gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stefanie ruilde werk op Curaçao in voor juf van groep 3: 'Ik geniet er elke dag van'

7049552df9e975507da8e90e37ddf85a

Altijd al voor de klas willen staan? Dan ben je in de Drechtsteden hard nodig. Docenten gaan met pensioen, maar het tekort wordt niet voldoende aangevuld met leraren in opleiding. Uit cijfers van het UWV blijkt dat de aankomende jaren meer leraren nodig zijn om het onderwijs draaiende te houden. Volgens het UWV zijn zij-instromers de oplossing.

Linda van der Net |  | Aangepast op
Stefanie van der Welp verliet vijf jaar geleden de reisbranche en daarmee haar werk in het zonnige Curaçao om voor de klas te gaan staan. “Wat mij minder aansprak in voorgaande banen, is dat je heel planmatig te werk gaat en je je snel kan verliezen in een volle inbox.” Door een zij-instroom traject is ze werkzaam als juf van groep 3 op Sol de Watervlinder in Hendrik-Ido-Ambacht. “Zodra je een klas binnenstapt, draag je direct de titel ‘juf’, maar vervolgens invulling aan zo’n titel geven vergt veel studie, en vooral vlieguren in de klas.”

Nieuwe docenten verwerven
Afgelopen jaar waren er minder dan 20 docenten beschikbaar die een vacature zouden kunnen vullen, in 2021 waren dat er nog drie keer zoveel, dat meldt het UWV. De organisatie Passie voor Onderwijs Drechtsteden is een campagne gestart om die cijfers op te krikken. Zij werken met 93 scholen samen en zijn hard bezig om nieuwe docenten te werven.

Wat Passie voor Onderwijs Drechtsteden in de praktijk ziet, is dat vooral ouders die kinderen krijgen die naar de basisschool gaan toch weer geprikkeld worden om het onderwijs in te gaan. “Het blijkt toch dat heel veel mensen ergens altijd al wel voor de klas hebben willen staan, maar toch voor een andere weg kiezen", vertelt Ella.

Iemand die op latere leeftijd het onderwijs ingaat neemt een rugtas ervaring mee uit het werkveld. Zij-instromers zijn dus meer dan welkom in de klas. “Je ziet bij zij-instromers dat ze veel kennis en vaardigheden meenemen en vooral ook levenswijsheid", vertelt Marieke Zijderveld, directeur van de Ambachtse basisschool.

Combineren met privéleven
Juf Stefanie heeft helemaal haar plek gevonden voor de klas. Het is beter te combineren met haar privéleven, want werken in de reisbranche en geregeld reizen naar Curaçao lukte niet meer nu ze twee kinderen heeft. “Om juf te zijn vind ik wel heel bijzonder, daar geniet ik elke dag van”, vertelt ze met een lach op haar gezicht.

Bekijk via ons YouTube-kanaal het hele verhaal van juf Stefanie en het traject van zij-instromers:

Lees ook

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Eerder afgelaste Zoomer Wantijrun kent nieuwe datum: nu in de ochtend

De Zoomer Wantijrun gaat dit jaar alsnog door. Eigenlijk zou het Dordtse hardloopevenement op 24 juni plaatsvinden, maar vanwege de hitte kon het toen niet doorgaan. De nieuwe datum is 20 september.

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.

websitefoto campingdouches terug

Na nieuw koolmonoxidealarm staan de campingdouches weer op de parkeerplaats

Bewoners van de Tourmalijnflat in Ridderkerk zijn het spuugzat: voor de derde keer in twee maanden tijd zijn er hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Ze moesten dinsdagavond voor hun eigen veiligheid uit hun huizen. Het gas is nu voor de tweede keer volledig afgesloten. "Het voelt alsof we terug bij af zijn."

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.