gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sliedrechters delen hun herinneringen aan oorlog en vrijheid in nieuwe expositie

240b1c0f748aabce362ba5aecac06691

Het Sliedrechts Museum opent dit weekend een nieuwe tentoonstelling, met het thema '80 jaar vrijheid'. Inwoners uit Sliedrecht zelf die de Tweede Wereldoorlog en bevrijding hebben meegemaakt, vertellen hun verhaal.

Barbara Visscher |  | Aangepast op
"Hun persoonlijke herinneringen geven een uniek en aangrijpend beeld van deze historische periode", stelt het museum.
In de tentoonstelling zijn niet alleen portretten te zien van Sliedrechters die de oorlog hebben meegemaakt, maar ook zijn er verschillende voorwerpen uit de oorlog aanwezig.

Zo is er een trouwjurk gemaakt van parachutestof te zien, die in de oorlog is gemaakt. “Maar bijvoorbeeld ook gedropte blikken", vertelt Astrid van Leeuwen van het Sliedrechts Museum. "Daar zat vroeger voedsel in. Die blikken werden door de geallieerden boven ons land gedropt."

Vrijheid
Bij de tentoonstelling wordt niet alleen gekeken naar hoe de vrijheid vroeger werd gevierd. Er wordt ook aandacht besteed aan wat vrijheid vandaag de dag voor mensen betekent. "Het is bijzonder dat we tachtig jaar in vrijheid hebben geleefd¨, vertelt Van Leeuwen. "Het lijkt misschien vanzelfsprekend, maar dat is het niet. Integendeel. Kijk maar naar wat er op dit moment allemaal in de wereld gebeurt. Op veel plekken is oorlog en dus geen vrijheid."

Scholieren uit Sliedrecht worden bij de tentoonstelling betrokken. "Er komen in totaal vijftien klassen, verdeeld over deze week en volgende week, langs in het museum. Ze krijgen een voorlichting over wat vrijheid is. Daarna gaan ze twee weken lang op school met verf schilderijen maken over het thema vrijheid¨, aldus Van Leeuwen. Deze schilderijen komen vervolgens in het museum te hangen.De tentoonstelling '80 jaar vrijheid' is van 5 april tot en met 31 mei in het Sliedrechts museum te zien. De toegangsprijs is twee euro voor volwassenen. Kinderen en mensen met een museumjaarkaart betalen één euro.

Lees ook

businknoordtunnel

Noordtunnel (A15) na urenlange afsluiting weer open

De Noordtunnel (A15) bij Hendrik-Ido-Ambacht is maandag lange tijd in beide richtingen dicht geweest. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat is de verbinding met de verkeerscentrale in Rhoon uitgevallen.

yv2026714NKS02899

Invallers helpen FC Dordrecht aan oefenzege op Borussia Dortmund II

FC Dordrecht heeft dinsdag een fraaie 4-1 oefenzege geboekt. Op het hoofdveld van VV Papendrecht was de ploeg te sterk voor Borussia Dortmund II, uitkomend op het vierde Duitse niveau. Drie goals kwamen van invallers.

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

op pad met ad: biesbosch

Op Pad Met Ad: vrijwilligerswerk bij natuurcentrum

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij het Biesboschcentrum Dordrecht. Samen met teamleider Nicole Schriek ontdekt hij wat er allemaal komt kijken bij het werken in dit bijzondere natuurgebied.

slimme verlichting SLI, googlemaps

Extra verlichting op voetpaden voor hondenuitlaters

Inwoners van Sliedrecht krijgen extra verlichting tijdens het uitlaten van hun honden in de donkere avonduren. De gemeente plaatst zogeheten ‘slimme verlichting’ op drie voetpaden naar hondenuitlaatvoorzieningen.

pexelstelefoon

Poep op de ramen, duizenden telefoontjes en een dickpic: Tomasz ontkent vergaande stalking

Slachtofferadvocaat Peter Schouten gaat pontificaal voor zijn cliënt staan in de rechtszaal. Zo voorkomt hij dat de verdachte nog langer naar de vrouw op de publieke tribune kan kijken. “Hij gaf net een vileine knipoog naar haar. Ik wil dat hij niet meer aan haar denkt.”