gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stefanie ruilde werk op Curaçao in voor juf van groep 3: 'Ik geniet er elke dag van'

7049552df9e975507da8e90e37ddf85a

Altijd al voor de klas willen staan? Dan ben je in de Drechtsteden hard nodig. Docenten gaan met pensioen, maar het tekort wordt niet voldoende aangevuld met leraren in opleiding. Uit cijfers van het UWV blijkt dat de aankomende jaren meer leraren nodig zijn om het onderwijs draaiende te houden. Volgens het UWV zijn zij-instromers de oplossing.

Linda van der Net |  | Aangepast op
Stefanie van der Welp verliet vijf jaar geleden de reisbranche en daarmee haar werk in het zonnige Curaçao om voor de klas te gaan staan. “Wat mij minder aansprak in voorgaande banen, is dat je heel planmatig te werk gaat en je je snel kan verliezen in een volle inbox.” Door een zij-instroom traject is ze werkzaam als juf van groep 3 op Sol de Watervlinder in Hendrik-Ido-Ambacht. “Zodra je een klas binnenstapt, draag je direct de titel ‘juf’, maar vervolgens invulling aan zo’n titel geven vergt veel studie, en vooral vlieguren in de klas.”

Nieuwe docenten verwerven
Afgelopen jaar waren er minder dan 20 docenten beschikbaar die een vacature zouden kunnen vullen, in 2021 waren dat er nog drie keer zoveel, dat meldt het UWV. De organisatie Passie voor Onderwijs Drechtsteden is een campagne gestart om die cijfers op te krikken. Zij werken met 93 scholen samen en zijn hard bezig om nieuwe docenten te werven.

Wat Passie voor Onderwijs Drechtsteden in de praktijk ziet, is dat vooral ouders die kinderen krijgen die naar de basisschool gaan toch weer geprikkeld worden om het onderwijs in te gaan. “Het blijkt toch dat heel veel mensen ergens altijd al wel voor de klas hebben willen staan, maar toch voor een andere weg kiezen", vertelt Ella.

Iemand die op latere leeftijd het onderwijs ingaat neemt een rugtas ervaring mee uit het werkveld. Zij-instromers zijn dus meer dan welkom in de klas. “Je ziet bij zij-instromers dat ze veel kennis en vaardigheden meenemen en vooral ook levenswijsheid", vertelt Marieke Zijderveld, directeur van de Ambachtse basisschool.

Combineren met privéleven
Juf Stefanie heeft helemaal haar plek gevonden voor de klas. Het is beter te combineren met haar privéleven, want werken in de reisbranche en geregeld reizen naar Curaçao lukte niet meer nu ze twee kinderen heeft. “Om juf te zijn vind ik wel heel bijzonder, daar geniet ik elke dag van”, vertelt ze met een lach op haar gezicht.

Bekijk via ons YouTube-kanaal het hele verhaal van juf Stefanie en het traject van zij-instromers:

Lees ook

politie 01

Omstander belemmert politie bij aanhoudingen na vechtpartij

De politie heeft afgelopen weekend twee mannen aangehouden na een vechtpartij in het centrum van Dordrecht. Een omstander probeerde daarbij het optreden van de agenten te belemmeren, zo meldt de politie op sociale media.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

ringrijk Zwijndrecht Streekomroep

Jongeman op fatbike betast fietsters: zeven meldingen in korte tijd

In Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht zijn in de afgelopen weken zeven vrouwelijke fietsers betast door iemand op een fatbike. Omdat onderzoek tot nu toe niets heeft opgeleverd, worden getuigen of andere slachtoffers opgeroepen zich te melden. Mogelijk zijn er meer slachtoffers.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

politie 01

Jongen (17) vast voor negen aanrandingen

De politie heeft een aanhouding verricht na meerdere meldingen van vrouwelijke fietsers die de afgelopen weken zijn betast in Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht. De verdachte, een 17-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht, wordt verdacht van negen aanrandingen.

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.