gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sliedrechters delen hun herinneringen aan oorlog en vrijheid in nieuwe expositie

240b1c0f748aabce362ba5aecac06691

Het Sliedrechts Museum opent dit weekend een nieuwe tentoonstelling, met het thema '80 jaar vrijheid'. Inwoners uit Sliedrecht zelf die de Tweede Wereldoorlog en bevrijding hebben meegemaakt, vertellen hun verhaal.

Barbara Visscher |  | Aangepast op
"Hun persoonlijke herinneringen geven een uniek en aangrijpend beeld van deze historische periode", stelt het museum.
In de tentoonstelling zijn niet alleen portretten te zien van Sliedrechters die de oorlog hebben meegemaakt, maar ook zijn er verschillende voorwerpen uit de oorlog aanwezig.

Zo is er een trouwjurk gemaakt van parachutestof te zien, die in de oorlog is gemaakt. “Maar bijvoorbeeld ook gedropte blikken", vertelt Astrid van Leeuwen van het Sliedrechts Museum. "Daar zat vroeger voedsel in. Die blikken werden door de geallieerden boven ons land gedropt."

Vrijheid
Bij de tentoonstelling wordt niet alleen gekeken naar hoe de vrijheid vroeger werd gevierd. Er wordt ook aandacht besteed aan wat vrijheid vandaag de dag voor mensen betekent. "Het is bijzonder dat we tachtig jaar in vrijheid hebben geleefd¨, vertelt Van Leeuwen. "Het lijkt misschien vanzelfsprekend, maar dat is het niet. Integendeel. Kijk maar naar wat er op dit moment allemaal in de wereld gebeurt. Op veel plekken is oorlog en dus geen vrijheid."

Scholieren uit Sliedrecht worden bij de tentoonstelling betrokken. "Er komen in totaal vijftien klassen, verdeeld over deze week en volgende week, langs in het museum. Ze krijgen een voorlichting over wat vrijheid is. Daarna gaan ze twee weken lang op school met verf schilderijen maken over het thema vrijheid¨, aldus Van Leeuwen. Deze schilderijen komen vervolgens in het museum te hangen.De tentoonstelling '80 jaar vrijheid' is van 5 april tot en met 31 mei in het Sliedrechts museum te zien. De toegangsprijs is twee euro voor volwassenen. Kinderen en mensen met een museumjaarkaart betalen één euro.

Lees ook

controledordecht

Tien aanhoudingen bij controle op rijden onder invloed

De politie in Dordrecht heeft afgelopen weekend tien automobilisten opgepakt, die worden verdacht van het rijden onder invloed van alcohol en/of verdovende middelen. Dit kwam aan het licht bij een controle in de nachtelijke uren.

n3

N3 dicht vanwege asfalteringswerkzaamheden

De Papendrechtsebrug in de N3 is al een week dicht, maar komende dagen zijn er meer afsluitingen op deze weg. Vanaf vrijdagavond tot en met maandagochtend voert Rijkswaterstaat onderhoud uit aan de N3 tussen de aansluiting met de A15 en Papendrecht.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.