gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sliedrechters delen hun herinneringen aan oorlog en vrijheid in nieuwe expositie

240b1c0f748aabce362ba5aecac06691

Het Sliedrechts Museum opent dit weekend een nieuwe tentoonstelling, met het thema '80 jaar vrijheid'. Inwoners uit Sliedrecht zelf die de Tweede Wereldoorlog en bevrijding hebben meegemaakt, vertellen hun verhaal.

Barbara Visscher |  | Aangepast op
"Hun persoonlijke herinneringen geven een uniek en aangrijpend beeld van deze historische periode", stelt het museum.
In de tentoonstelling zijn niet alleen portretten te zien van Sliedrechters die de oorlog hebben meegemaakt, maar ook zijn er verschillende voorwerpen uit de oorlog aanwezig.

Zo is er een trouwjurk gemaakt van parachutestof te zien, die in de oorlog is gemaakt. “Maar bijvoorbeeld ook gedropte blikken", vertelt Astrid van Leeuwen van het Sliedrechts Museum. "Daar zat vroeger voedsel in. Die blikken werden door de geallieerden boven ons land gedropt."

Vrijheid
Bij de tentoonstelling wordt niet alleen gekeken naar hoe de vrijheid vroeger werd gevierd. Er wordt ook aandacht besteed aan wat vrijheid vandaag de dag voor mensen betekent. "Het is bijzonder dat we tachtig jaar in vrijheid hebben geleefd¨, vertelt Van Leeuwen. "Het lijkt misschien vanzelfsprekend, maar dat is het niet. Integendeel. Kijk maar naar wat er op dit moment allemaal in de wereld gebeurt. Op veel plekken is oorlog en dus geen vrijheid."

Scholieren uit Sliedrecht worden bij de tentoonstelling betrokken. "Er komen in totaal vijftien klassen, verdeeld over deze week en volgende week, langs in het museum. Ze krijgen een voorlichting over wat vrijheid is. Daarna gaan ze twee weken lang op school met verf schilderijen maken over het thema vrijheid¨, aldus Van Leeuwen. Deze schilderijen komen vervolgens in het museum te hangen.De tentoonstelling '80 jaar vrijheid' is van 5 april tot en met 31 mei in het Sliedrechts museum te zien. De toegangsprijs is twee euro voor volwassenen. Kinderen en mensen met een museumjaarkaart betalen één euro.

Lees ook

extra parkeerplaats SLI

Extra parkeerplekken voor treinreizigers tijdens brugsluiting

De gemeente Sliedrecht opent tijdelijk een extra parkeerterrein bij Station Sliedrecht. Dit terrein is bedoeld om reizigers tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de mogelijkheid te bieden om met het openbaar vervoer te reizen.

Wantijbad vol

Bestuur Wantijbad reageert op duik in gesloten zwembad: ‘Licht onhandig’

Medewerkers van het Wantijbad namen vrijdag 26 juni tijdens code rood met hun families een verfrissende duik in een verder gesloten zwembad. Het bestuur noemt nu de situatie "licht onhandig”, blijkt uit beantwoording van wethouder Marc Merx op politieke vragen.

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.

jan van dam timmers

Ad gaat op pad met de nieuwe voorzitter van het Diakonaal Aandachtscentrum

Noem het een inloophuis, een plek voor mensen die een goed gesprek kunnen gebruiken of waar alleen een kopje koffie of thee al voldoening geeft. Het Diakonaal Aandachtscentrum in Dordrecht biedt het allemaal. Maar waarin denkt de kersverse voorzitter Jan van Dam Timmers het verschil te kunnen maken?