling betrokken. "Er komen in totaal vijftien klassen, verdeeld over deze week en volgende week, langs in het museum. Ze krijgen een voorlichting over wat vrijheid is. Daarna gaan ze twee weken lang op school met verf schilderijen maken over het thema vrijheid¨, aldus Van Leeuwen. Deze schilderijen komen vervolgens in het museum te hangen.De tentoonstelling '80 jaar vrijheid' is van 5 april tot en met 31 mei in het Sliedrechts museum te zien. De toegangsprijs is twee euro voor volwassenen. Kinderen en mensen met een museumjaarkaart betalen één euro.

Lees ook

politie prorail station sliedrecht

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.

PSX_20260529_191757

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

IMG_7319

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

foto artikel kledingbank

Tienjarig jubileum voor kledingbank Zwijndrecht: ‘Ik denk niet dat het gauw zal stoppen’

De slingers hangen uit in de kledingbank in Zwijndrecht. De stichting bestaat tien jaar. Voor de vrijwilligers reden voor een feestje, maar het is voor hen tegelijkertijd ook een realisatie dat de stichting al tien jaar nodig is. “Als je ziet hoeveel mensen er komen, zie je dat we echt niet zonder kunnen”, aldus Lia Bode, vrijwilliger en bestuurslid van de kledingbank.

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.