gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stefanie ruilde werk op Curaçao in voor juf van groep 3: 'Ik geniet er elke dag van'

7049552df9e975507da8e90e37ddf85a.jpg

Altijd al voor de klas willen staan? Dan ben je in de Drechtsteden hard nodig. Docenten gaan met pensioen, maar het tekort wordt niet voldoende aangevuld met leraren in opleiding. Uit cijfers van het UWV blijkt dat de aankomende jaren meer leraren nodig zijn om het onderwijs draaiende te houden. Volgens het UWV zijn zij-instromers de oplossing.

Linda van der Net |  | Aangepast op
Stefanie van der Welp verliet vijf jaar geleden de reisbranche en daarmee haar werk in het zonnige Curaçao om voor de klas te gaan staan. “Wat mij minder aansprak in voorgaande banen, is dat je heel planmatig te werk gaat en je je snel kan verliezen in een volle inbox.” Door een zij-instroom traject is ze werkzaam als juf van groep 3 op Sol de Watervlinder in Hendrik-Ido-Ambacht. “Zodra je een klas binnenstapt, draag je direct de titel ‘juf’, maar vervolgens invulling aan zo’n titel geven vergt veel studie, en vooral vlieguren in de klas.”

Nieuwe docenten verwerven
Afgelopen jaar waren er minder dan 20 docenten beschikbaar die een vacature zouden kunnen vullen, in 2021 waren dat er nog drie keer zoveel, dat meldt het UWV. De organisatie Passie voor Onderwijs Drechtsteden is een campagne gestart om die cijfers op te krikken. Zij werken met 93 scholen samen en zijn hard bezig om nieuwe docenten te werven.

Wat Passie voor Onderwijs Drechtsteden in de praktijk ziet, is dat vooral ouders die kinderen krijgen die naar de basisschool gaan toch weer geprikkeld worden om het onderwijs in te gaan. “Het blijkt toch dat heel veel mensen ergens altijd al wel voor de klas hebben willen staan, maar toch voor een andere weg kiezen", vertelt Ella.

Iemand die op latere leeftijd het onderwijs ingaat neemt een rugtas ervaring mee uit het werkveld. Zij-instromers zijn dus meer dan welkom in de klas. “Je ziet bij zij-instromers dat ze veel kennis en vaardigheden meenemen en vooral ook levenswijsheid", vertelt Marieke Zijderveld, directeur van de Ambachtse basisschool.

Combineren met privéleven
Juf Stefanie heeft helemaal haar plek gevonden voor de klas. Het is beter te combineren met haar privéleven, want werken in de reisbranche en geregeld reizen naar Curaçao lukte niet meer nu ze twee kinderen heeft. “Om juf te zijn vind ik wel heel bijzonder, daar geniet ik elke dag van”, vertelt ze met een lach op haar gezicht.

Bekijk via ons YouTube-kanaal het hele verhaal van juf Stefanie en het traject van zij-instromers:

Lees ook

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.

drugslab SLI.png

Politie zwaarbewapend bij ontmanteling van drugslab

Aan de Lelystraat in Sliedrecht is een drugslab ontmanteld. De politie is daarbij aanwezig geweest met vuurwapens. Er zijn twee verdachten aangehouden, zegt een woordvoerder van de politie.

wasbeer.png

Gedode Dordtse wasbeer: politiek reageert verontwaardigd, museum wil het dier graag hebben

De wasbeer die deze week werd gesnapt in de bevoorradingsruimte van Maasplaza in Dordrecht, maakt veel los. Zo roeren Dordtse politici zich en wil het Natuurhistorisch Museum Rotterdam het dier graag tentoonstellen. De wasbeer werd maandagnacht gevangen en afgemaakt, omdat het als bedreiging voor andere dieren wordt gezien. “Zegt iets over spanning tussen mens en natuur.”

jeugdboa.png

Alblasserdam stelt eerste jeugd-BOA aan: 'Voor de jongeren, tegen overlast'

De gemeente Alblasserdam heeft alsnog een jeugd-BOA aangesteld. Die moet zichtbaar zijn in de wijken, op scholen en bij evenementen en werkt samen met onder meer jongerenwerk, politie en het onderwijs.

fotoautobrandd.jpg

Geen rem op autobranden: nacht na vorige vuurzee is het opnieuw raak

De nieuwe reeks autobranden in Dordrecht stopt voorlopig niet. Ook een in de wijk Krispijn geparkeerde Volkswagen ontkwam dinsdagnacht niet aan vlammen.

fototrein.png

Zorgen om treinuitval tijdens lange brugsluiting: 'Ik mis het alternatief'

Wat als de MerwedeLingelijn met problemen kampt in de periode dat de Papendrechtsebrug dicht is voor al het verkeer? Een Statenlid én reizigers uiten hun zorgen dat dit ‘horrorscenario’ werkelijkheid wordt. "Ik mis nog gewoon hét alternatief."