gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sliedrechters delen hun herinneringen aan oorlog en vrijheid in nieuwe expositie

240b1c0f748aabce362ba5aecac06691

Het Sliedrechts Museum opent dit weekend een nieuwe tentoonstelling, met het thema '80 jaar vrijheid'. Inwoners uit Sliedrecht zelf die de Tweede Wereldoorlog en bevrijding hebben meegemaakt, vertellen hun verhaal.

Barbara Visscher |  | Aangepast op
"Hun persoonlijke herinneringen geven een uniek en aangrijpend beeld van deze historische periode", stelt het museum.
In de tentoonstelling zijn niet alleen portretten te zien van Sliedrechters die de oorlog hebben meegemaakt, maar ook zijn er verschillende voorwerpen uit de oorlog aanwezig.

Zo is er een trouwjurk gemaakt van parachutestof te zien, die in de oorlog is gemaakt. “Maar bijvoorbeeld ook gedropte blikken", vertelt Astrid van Leeuwen van het Sliedrechts Museum. "Daar zat vroeger voedsel in. Die blikken werden door de geallieerden boven ons land gedropt."

Vrijheid
Bij de tentoonstelling wordt niet alleen gekeken naar hoe de vrijheid vroeger werd gevierd. Er wordt ook aandacht besteed aan wat vrijheid vandaag de dag voor mensen betekent. "Het is bijzonder dat we tachtig jaar in vrijheid hebben geleefd¨, vertelt Van Leeuwen. "Het lijkt misschien vanzelfsprekend, maar dat is het niet. Integendeel. Kijk maar naar wat er op dit moment allemaal in de wereld gebeurt. Op veel plekken is oorlog en dus geen vrijheid."

Scholieren uit Sliedrecht worden bij de tentoonstelling betrokken. "Er komen in totaal vijftien klassen, verdeeld over deze week en volgende week, langs in het museum. Ze krijgen een voorlichting over wat vrijheid is. Daarna gaan ze twee weken lang op school met verf schilderijen maken over het thema vrijheid¨, aldus Van Leeuwen. Deze schilderijen komen vervolgens in het museum te hangen.De tentoonstelling '80 jaar vrijheid' is van 5 april tot en met 31 mei in het Sliedrechts museum te zien. De toegangsprijs is twee euro voor volwassenen. Kinderen en mensen met een museumjaarkaart betalen één euro.

Lees ook

politie 01

Jongen (17) vast voor negen aanrandingen

De politie heeft een aanhouding verricht na meerdere meldingen van vrouwelijke fietsers die de afgelopen weken zijn betast in Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht. De verdachte, een 17-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht, wordt verdacht van negen aanrandingen.

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.