Dordrecht, Netherlands

Stichting Dorpsbehoud wint CJM de Bruin-waarderingsprijs

Stichting Dorpsbehoud Papendrecht heeft de CJM de Bruin-waarderingsprijs gewonnen. Dat is een blijk van waardering in de vorm van een award en geldbedrag, voor organisaties die waardevol zijn voor Papendrecht.
Redactie Streek 56 | Hans Hulswit | 9 januari 2025 15:40 | Aangepast op 9 januari 2025 15:40
De prijs werd uitgereikt tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente en werd in ontvangst genomen door voorzitter Margré van Wijngaarden, die daarmee bijzonder blij was. Ze liet weten dat het bijbehorende bedrag van 2000 euro gebruikt zal worden voor het vieren van 80 jaar vrijheid in de loop van dit jaar.

Stichting Dorpsbehoud Papendrecht houdt zich sinds 1983 bezig met het beschermen van het dorpsgezicht en de dorpscultuur van het dorp. Dit omdat er begin jaren ‘80 enkele bouwprojecten werden aangekondigd die volgens de organisatie “zeer bedreigend waren voor het dorpsgezicht”.

Door te protesteren, heeft de stichting al meerdere panden in Papendrecht van de sloop weten te redden, zoals onder meer de voormalige kazerne aan de Veerdam, de muziektent aan de Eilandstraat, de Openbare Westelijke school en de Mariannehoeve. Ook zorgde Stichting Dorpsbehoud ervoor dat er een lijst werd opgesteld met beeldbepalende panden. Sindsdien worden bouwplannen altijd getoetst aan de kenmerken van deze panden en worden plannen waar nodig aangepast.

De twee andere genomineerden voor de prijs waren het Odensehuis en Dansstudio Bounce. De CJM de Bruin-waarderingsprijs wordt eenmaal in de twee jaar uitgereikt. Het was een geschenk van de gemeente aan Kees de Bruijn bij zijn afscheid als burgemeester.

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Begraafplaats Essenhof heeft zelf ingrepen gedaan bij keldergraven; gemeente laat het onderzoeken

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | Pascal Lenstra | 24 jun 2025 10:10

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

Onderzoek wijst uit: kansen sluiting Chemours op juridische grond 'zéér gering'

De kans dat chemiebedrijf Chemours verplicht kan worden de deuren te sluiten is héél erg klein. "Er ...

Kuijt van start als trainer FC Dordrecht: 'Overtuigd door rust, stabiliteit en vertrouwen'

Dirk Kuijt is op een snikhete maandag begonnen als trainer van FC Dordrecht. Op zijn eerste werkdag ...

Celstraffen voor 'nepaannemers' die tientallen mensen voor half miljoen euro oplichtten

De rechter heeft een 50-jarige Dordtenaar veroordeeld voor het opzetten van nepklusbedrijven, waarme...

Landelijk hitteplan van kracht, drie gemeenten werken met eigen plan

'Drink voldoende, houd je huis koel en denk ook om elkaar'. Zo luidt het RIVM-advies om de hittegolf...

Heilige relikwieën in processie door hete binnenstad

De jaarlijkse Heilig Houtprocessie werd deze zondag gelopen in de Dordtse binnenstad. De twee splint...

Protestmars Rode Lijn trekt duizenden: ‘Dordrecht spreek je uit!’

“Dordrecht spreek je uit!”, klinkt het door de straten van het centrum. De ‘Rode Lijn Dordrecht’ de...